NEWS
18/09/2024
08:04
Tusk ostrzega spekulantów:
W razie potrzeby będziemy wyznaczali ceny urzędowe
- Będę prosił ministra finansów, żeby mi pomógł w dokładnej ocenie, czy potrzebne jest użycie narzędzi w sprawie cen. Też w Kłodzku dostałem tę dramatyczną informację, że to, co najbardziej potrzebne powodzianom, jest wyraźnie droższe, niż było przed powodzią - powiedział premier Donald Tusk na sztabie kryzysowym.
- Uprzedzam tych wszystkich, którzy spekulują czy usiłują zarobić na powodzi i na tragedii ludzkiej: mamy narzędzia prawne związane ze stanami nadzwyczajnymi i użyjemy tych narzędzi, żeby przymusić do powrotu do cen sprzed powodzi. A w razie potrzeby, to jest bardziej skomplikowany proces, ale damy sobie radę, będziemy wyznaczali ceny urzędowe na niektóre produkty, te związane jakby z pierwszymi potrzebami ludzi - kontynuował.
- Lepiej z punktu widzenia tych, którzy postanowili zarobić, żeby sami jak najszybciej podjęli decyzję o powrocie do cen sprzed powodzi - dodał.
live
3 dni
3 dni
Tusk: Nie chcę pogłębiania polaryzacji
3 dni
Obniżka VAT na paliwo? Tusk: Trzymamy ten wariant na wypadek, gdyby wojna miała potrwać dłużej
3 dni
Tusk: Niczego tak się nie boją, jak odbudowy naprawdę praworządnego państwa
3 dni
„Po to został prezydentem, żeby obalić Tuska. To też jest chore” — Tusk o Nawrockim
3 dni
„Zwrócili się do mnie dzisiaj prawnicy…” — Tusk pytany o kolejny wniosek o Trybunał Stanu wobec Glapińskiego
3 dni
„Nie ma się co bać bezpośrednich konsekwencji weta. Ja sobie z tym poradzę” — Tusk o SAFE
3 dni
„Jeżeli tak będzie, to w każdym posiedzeniu rządu będzie uczestniczył przedstawiciel prezydenta” — Leśkiewicz o możliwym scenariuszu
3 dni
Tusk: Sytuacja robi się niebezpieczna
3 dni
„Kluczowy etap wielkiego zwrotu, jakiego dokonał Kaczyński i który poprowadził jak za rączkę Nawrockiego” — Tusk o wecie
polecane
"Nie będzie innego". Kaczyński o kandydacie PiS na premiera
polecane
Sejm wybrał 6 sędziów TK
polecane
Sikorski: Czy Meloni chce oddać Włochy, a Orban Węgry pod niemiecki but?
polecane
„Wycofajcie się z tej drogi, bo historia wam tego nie zapomni”. Kosiniak-Kamysz do opozycji i prezydenta
polecane
"Niech pan zlikwiduje centralne biuro antybudżetowe". Bogucki zwraca się do Tuska
polecane
„Cały ten SAFE to jeden wielki przekręt”. Kaczyński o ''decyzji w obronie niepodległości''
polecane