Dzisiaj przekroczony został pewien rubikon
- Trzaskowski z radą dla koalicyjnych partii pod progiem wyborczym
news
15.07.2024
07:40
O 9:00 w Sejmie odbędzie się konferencja prasową posłów PiS Andrzeja Śliwki i Pawła Jabłońskiego.
O 10:00 w Sejmie odbędzie się organizowana przez PiS konferencja "7 miesięcy rozczarowań i niewykorzystanych szans w Ministerstwie Obrony Narodowej”. W planie jest wystąpienie przewodniczącego klubu Mariusza Błaszczaka oraz debata z udziałem generałów.
08:09
Bodnar pytany o kolejne wnioski ws immunitetów:
Prokuratura pracuje i prowadzi śledztwa
- Prokuratura pracuje, prokuratura prowadzi śledztwa. W przypadku każdej z tych osób pojawiają się różnego rodzaju podejrzenia, przypomnijmy, jeśli chodzi o pana Mateckiego, to są kwestie związane jednak pośrednio z Funduszem Sprawiedliwości. Jeden z podmiotów, które otrzymywał dotacje z funduszu, to stowarzyszenie Fidei Defensor i między innymi w tym wniosku dot. pana Romanowskiego się ta nazwa pojawia, że ta dotacja, która była udzielona akurat temu stowarzyszeniu, mogła być uznana za wadliwą - stwierdził Adam Bodnar w TOK FM.
- Co do pana Macierewicza, mamy cały czas toczącą się sprawą ukrywania dowodów, czyli on pozyskał dowody od komisji smoleńskiej, po czym pomimo wielu wezwań ich nie oddawał i tutaj też toczy się postępowanie przygotowawcze. W sprawie pana Mejzy też są te wszystkie sprawy dot. środków na pomoc osób z niepełnosprawnościami, ale czy to będzie skutkowało wnioskami, to niech już prokuratura zdecyduje - mówił dalej.
08:19
Bodnar:
Śledztwo w sprawie Funduszu Sprawiedliwości ma charakter rozwojowy
- Śledztwo w sprawie Funduszu Sprawiedliwości ma charakter rozwojowy i zobaczymy do jakich wniosków prokuratura dojdzie. Na razie skupia się na tych rzeczach, które są jasne, ewidentne i dają się przedstawić w postaci wniosku o uchylenie immunitetu i postawienie zarzutów. Zauważmy że to nie tylko posłowie, ale także różne inne osoby mają zarzuty w tej sprawie, łącznie, 11 osób, natomiast być może na którymś etapie postępowania prokuratura dojdzie do wniosku, że trzeba pójść szerzej - stwierdził Adam Bodnar w TOK FM.
08:33
Bosak o głosowaniu ws. dekryminalizacji aborcji:
Zwyciężył krytycyzm wobec legislacji pisanej na kolanie
08:39
08:44
Bosak o Braunie:
Jestem jednym z możliwych kandydatów w prawyborach, więc ciężko, żebym chwalił kontrkandydatów
08:51
Bosak o dołączeniu części europosłów Konfederacji do frakcji z AFD:
Nie jestem bardzo zadowolony, można było dokonać lepszego wyboru
08:55
Bodnar:
Wokół prezes Manowskiej zbierają się różne czarne chmury
- Z prezes Manowską sytuacja jest zupełnie inna, bo powstaje pytanie, o jakie stanowisko chodzi, czy sędziego, czy I prezesa SN. Myślę, że wokół prezes Manowskiej zbierają się różne czarne chmury, związane ze składaniem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z tym, że utrudnia prace Trybunału Stanu - stwierdził Adam Bodnar w TOK FM.
08:55
Sawicki:
Jestem zdumiony poziomem nagonki, hejtu, jaki od czwartku, piątku jest wylewany w moją stronę
09:01
Bosak:
Tusk wie, że mało kto zweryfikuje jego słowa i da głos Szatkowskiemu
09:02
Sawicki:
Całe szczęście, że w parlamencie jest PSL, w którym kwestie światopoglądowe nie są ujmowane w statucie ani programie
09:05
Jaki o wyborach w USA:
Polska prawica powinna postawić na Trumpa
- Przede wszystkim [zamach na Trumpa] mówi nam, że to jest jeden tylko z wielu aktów przemocy, która była używana wobec niego. Każdy, kto ogląda, interesuje się amerykańską polityką wie, że nagonka jaka była stosowana, przemoc medialna, przemoc instytucjonalna wobec Donalda Trumpa przekroczyła wszystko to, co do tej pory widzieliśmy w demokratycznym świecie, praktycznie nie ma przestępstwa, o które Donald Trump nie byłby posądzony – stwierdził Patryk Jaki w programie "Graffiti” w Polsat News.
- [Polska prawica] powinna uważam stawiać [na Trumpa] dlatego, że widać, że Lewica w Europie, w którą stronę idzie tzn. w podobną stronę, znaczy takiej pełnej radykalizacji ideowej, widać czym oni się zajmują – dodał.
09:06
Jaki o sprawie Romanowskiego:
Wszystko robią na pałę
- Po tej sprawie [Romanowskiego] widać, że to jest po prostu ustawiona sprawa polityczna, ale jak mówię, na samym końcu to jest tak. Pan mówi jaka jest też różnica, różnica jest też fundamentalna. Mianowicie za naszych czasów, jak my chcieliśmy coś robić, to jednak zmienialiśmy ustawę. Rzeczywiście był prezydent, który pochodził z naszego obozu, przeprowadzaliśmy cały skomplikowany proces. Ja byłem szefem komisji śledczej, która rozliczała reprywatyzację, ja po prostu, żeby cokolwiek tam zrobić, mimo że złodziejstwo było oczywiste, to każdy to widział, 17 razy trzeba było zmieniać ustawę, przechodzić cały skomplikowany proces legislacyjny itd., a oni tutaj robią tutaj wszystko na pałę, uchwałą, która nie jest źródłem prawa – powiedział Patryk Jaki w Polsat News.
- Ta sytuacja jest absolutnie wyjątkowa, gdzie próbuje się i powinna być wyjątkowa, kiedy próbuje się aresztować posła opozycji to muszą być pokazane twarde dowody, muszą być naprawdę, co do tego wyjaśnione wszelkie możliwe okoliczności, natomiast w tym wypadku tak nie jest – kontynuował.
09:06
Jaki:
Korneluk jest nielegalnym prokuratorem generalnym, stojącym na czele zorganizowanej grupy przestępczej
- Trzeba pamiętać, że jeżeli my kogokolwiek chcemy rozliczać z przestępstw i to chcę bardzo mocno podkreślić, to jest niezwykle istotna sprawa, żeby jakiś proces w ogóle był legalny, to organ, który składa taki wniosek musi być organem właściwym, prawdziwym a my przypomnijmy, że prokuratura jest zajęta w tej chwili siłą, bez żadnej podstawy prawnej – stwierdził Patryk Jaki w Polsat News.
- To jest oczywiste, że on [Korneluk] jest nielegalnie. On stoi na czele zorganizowanej grupy przestępczej, która weszła siłą do prokuratury i przebiera się teraz za prokuratura generalnego – dodał.
09:16
Sawicki:
Życie zbira wysyłanego przez Putina na granicę jest dla koleżanek z Lewicy ważniejsze, niż życie nienarodzonego dziecka
09:27
Sawicki:
Tusk nie wyrzuci Giertycha z klubu, bo jest on potrzebny do nakręcanej sztucznie POPiS-owej wojny
09:51
Sawicki:
Nie zgadzam się na to, by spóźnioną antykoncepcję zastępować wczesną aborcją
11:03
Lubnauer o głosowaniu ws. aborcji:
Giertych wszystkich nas oszukał
11:38
Czarzasty:
Odetniemy wszelkie finansowanie imperium Rydzyka
11:41
Czarzasty:
Zawsze będziemy walczyli twardo o swoje sprawy, ale granicą tej walki jest trwałość koalicji
11:47
Czarzasty o dekryminalizacji aborcji i dalszych ruchach w tej sprawie:
Lewica zdała egzamin na 6 z plusem
11:48
Czarzasty:
Po cholerę zmieniać prezydenta, jeśli klasa polityczna nie dojrzała do zmieniania prawa na rzecz praw kobiet?
11:49
Błaszczak o sytuacji w MON:
Bezwład, brak umiejętności pchnięcia spraw do przodu
- Niestety praktycznie już straciliśmy szansę, albo właśnie ją tracimy, żeby realnie wzmocnić polskie wojsko, żeby zbudować silne polskie wojsko, tak żeby odstraszyć agresora. Polityka obecnej koalicji jest skoncentrowana na tym, że ktoś inny ma nas broni, to sojusznicy mają bronić Rzeczypospolitej Polskiej, a doświadczenia historyczne są takie, że należy polegać na sobie, bo jeżeli będziemy polegali na innych państwach, to możemy się bardzo głęboko rozczarować – stwierdził Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.
- To, co dziś dzieje się w MON, można określić jako bezwład, brak umiejętności pchnięcia sprawa naprzód, to wszystko to właśnie są cechy, którymi odznaczają się ci, którzy dziś Polską rządzą – dodał.
11:50
Błaszczak o powołaniu Klicha na szefa misji dyplomatycznej w USA:
To działanie na szkodę interesu polskiego
- Nie wolno dopuszczać do tego, żeby były koncepcje rywalizacji sojuszów, przede wszystkim sojuszu transatlantyckiego z sojuszem unijnym, UE. To jest droga prowadząca donikąd, trzeba się skoncentrować na budowaniu relacji ze Stanami Zjednoczonymi, trzeba wykorzystywać wzorce amerykańskie, trzeba korzystać z tego modelu, a nie koncentrować się na autonomii strategicznej UE, bo to droga prowadząca donikąd. Dlatego w Stanach Zjednoczonych ambasadorem powinien być polityk albo najlepiej dyplomata, ale jeśli nie dyplomata to polityk na pewno nie taki jak Bogdan Klich, który publicznie atakował Donalda Trumpa, krytykował Donalda Trumpa. Takie działanie jest niewątpliwie działaniem na szkodę interesu polskiego – powiedział Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.
11:52
Czarzasty odpowiada Sawickiemu:
Jedź na wakacje, odpocznij trochę
14:10
Jaki:
Bodnar przeprowadza bezprecedensowy zamach na niezawisłość sędziowską
- Polityk koalicji rządzącej Adam Bodnar przeprowadza właśnie bezprecedensowy zamach na niezawisłość sędziowską. On regularnie zawiesza sędziów, którzy mu się nie podobają. To mniej więcej już ponad 100 sędziów w Polsce zawieszonych, bo politykowi się oni nie podobają. Trudno sobie wyobrazić podobną sytuację w państwie, które chce należeć do kręgu cywilizacji zachodniej, gdzie praworządność jest traktowana poważnie - stwierdził Patryk Jaki na briefingu prasowym.
- W tej chwili trwa kolejny zamach na kierownictwa sądów, wszystkich sądów w Warszawie, w okręgu warszawskim. I polityk Bodnara za każdym razem zawiesza sędziów. Oczywiście można zawiesić kierownictwo sądu, ale jest bardzo precyzyjna doktryna w tym zakresie, która wskazuje na to, że muszą być bardzo poważne powody, żeby zawiesić sędziego - mówił dalej.
14:25
14:31
ABW zatrzymało Romanowskiego:
Na polecenie Prokuratury Krajowej
- Właśnie ABW dokonuje zatrzymania posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego na polecenie Prokuratury Krajowej - poinformował na Twitterze mecenas Bartosz Lewandowski.
‼️Właśnie ABW dokonuje zatrzymania posła na Sejm RP @MarRomanowski na polecenie Prokuratury Krajowej‼️
— Bartosz Lewandowski (@BartoszLewand20) July 15, 2024
15:43
Sikorski sceptycznie o użyciu ABW do zatrzymania Romanowskiego:
Do zatrzymania oszusta wystarczy wezwanie na komisariat
- Cieszę się, że rozliczenia złodziejstwa nabierają tempa ale osobiście uważam, że w tych wojennych czasach ABW potrzebuje wszystkich zasobów do ścigania agentury a do zatrzymania oszusta wystarczy wezwanie na komisariat - napisał na Twitterze Radosław Sikorski.
Cieszę się, że rozliczenia złodziejstwa nabierają tempa ale osobiście uważam, że w tych wojennych czasach ABW potrzebuje wszystkich zasobów do ścigania agentury a do zatrzymania oszusta wystarczy wezwanie na komisariat.
— Radosław Sikorski ???? (@sikorskiradek) July 15, 2024
16:06
Śliwka o filmikach z młodymi ludźmi wyzywającymi żołnierzy:
Oczekujemy od ministra Kosiniaka-Kamysza działań
16:17
Komunikat MON w sprawie ataku na polskich żołnierzy na granicy
— Ministerstwo Obrony Narodowej ?? (@MON_GOV_PL) July 15, 2024
-
W nocy z 13 na 14 lipca 2024 roku żołnierze pełniący służbę na granicy zostali zaatakowani przez grupę około 20 osób. Doszło m. in. do naruszenia nietykalności cielesnej żołnierzy poprzez naplucie na mundur oraz… pic.twitter.com/p9YtQO2Nrj
16:42
16:46
17:06
Jaki uderza w Bodnara:
Romanowski został zatrzymany mimo że przysługuje mu europejski immunitet
- M.Romanowski został zatrzymany mimo, że jest członkiem delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - więc przysługuje mu europejski immunitet, którego ścignięcie nawet nie było procedowane - napisał na Twitterze Patryk Jaki.
❗️M.Romanowski został zatrzymany mimo, że jest członkim delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - więc przysługuje mu europejski immunitet, którego ścignięcie nawet nie było procedowane. Więc:
— Patryk Jaki - MEP (@PatrykJaki) July 15, 2024
1. Mamy uwierzyć Bondarowcom, że wszystko dobrze zbadali i trzeba posła… https://t.co/w54p5g9BIK
17:25
Kosiniak pisze do Bodnara:
Nie ma zgody na obrażanie, lżenie i jakiekolwiek ataki na żołnierzy
- Nie ma zgody na obrażanie, lżenie i jakiekolwiek ataki na żołnierzy, którzy bronią polskich granic i dbają o bezpieczeństwo Ojczyzny. Służby zdecydowanie i błyskawicznie zareagowały na skandaliczne zachowanie grupy osób względem żołnierzy i funkcjonariuszy przy granicy z Białorusią. Zwróciłem się także z pismem do Ministra Sprawiedliwości o objęcie tej sprawy szczególnym nadzorem - napisał na Twitterze wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.
Nie ma zgody na obrażanie, lżenie i jakiekolwiek ataki na żołnierzy, którzy bronią polskich granic i dbają o bezpieczeństwo Ojczyzny ??
— Władysław Kosiniak-Kamysz (@KosiniakKamysz) July 15, 2024
Służby zdecydowanie i błyskawicznie zareagowały na skandaliczne zachowanie grupy osób względem żołnierzy i funkcjonariuszy przy granicy z… pic.twitter.com/CI2SZuUf68
18:51
Członkowie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie posiadają „drugiego immunitetu”. Ochrona posłów dotyczy udziału w obradach Zgromadzenia w Strasbourgu czy Komisji w Paryżu. Obecnie nie trwa posiedzenie żadnego z tych gremiów. Od rozstrzygania wątpliwości jest sąd aresztowy pic.twitter.com/8wsFuoHOeJ
— Agnieszka Pomaska (@pomaska) July 15, 2024
19:39
Mastalerek o Romanowskim:
Tusk wprowadza tzw. nowe standardy, zatrzymując posłów
- Nie da się nie zauważyć, że premier Tusk wprowadza tzw. nowe standardy, zatrzymując posłów i tak naprawdę robiąc z nagonki na PiS i z próby anihilacji PiS swój program wyborczy. Na miejscu premiera Tuska pamiętałbym jednak o tym, o czym mówił podczas pierwszego posiedzenia Sejmu prezydent Duda - że nie zawsze się jest władzą i opozycją, że za trzy lata role mogą się odwrócić i dziś tzw. Nowe standardy, które wprowadza premier Tusk, mogą się obrócić przeciwko Tuskowi i jego ludziom - stwierdził Marcin Mastalerek w Polsat News.
19:43
Mastalerek:
Tusk próbuje anihilować PiS
- Mówię o pewnym zjawisku, to że premier Tusk próbuje anihilować PiS, partię Jarosława Kaczyńskiego jest przecież oczywiste. Nikt tego w PO nie zaprzecza. Uważam, że to jest całkowite zniszczenie PiS, słyszymy o tym, że będzie prawdopodobnie próba odebrania opozycji finansowania z budżetu - stwierdził Marcin Mastalerek w Polsat News.
19:46
Mastalerek:
Tusk przegrał głosowanie w jednej z najważniejszych spraw, o której mówił
- Premier Tusk w piątek przegrał głosowanie w jednej z najważniejszych spraw, o której mówił i to właśnie przykrywaniu tego. Ktoś zdecydował, że sprawa aborcji, było oczywistą oczywistością, że w tym Sejmie nie ma większości dla sprawy aborcji, że PSL tego nie poprze, była akurat przypadkiem - stwierdził Marcin Mastalerek w Polsat News.
19:49
Mastalerek cytuje słowa Trumpa:
Wszystko się może zdarzyć
- Pamiętam, co prezydent Trump odpowiedział prezydentowi Dudzie, kiedy żegnaliśmy się w Trump Tower, to było w kwietniu. Prezydent Duda pytał o wybory, jakie są przewidywania Trumpa, jak on to wszystko widzi, jak on to czuje. Trump uśmiechnął się i powiedział: panowie, przecież dobrze wiecie, że 6 miesięcy w polityce to wieczność, wszystko się może zdarzyć. I powtórzył to - wszystko się może zdarzyć - stwierdził Marcin Mastalerek w Polsat News.
19:55
Romanowskiego:
Nie stoi na przeszkodzie zatrzymaniu". Rzecznik Prokuratury Krajowej o "drugim immunitecie
20:30
Kidawa-Błońska o postawie Romanowskiego:
Trzeba było zrzec się immunitetu, zeznawać. Teraz to akt desperacji
20:36
Kidawa-Błońska o postawie m.in. Giertycha:
Jestem za tym, żeby koledzy odczuli, że należy klub traktować poważnie
20:40
Kidawa-Błońska o warunku ws. projektu o dekryminalizacji aborcji:
Nie można go po raz kolejny dawać pod głosowanie
20:48
Kidawa-Błońska podaje w wątpliwość brak dyscypliny w głosowaniach wśród posłów PSL:
Sądzę, że mieli inne zdanie
20:53
Sikorski:
Podczas każdej podróży do USA pilnuję tego, żeby z ludźmi Trumpa też się spotykać
21:10
Sikorski:
Od objęcia urzędu nie mam ani jednego podpisu prezydenta na żadnej nominacji - nawet na tej, którą uzgodnił kiedyś z premierem
21:16
Sikorski:
Klich obejmie placówkę w USA. Może następny prezydent będzie dla niego łaskawszy
21:20
Sikorski:
Szatkowski wypowiedział już stosunek pracy MSZ
21:21
Sikorski wskazuje powody:
Ekipa Trumpa lubi Polskę
Dzisiaj przekroczony został pewien rubikon
- Trzaskowski z radą dla koalicyjnych partii pod progiem wyborczym
news
Odtworzenie urzędu cenzorskiego
- Bosak o rządowym projekcie wdrażającym DSA
Gorący temat
news
Gorący temat
Czy rząd naprawdę biernie patrzy na likwidację miejsc pracy?
- Morawiecki
Gorący temat
Sprytna próba przyspieszenia rotacji
- Żukowska chce by Czarzasty prowadził głosowania, a Hołownia wyszedł przed Sejm
Gorący temat
Witaj na 300polityka AI!
Zadaj pytanie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć świat polityki, kampanii wyborczych, mediów i strategii. AI odpowie na podstawie wiarygodnych źródeł i aktualnych danych.