stan gry: 14.03.2014
-- JAN BURY NA SWOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ uprzedza publikację Newsweeka na swój temat: „Od kilku miesięcy jestem bombardowany serią podobnych pytań wysyłanych przez redaktorów Jana Pińskiego oraz jego kolegę Michała Krzymowskiego, albo innych tajemniczych dziennikarzy kryjących się pseudonimami, którzy forsują bardzo zbliżone insynuacje. W odmalowywanych przez nich publikacjach byłem już oligarchą, patronem rekietierów, szefem grupy trzymającej prokuraturę, wpędzałem w pijaństwo zarządy firm energetycznych. Nabijałem kieszeń milionami złotych tylko dlatego, że mam akcje jednej ze spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Teraz z kolei mam być autorem grypsów i potajemnie, za darmo nocować w hotelach.” http://www.janbury.pl/aktualnosci/szanowni-panstwo/48#.UyK75-ddUXU
-- JEDYNKA FAKTU: TO PSL ZROBIŁO DROŻYZNĘ: „Nieroby z PSL doprowadziły w końcu do dramatu związanego z afrykańskim pomorem świń. Nie dość, że ceny, po jakich rolnicy odsprzedają tuczniki spadły, to dodatkowo nikt nie chce od nich skupować wieprzowiny. To spowodowało, że zdesperowani rolnicy wyszli na ulice. “
-- CIOS DLA PSL PRZED WYBORAMI- pisze w GW Agata Nowakowska: “- Sawicki już raz był ministrem rolnictwa, mógłby łatwo wejść w resort, a tu trzeba szybko podjąć decyzje. Ale premier Tusk nie lubi takich powrotów - mówi nam polityk PSL. Inny dodaje, że "Kalemba to taki brat łata, zagra rolnikom na harmonii, wysłucha. A Sawicki traktuje rolników z buta".
-- KALEMBA OFIARĄ PUTINA- pisze w RZ Andrzej Stankiewicz: „Ze słów Stanisława Kalemby wynika, że premier uważał, że mięso należy utylizować. Natomiast minister rolnictwa wolał uznać, iż pomór świń to wymysł, i chciał za państwowe pieniądze kupować wieprzowinę od hodowców, a przetwory wypuszczać na rynek. Ale wiadomo też, że do Kalemby pretensje mieli liderzy PSL, zarzucając mu brak pomysłu na rozwiązanie problemu, który powstał po zamknięciu rynku przez Rosję. Tak czy inaczej – dymisja ministra to dowód na to, że rząd nie był przygotowany do wieprzowej zemsty za Majdan.”
-- STANKIEIWCZ O KONSEKWENCJACH DLA PSL: „Geopolityczny wymiar afrykańskiego pomoru świń ma także przyziemne, partyjne znaczenie. Jeśli przez kłopoty na wsi PSL marnie wypadnie w wyborach europejskich, to Platforma znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji.
Bo albo w PSL dojdzie do zmian personalnych i partia usztywni swój kurs wobec PO, albo też wypadnie równie marnie za rok w wyborach do Sejmu, co będzie końcem obecnej koalicji. Oba te warianty oznaczają kłopoty dla premiera i rządu. A zatem jeśli Donald Tusk nie znajdzie wyjścia z impasu – rozsądnego kompromisu między geopolityką a interesem wsi – to politycznych ofiar Putina będzie więcej.”
-- GW: TUSK BIERZE NA POKŁAD BYŁEGO SPINDOKTORA PIS
-- TYTUŁ W PTT: Od Hübner do Kamińskiego– listy Platformy
-- PAWEŁ SIENNICKI O TRANSFERZE KAMIŃSKIEGO pisze w PTT: „zupełnie nie rozumiem ostatniego transferu do PO – Michała Kamińskiego. To pewnie jeden z najlepszych strategów politycznych, ale jednocześnie Kamiński staje się dziś sztandarowym przykładem koniunkturalizmu. Dziwię się bardzo samemu Kamińskiemu, który cztery miesiące temu ogłaszał rozbrat z polityką, twierdząc, że nie wybiera się ani do PO, ani do PE. Jeszcze bardziej dziwię się Donaldowi Tuskowi, że decyduje się
na transfer polityka po takich przejściach. To strzał we własne kolano. Wyborcy PO musieliby być bardzo ciemnym ludem, żeby to kupić.”
-- RENATA GROCHAL O ZACHODNIOPOMORSKIEJ LIŚCIE PO: “Boni był wcześniej przymierzany do jedynki w Zachodniopomorskiem, ale władze PO uznały, że większy potencjał, by pociągnąć listę, ma szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati. Dwójką będzie tam szefowa regionu Lubuskiego Bożenna Bukiewicz, a trójką posłanka Magdalena Kochan. Według naszych rozmówców lista w tym regionie wzbudziła spore dyskusje. - Kochan jako posłanka ze Szczecina, największego miasta w regionie, ma dopiero trzecie miejsce. A Bukiewicz, szefowa Lubuskiego, ma bardzo silną pozycję i może przeskoczyć Rosatiego. Dlatego nie wiadomo, czy taki kształt listy się utrzyma - mówi polityk PO.”
-- JOANNA MIZIOŁEK O SCHETYNOWCACH NA LISTACH PO pisze: “Zaskoczeniem jest jedynka w Poznaniu, bo objęła ją pełnomocnik ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Dwójką został Adam Szejnfeld, o którego wpisanie na listy mocno walczył Rafał Grupiński. To jedna z nielicznych osób kojarzonych z frakcją Grzegorza Schetyny na listach. Filip Kaczmarek i Piotr Borys, polityczni sprzymierzeńcy szefa komisji spraw zagranicznych nie znaleźli się na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.”
-- POZNAŃSKA GW O JEDYNCE DLA KOZŁOWSKIEJ- RAJEWICZ: "Jedynka" dla minister to duże zaskoczenie, bo typowani byli albo dotychczasowy europoseł Filip Kaczmarek, albo b. minister cyfryzacji Michał Boni. Ten drugi wybrał jednak "dwójkę" w Warszawie, - Był moment, kiedy duże szanse miał Waldy Dzikowski, ale władze Platformy postawiły na znane i rozpoznawalne nazwiska, stąd liderami są najczęściej byli lub obecni ministrowie - mówi kolejny z posłów Platformy.”
-- PTT O WEWNĘTRZNYCH BADANIACH PO- jak dalej pisze Miziołek w PTT: “Niektóre zaskakujące nominacje mogą wiązać się z ostatnimi wewnętrznymi badaniami przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, jakie zleciła Platforma Obywatelska. Według nich PiS ma 35 proc. poparcia, a Platforma 25 proc. To aż 10 punktów przewagi partii Jarosława Kaczyńskiego nad partią Donalda Tuska. Badania zostały zrobione na próbie 7500 osób, więc są bardzo dokładne. Robione były w lutym, przed zamieszaniem związanym z Ukrainą. Najwyraźniej zrobiły duże wrażenia na liderach PO, bo po nazwiskach, które znalazły się na listach, widać, że premier postanowił rzucić wszystkie ręce na pokład.”
-- ZDROJEWSKI NIE CHCIAŁ ALE MUSIAŁ- pisze Gazeta Wrocławska.
-- DOLNOŚLĄSKA GW O ZDROJEWSKIM: “Jeżeli zdobędzie mandat, co wydaje się pewne, bo Zdrojewski w wyborach zawsze dostaje bardzo dużo głosów, to odejdzie z ministerstwa i będzie europosłem. Na czas kampanii minister weźmie urlop, który trwać ma do momentu zaprzysiężenia. W tym czasie zastępować go będzie któryś z wiceministrów, najprawdopodobniej Piotr Żuchowski.”
-- GIERTYCH O MOŻLIWOŚCI PRZEDTERMINOWYCH WYBORÓW TEJ JESIENI- - jak mówi Roman Giertych w rozmowie z PTT: “Może być tak, że wybory parlamentarne będę jednocześnie wyborami samorządowymi. Wcale bym się takiemu rozwiązaniu nie zdziwił. Jeżeli Platforma wygra wybory europejskie na fali kryzysu ukraińskiego, to dlaczego nie mogłaby zrobić przyśpieszonych wyborów, żeby je wygrać?”
-- GIERTYCH O MOŻLIWOŚCI DZIESIĄTEJ PORAŻKI PIS: “nie wykluczałbym scenariusza, że wybory zostaną przyśpieszone, jeżeli zacznie Platformie iść, jeżeli wygra wybory do Parlamentu Europejskiego, jeżeli w sondażach odzyska stałą przewagę nad PiS, jeżeli zdelegitymizuje PiS, to kto wie. Takie wydarzenia jak na Ukrainie wpływają na świadomość wyborów po ja- kimś czasie. Zwykle po dwóch, trzech miesiącach widać skutek takiego wydarzenia. Więc pytanie, co będzie za dwa miesiące. Jeżeli za dwa miesiące okaże się, że PO ma dużą przewagę nad PiS, to ja osobiście nie zastanawiałbym się długo. Wygranie wyborów po raz trzeci i zbudowanie trwałego rządu na najbliższe cztery lata to gra warta świeczki. A Jarosław Kaczyński po dziesiątej klęsce wyborczej byłby politykiem zupełnie skończonym.”
-- ROMAN GIERTYCH- TUSK W CZEPKU URODZONY: „Myślę, że nikt tego do końca w takich kategoriach nie ujmuje. Ale jedno jest pewne – w polityce trzeba mieć szczęście. I wychodzi na to, że Donald Tusk jest w czepku urodzony. Gdyby ten kryzys zdarzył się trzy miesiące później, Platforma nie miałaby najmniejszych szans na wygranie wyborów do europarlamentu, teraz takie szanse ma”
-- GIERTYCH O POWROCIE DO POLITYKI: “Gowin mnie namawiał, przychodził do mojej kancelarii, próbował mnie prze- konać i mu się nie udało. Swoją drogą, miałem nosa, że w to nie wchodziłem. Może przyjdzie ktoś lepszy od Gowin.”
-- ELIZA OLCZYK W RZ O BADANIU ZLECONYM PRZEZ SLD: „Najbardziej rozpoznawalnym warszawskim kandydatem na europosła jest Ryszard Kalisz – wynika z badania zamówionego przez... SLD. Na drugim miejscu jest Jacek Kurski, a na trzecim
– Wojciech Olejniczak. (…) Gorzej w sondażu zamówionym przez SLD wypadają potencjalni kandydaci PO na europosłów – Jacka Rostowskiego kojarzy z nazwiska 90 proc. badanych, a Danutę Huebner, która ma być warszawską lokomotywą listy PO, tylko 84 proc. mieszkańców stolicy. W jeszcze gorszej sytuacji jest prof. Zdzisław Krasnodębski, przymierzany na warszawską „jedynkę" listy PiS, którego kojarzy z nazwiska zaledwie 37 proc. badanych.”
-- WYSTARCZY, ŻE ROSJANIE ODDADZĄ WRAK- pisze w GW Monika Olejnik: “W Polsce bardzo łatwo jest wywołać wojnę domową. Po co nam rosyjscy szpiedzy; wystarczy, że Rosjanie odeślą nam wrak, ale przedtem dosypią do niego nieco trotylu, trochę substancji radioaktywnych - i wojna gotowa.”
-- FRAKCJA RYDZYKA W ODWROCIE- pisze w GW Dominika Wielowieyska: “Może więc polski Episkopat bardzo, bardzo powoli się zmienia? Powoli, bo przecież w gronie głosujących jest na razie tylko dziesięciu biskupów pomocniczych powołanych przez nowego papieża. Ale może duch papieża Franciszka zaczął już przenikać do hierarchii kościelnej? Tego Franciszka, który mało mówi o gender, a dużo o skromności Kościoła i Ewangelii.”
-- URLOP TUSKA STAŁ SIĘ HITEM- pisze w RZ Bartosz Marczuk: “Na rok wolnego wybrało się już 100 tys. rodziców.
Z danych wynika, że niemal wyłącznie matki.”
-- TVP INFO: Nawet 6 lat w kolejce do lekarza http://www.tvp.info/14371566/nawet-6-lat-w-kolejce-do-lekarza
-- DZIENNIK GAZETA PRAWNA O ZDROWIU: “Bartosz Arłukowicz podejmuje walkę z kolejkami do lekarzy. Jego propozycje opierają się na żonglowaniu ich czasem. Problem leży jednak gdzie indziej: lekarzy w Polsce jest jak na lekarstwo. I jeśli nie wykształcimy więcej nowych, na kłopoty nie pomoże nawet najbardziej zdolny żongler.”
-- MAŁGORZATA TUSK NA ZJEŹDZIE KRYSTYN: „Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń - tak o swoim związku mówiła żona premiera.” http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3364501,imieniny-krystyny-malgorzata-tusk-na-zjezdzie-krystyn-2014,id,t.html
-- SE publikuje zdjęcia Donalda Tuska smarkającego na boisku: TUSK JAK BECKHAM
-- SE: PREZYDENT SCHUDŁ JUŻ 10 KG
live
13 min.
5 min.
20 min.
45 min.
46 min.
91 min.
2 godz.
3 godz.
3 godz.
3 godz.
stan gry
stan gry
dzisiaj
stan gry
15.11.2025
stan gry
14.11.2025
stan gry
13.11.2025
stan gry
12.11.2025
stan gry
10.11.2025