NEWS

07/03/2026

15:48

"Dlaczego nie trzech chłopów? Nowy model rodziny: czterech pancernych i psiecko". Czarnek kpi z projektu o statusie osoby najbliższej

Michał Lubowicki

- Co to państwo proponuje w obliczu katastrofy demograficznej? Promuje małżeństwo? Nie. To państwo przy pomocy tak zwanych konserwatystów z partii, której znów nie nazwę przez litość, ze względu na jej historię przedwojenną - mówią, że są konserwatystami - stworzyli projekt, […] projekt małżeństw homoseksualnych, tak zwanych małżeństw homoseksualnych - powiedział stwierdził Przemysław Czarnek w trakcie konwencji PiS w Krakowie.

- Tylko nazwali to statusem osoby najbliższej i mówią: „Ale to nie jest małżeństwo. […] Konstytucja chroni małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, ale my nie robimy małżeństwa, tylko związek osoby najbliższej” - kontynuował.

- Tak? To jak to nie jest małżeństwo, to ja się pytam tych kolegów z tej pseudokonserwatywnej partii: to dlaczego nie trzech chłopów? Rozmachu więcej, nowoczesności! Czterech, pięciu! - krzyczał.

- Nowy model rodziny: czterech pancernych i psiecko. I byłoby to śmieszne, gdyby nie było tragiczne, bo to jest promowanie antyrodziny, antyzwiązku - stwierdził.


Michał Lubowicki