Relacja Live

29.11.2017

07:14

Polityczny plan środy: sejmowe komisje dalej o sądach i ordynacji, kolejny dzień wizyty PAD w Wietnamie, szczyt UE-Afryka
Polityczny plan środy: sejmowe komisje dalej o sądach i ordynacji, kolejny dzień wizyty PAD w Wietnamie, szczyt UE-Afryka O 9:00 sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka ma kontynuować rozpatrywanie prezydenckiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Prace rozpoczęły się wczoraj - wtedy też przyjęto projekt nowelizacji ustawy o KRS. Z kolei o 10:00 sejmowa komisja nadzwyczajna będzie kontynuować rozpatrywanie dwóch projektów: PiS i Kukiz '15 dot. ordynacji wyborczej. Środa to kolejny dzień wizyty Pary Prezydenckiej w Wietnamie. Na dziś zaplanowano udział prezydenta Andrzeja Dudy w otwarciu spotkania z polskimi i wietnamskimi parlamentarzystami. O 10:30 w Biurze Krajowym PO odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Grzegorza Schetyny. Andrzeja Rzońcy, Izabeli Leszczyny, Marii Janyskiej oraz Arkadiusza Marchewki. Temat: Totalna propozycja - Platforma dla gospodarki. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz będzie przebywać z wizytą w Olsztynie. Dziś i jutro w Abidżanie odbywa się 5. szczyt Unia Europejska-Unia Afrykańska. Unijni i afrykańscy przywódcy będą rozmawiać o przyszłości wzajemnych stosunków i skupią się na inwestowaniu w młodzież. Inne priorytety partnerstwa do omówienia podczas szczytu to m.in.: pokój i bezpieczeństwo, ład państwowy, w tym demokracja, prawa człowieka, migracja i mobilność, inwestycje i handel oraz rozwijanie umiejętności i tworzenie miejsc pracy. O 12:30 premier Beata Szydło weźmie udział w śniadaniu wydawanym na cześć przewodniczących delegacji, a o 13:30 - w sesji inauguracyjnej. Na 15:50 zaplanowano family photo, na 16:00 - pierwszą sesję plenarną, a na 18:00 - drugą sesję plenarną. O 18:00 na dziedzińcu Belwederu odbędzie się ceremonia objęcia posterunków honorowych przez podchorążych z okazji Dnia Podchorążego. Uczestniczyła w niej będzie szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, która odczyta list prezydenta Dudy.

07:53

Piwnik:

Oglądam SPC z coraz większym smutkiem. Coraz mniej argumentów, coraz więcej emocji
Piwnik: Oglądam SPC z coraz większym smutkiem. Coraz mniej argumentów, coraz więcej emocji - Oglądam kiedy tylko mogę [SPC ws. sądów] z coraz większym smutkiem, coraz mniej rzeczowych, rozsądnych argumentów, coraz więcej emocji, a te na pewno nikomu nie służą. Podzieliłabym po równo odpowiedzialnością, bo ten poziom emocji u wszystkich obecnych jest tak wysoki, że przekłada się na sposób procedowania - mówiła Barbara Piwnik w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” TVN24. - Jak staram się słuchać tego o czym mówią uprawnieni do zabierania głosu, to mam wrażenie że niejednokrotnie po prostu jest to wynik tego że nikt nie wie w rzeczywistości, w praktyce co należy zmienić i o co chodzi. Nie mówię akurat o przewodniczącym komisji - dodała.
"Przez wszystkie miesiące dyskusji nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie: jakie znaczenie skład KRS ma na to, jak zachowam się w określonej sprawie jako sędzia orzekający na sali, jakie zapadnie orzeczenie? Nie ma takiego związku

07:55

Piwnik: Wypowiadanie się nt. mojej przyszłości byłoby nieodpowiedzialne, skoro ona jest niepewna
Piwnik: Wypowiadanie się nt. mojej przyszłości zawodowej byłoby nieodpowiedzialne, skoro ona jest niepewna - Jeszcze nie mam odpowiedzi pana ministra czy będę w ogóle sędzią za 4-5 miesięcy, więc byłoby to nieodpowiedzialne gdybym dziś wypowiadała się nt. mojej przyszłości zawodowej skoro ona jest w tym sensie niepewną, że ustawa się zmieniła. Wprawdzie jeden z wiceministrów powiedział żę sędziowie po 60 są mało produktywni, ale zapewniam że pracuję z taką samą wydajnością jak inni - mówiła Barbara Piwnik w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” TVN24.

08:07

Karczewski o kandydacie PiS na prezydenta Warszawy: Bardzo możliwe, że ktoś inny jeszcze się pojawi
Karczewski o kandydacie PiS na prezydenta Warszawy: Bardzo możliwe, że ktoś inny jeszcze się pojawi - Decyzje przed nami. Zastanawiamy się, rozmawiamy często na ten temat. Decyzje przed nami, politykami ścisłego kierownictwa partii. Już rozmawialiśmy, będziemy rozmawiać i podejmować decyzje na Komitecie Politycznym. Prawdopodobnie na początku przyszłego roku - mówił Stanisław Karczewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Jak dodał, "rozważamy wszystkie warianty i zobaczymy który zostanie wybrany". - Bardzo możliwe, że ktoś inny jeszcze się pojawi. Nie wykluczałbym tego. Nie wyobrażam sobie pani premier startującej wyborach w prezydenckich - stwierdził marszałek Senatu.

08:15

Karczewski:

PO dotrzymuje słowa. Powiedziała że będzie totalną opozycją i jest
Karczewski: PO dotrzymuje słowa. Powiedziała że będzie totalną opozycją i jest - Platforma jednak dotrzymuje słowa. Powiedziała że będzie totalną opozycją i jest totalną opozycją. Gwarantuje panu że każde nasze rozwiązanie, które będzie dobrym rozwiązaniem dla Polski, nie będzie akceptowalne przez Platformę. Na pewno będą głosować przeciwko tym rozwiązaniom - mówił Stanisław Karczewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

08:19

Karczewski:

Lubnauer robi nowe otwarcie
Karczewski: Lubnauer robi nowe otwarcie - Nowoczesna powstała w kontrze do Platformy. Zbliżenie Nowoczesnej do Platformy, a właściwie skonsumowanie, bo tak to należy zinterpretować, jeszcze przed tym nim zasiedliśmy do stołu, przystawki, tak się stało, w połączeniu dwóch kandydatów bez wyraźnego startu Nowoczesnej w Warszawie, Nowoczesna naraziła się decyzją Petru na spadek w sondażach i to widać. Nowoczesna spada, nie ma Nowoczesnej. Politycznie jest to pozytywne - mówił Stanisław Karczewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Jak dodał, widzi że Katarzyna Lubnauer robi zupełnie nowe otwarcie.

08:26

Schetyna: Mówiliśmy o pełzającym zamachu stanu. On zaczyna kroczyć
Schetyna: Mówiliśmy o pełzającym zamachu stanu. On zaczyna kroczyć - Powiedziałbym tak: mówiliśmy o pełzającym zamachu stanu, dyktaturze. On pełzł, a zaczyna kroczyć. To taki wyraźny krok w kierunku odejścia od demokracji. Wierzę że wczorajszy dzień był symboliczny - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Jackiem Żakowskim w TOK FM.

08:31

Schetyna: Nie można wybierać osoby która nie ma szans na wybór, mimo że ma dobrą legitymację partyjną
Schetyna: Nie można wybierać osoby która nie ma szans na wybór, mimo że ma dobrą legitymację partyjną - Jestem głęboko przekonany, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy, ale też dlatego, żę Warszawiacy mu najbardziej ufają i widzą go w tym miejscu. To też będzie na końcu ważne. Nie można wybierać osoby która jest nierozpoznawalna czy nie ma szans na wybór, mimo że ma dobrą legitymację partyjną - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Jackiem Żakowskim w TOK FM.

08:36

Schetyna:

Jesteśmy umówieni z Lubnauer w przyszłym tygodniu
Schetyna: Jesteśmy umówieni z Lubnauer w przyszłym tygodniu - Jesteśmy umówieni w przyszłym tygodniu [z Katarzyną Lubnauer]. To jej kalendarz, ona jest w ogniu ciągnie, jeszcze tam kurz nie opadł do końca. Oni mają władze klubu, zarząd, itd. - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Jackiem Żakowskim w TOK FM.

09:50

Czarnecki:

Kaczyński był świetnym premierem i byłby świetnym premierem
Czarnecki: Kaczyński był i byłby świetnym premierem. Decyzję w tej sprawie podejmie w najbliższym czasie - Jarosław Kaczyński był świetnym premierem i byłby świetnym premierem. Decyzję w tej sprawie podejmie w najbliższym czasie - mówił Ryszard Czarnecki w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet. - Prezes, wraz z władzami Prawa i Sprawiedliwości oczywiście, zdecyduje odnośnie oceny rządu. 2 lata funkcjonowania to dobry moment, by to zrobić - dodał polityk. Jak zaznaczył, prezes jego partii jest "zdrowy”. - Jeśli posłucha pan jego wystąpień z okazji 11.11, to są one znakomite. To wystąpienia męża stanu - jest tam i polityka historyczna i polityka zagraniczna - mówił. Czy w zamian za kompromis ws. sądów prezydent żądał dymisji szefa MON? - Nie słyszałem. Polityka nie jest bazarem, gdzie tego typu targów się dokonuje - ocenił Ryszard Czarnecki. Jak dodał, wypowiedź prezydenta ws. ubeckich metod była "niefortunna”. Pytany o przyszłość Antoniego Macierewicza, odpowiedział, że "spór między prezydentem a ministrem obrony powinien być wygaszony”. Dodał jednak, że nie jest on największym sporem w ostatniej dekadzie i przypomina Bronisława Komorowskiego, który zawetował ustawę dotyczącą obronności.

09:54

PiS składa poprawki do prezydenckiego projektu ustawy o SN
PiS składa poprawki do prezydenckiego projektu ustawy o SN Publikuje je na Twitterze Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. https://twitter.com/wolny_m/status/935782290004865026 https://twitter.com/wolny_m/status/935782593584422912 https://twitter.com/wolny_m/status/935782911952818176

10:05

Romaszewska: Niektóre poprawki są nie do zaakceptowania
Romaszewska: Niektóre poprawki są nie do zaakceptowania - Nie mogę na razie powiedzieć, bo muszę ustalić to z prezydentem, dlaczego jestem niezadowolona, ale niewątpliwie wam to powiem. Niektóre [poprawki] są nie do zaakceptowania. Znaliśmy je do pewnego stopnia, ale to nie jest do zaakceptowania - stwierdziła Zofia Romaszewska w rozmowie z dziennikarzami. Jak dodała:
"Jeżeli ona tak będzie wyglądała, to on [prezydent] powiedział, że zawetuje, moim zdaniem. Ja już nic nie będę namawiała [na weto]. Obawiam się, że może mnie nie posłuchać i że nie będzie tak jak w "Uchu prezesa""
- KRS jest ok, wbrew temu, co mówi nasza opozycja. Uważam, że jest wszystko w porządku. Ale już w Sądzie Najwyższym jest fatalnie - dodała.

10:09

Biuro Legislacyjne Sejmu o wątpliwościach konstytucyjnych dot. przechodzenia sędziów SN w stan spoczynku
Biuro Legislacyjne Sejmu o wątpliwościach konstytucyjnych dot. przechodzenia sędziów SN w stan spoczynku https://twitter.com/patrykwachowiec/status/935797313792040960

11:08

Są kolejne poprawki PiS do projektu ustawy o SN
Są kolejne poprawki PiS do projektu ustawy o SN https://twitter.com/wolny_m/status/935810608892731392 https://twitter.com/wolny_m/status/935811284976717824 https://twitter.com/wolny_m/status/935812351223320579 https://twitter.com/wolny_m/status/935813030876729344

11:13

Jest śledztwo ws. demonstracji narodowców w Katowicach
Jest śledztwo ws. demonstracji narodowców w Katowicach https://twitter.com/rmf24pl/status/935811398017454080

12:04

PO składa pakiet sześciu ustaw dot. gospodarki
PO składa pakiet sześciu ustaw dot. gospodarki - Mówiłem o tym na konwencji samorządowej w Lodzi, o totalnej propozycji, projektach które będziemy sukcesywnie przedstawiać. Dzisiaj rozpoczynamy od pakietu 6 ustaw (…) Składamy 6 ustaw ale to oczywiście początek - poinformował Grzegorz Schetyna na konferencji. To gospodarcza część, dotyczy m.in. zapobieganiu dalszemu zadłużaniu państwa, zwiększeniu aktywności gospodarczej ludzi młodych oraz wspierania przedsiębiorców.

12:22

Budka:

PAD ma tylko jedną możliwość. Zawetować wszystko
Budka: PAD ma tylko jedną możliwość. Zawetować wszystko - Prezydent ma w tej chwili tylko jedną możliwość. Zawetowania wszystkiego co wyjdzie. Trzymam kciuki bo chciałbym mieć głowę państw która jest głową państwa nieponiewieraną przez posłów PiS - stwierdził Borys Budka w rozmowie z dziennikarzami.

13:02

Gersdorf:

W tym projekcie mamy do czynienia z powstaniem dwóch, a nawet trzech sądów
Gersdorf: W tym projekcie mamy do czynienia z powstaniem dwóch, a nawet trzech sądów - SN jest jednym organem w Konstytucji i na czele SN stoi I prezes SN. Natomiast w tym projekcie i jeszcze z poprawkami mamy do czynienia z powstaniem dwóch, a nawet trzech sądów których obłudnie nazywa się SN. Jest w SN dawnym stylu, trzy izby, jest ta Izba Nadzoru i Administracji oraz Izba Dyscyplinarna, która nie tylko rządzi się swoimi prawami, ale ma swój budżet - mówiła Małgorzata Gersdorf w trakcie posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości.

13:23

We wtorek spotkanie Schetyna-Lubnauer
We wtorek spotkanie Schetyna-Lubnauer - Jesteśmy umówieni na przyszły tydzień [z Katarzyną Lubnauer], na wtorek, w godzinach porannych - stwierdził Grzegorz Schetyna na konferencji. - Będziemy o wszystkim rozmawiać - o współpracy parlamentarnej, która trwa. Także tej instytucjonalnej, partyjnej, oczywiście z akcentem na koalicje w sejmikach i w dużych miastach wokół kandydatów na prezydentów miast - dodał lider PO.

14:56

Przerwa w posiedzeniu SPC ciągle trwa, w Sejmie spotkanie
Przerwa w posiedzeniu SPC ciągle trwa, w Sejmie spotkanie Komisja sprawiedliwości miała wznowić obrady po 14:00, ale w dalszym ciagu jest ogłoszona przerwa. W Sejmie trwa spotkanie współpracowników Andrzeja Dudy ze Stanisławem Piotrowiczem i Marcinem Warchołem. https://twitter.com/grzegorzosiecki/status/935868916462743552

15:44

PiS w social media uderza w Gersdorf:

I prezes SN przyłapana przez internautów na kłamstwie
"I prezes SN przyłapana przez internautów na kłamstwie" - PiS w social media uderza w Gersdorf https://twitter.com/pisorgpl/status/935881259594678273

15:52

Fakt:

PAD zawetuje ustawy sądowe jeżeli wyjdą z parlamentu w takim kształcie
Fakt: PAD zawetuje ustawy sądowe jeżeli wyjdą z parlamentu w takim kształcie - Jeśli prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa wyjdą z parlamentu w takim kształcie, w jakim zostały zmienione podczas prac sejmowej komisji sprawiedliwości, prezydent Andrzej Duda ponownie zawetuje obie ustawy - powiedział "Faktowi" bliski współpracownik głowy państwa. Powołał się na wiedzę od prezydenta, który przebywa w Wietnamie. - Prezydent doskonale zdaje sobie sprawę, że takie rozwiązania nie są wolą większości PiS a jednego człowieka: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. I na to nie będzie jego zgody - dodaje rozmówca z Pałacu Prezydenckiego.

16:47

Komisja sprawiedliwości rozpatruje ponownie projekt ustawy o SN
Komisja sprawiedliwości rozpatruje ponownie projekt ustawy o SN Sejmowa komisja sprawiedliwości przyjęła art. 27 - w sumie jest ich 132.

17:39

Romaszewska:

Na razie nie ma mowy o kolejnych wetach
Romaszewska: Na razie nie ma mowy o kolejnych wetach https://twitter.com/beatamk/status/935899985706733568

20:35

SPC przyjmuje kolejne artykuły projektu ustawy o SN
SPC przyjmuje kolejne artykuły projektu ustawy o SN Sejmowa komisja sprawiedliwości cały czas rozpatruje prezydencki projekt ustawy o SN - posłowie przyjęli właśnie art. 44.

20:48

Karczewski:

Sędzia jest zawsze niezależny, bez względu przez kogo jest wybrany. Później traci kontakt
Karczewski: Sędzia jest zawsze niezależny, bez względu przez kogo jest wybrany. Później traci kontakt - Słuchałem wczoraj w tym studiu ministra Ziobrę, który to tłumaczył. Sędzia jest zawsze niezależny, bez względu przez kogo jest wybrany. Później traci kontakt. A jak w innych krajach są wybierani sędziowie? - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Gościu Wiadomości.

20:49

Karczewski:

Odpisano mi, że w Warszawie nie ma żadnego miejsca dla budowy nowego budynku Senatu
Karczewski: Odpisano mi, że w Warszawie nie ma żadnego miejsca dla budowy nowego budynku Senatu - Ratusz wymaga gruntownego przewietrzenia, potrzebny jest audyt. Nie może być kolejna kadencja kadencją Platformy Obywatelskiej. chcemy zmian potrzebnych dla warszawiaków, Komisja pokazuje jak wiele patologii się działo w Warszawie. Odpisano mi np. że w Warszawie nie ma żadnego miejsca dla budowy nowego budynku Senatu. Okazuje się, że nie ma takiego miejsca... Jak będzie PO w Warszawie to znowu kolejny burmistrz powie: "wasze ulice nasze kamienice" - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Gościu Wiadomości.

20:49

Karczewski:

My wiemy, prezydent wie, że ludzie czekają na te zmiany
Karczewski: My wiemy, prezydent wie, że ludzie czekają na te zmiany - Mamy jeszcze proces legislacyjny. Możemy rozmawiać i będziemy rozmawiać. W Senacie też jest miejsce na dyskusje, refleksje i zmiany. Jestem przekonany, że skończymy to. Bo my wiemy, prezydent wie, że ludzie czekają na te zmiany. Te ustawy są dla Polaków, dla społeczeństwa. To obywatel musi mieć pewność, że ma prawo do bezstronnego i szybkiego postępowania. Różne środowiska miały wystarczająco wiele czasu, bo prezydent je zgłosił wiele miesięcy temu, ale zawsze jest możliwość wnoszenia poprawek - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Gościu Wiadomości.

21:27

OBRAZ DNIA: TVP: Kłamstwo pierwszej prezes SN, Kantar: 82% przeciw zaangażowaniu sędziów, Skórzyński: PAD chce, żeby PiS wycofało się ze zmian
-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Karczewski: My wiemy, prezydent wie, że ludzie czekają na te zmiany Karczewski: Odpisano mi, że w Warszawie nie ma żadnego miejsca dla budowy nowego budynku Senatu Karczewski: Sędzia jest zawsze niezależny, bez względu przez kogo jest wybrany. Później traci kontakt Romaszewska: Na razie nie ma mowy o kolejnych wetach Fakt: PAD zawetuje ustawy sądowe jeżeli wyjdą z parlamentu w takim kształcie “I prezes SN przyłapana przez internautów na kłamstwie” – PiS w social media uderza w Gersdorf https://300polityka.pl/live/2017/11/29/ -- KATARZYNA LUBNAUER O STRATEGICZNYM SOJUSZU Z KAMILĄ GASIUK PIHOSICZ O O TYM, ŻE BRUTUS TEŻ BRONIŁ DEMOKRACJI - JUTRO RANO NA STRONIE GŁÓWNEJ WIRTUALNEJ POLSKI - KTO NAMI RZĄDZI:

Post udostępniony przez Lukasz Mezyk (@lukaszmezyk) 29 Lis, 2017 o 11:40 PST

***** FAKTY TVN -- NIEOCZEKIWANY ZWROT AKCJI W PRACY NAD SĄDEM NAJWYŻSZYM - zapowiedź. -- TEN CZŁOWIEK PREZYDENTA [PAWEŁ MUCHA] PO 14:00 MUSIAŁ ZRZUCIĆ WSZYSTKO I PILNIE JECHAĆ DO SEJMU - Krzysztof Skórzyński: Widać że to było ostra rozmowa. Ludzie prezydenta kontra polityk PiS-u i wysłannik Zbigniewa Ziobry. -- PIS SWOIMI POPRAWKAMI DO USTAWY PREZYDENTA ZNÓW DAŁO OGROMNĄ WŁADZĘ W SN ZBIGNIEWOWI ZIOBRZE - Skórzyński dalej. -- NA GORĄCEJ LINII BYŁ TEŻ SAM PREZYDENT, KTÓRY JEST W WIETNAMIE - Skórzyński. -- ZOFIA ROMASZEWSKA DZIŚ ZAPOWIEDZIAŁA ŻE MOGĄ BYĆ KOLEJNE WETA, JEŻELI PIS SIĘ NIE COFNIE - Skórzyński dalej. -- MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI BĘDZIE MÓGŁ W KAŻDEJ CHWILI POWOŁAĆ SWOJEGO RZECZNIKA DYSCYPLINARNEGO, CZYLI DE FACTO SĘDZIEGO DLA WSZYSTKICH SĘDZIÓW, NIEZWYKLE WPŁYWOWĄ POSTAĆ - Skórzyński. -- WEDŁUG NIEOFICJALNYCH INFORMACJI, TAKĄ ROLĘ MIAŁBY PEŁNIĆ ŁUKASZ PIEBIAK - Skórzyński dalej. -- WEDŁUG NASZYCH INFORMACJI, W SPRAWIE TYCH ZMIAN MAJĄ SIĘ JESZCZE ODBYĆ PODOBNE ROZMOWY [KACZYŃSKI-DUDA] I JEST ŻYCZENIE PREZYDENTA BY PIS WYCOFAŁO SIĘ Z TYCH ZMIAN W OSTATECZNYM GŁOSOWANIU - Skórzyński. -- TO ZMIANA USTROJU BEZ ZMIANY KONSTYTUCJI - ALARMUJĄ CI KTÓRZY O TEN USTRÓJ WALCZYLI W TRUDNYCH CZASACH - zapowiedź. -- MIMO OSTRZEŻEŃ CZŁONKÓW KRS, I PREZES SN, STOWARZYSZEŃ SĘDZIOWSKICH ŻE SĄDOWE USTAWY NARUSZAJĄ KONSTYTUCJĘ, PIS SIĘ NIE PRZEJMUJE - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- ALEKSANDER HALL: To zmiana ustroju bez formalnej zmiany Konstytucju, a ten ustrój ma nazwę. To ustrój autorytarny. Można tego też nazwać nieformalną dyktaturą. -- PIS ZMIENIA CO CHCE I JAK CHCE, A ARGUMENTÓW O ŁAMANIU KONSTYTUCJI NIE UZNAJE - Kolenda-Zaleska. -- SĘDZIOWIE SĄ PRZEKONANI ŻE WSZYSTKIE WPROWADZONE OD DWÓCH LAT ZMIANY W SĄDOWNICTWIE ZMIERZAJĄ DO WPROWADZENIA ZUPEŁNIE NOWEGO MODELU PAŃSTWA - Kolenda-Zaleska dalej. -- IRENA KAMIŃSKA: Robi jakby zmianę ustroju na całkiem inny niż jest zapisany w Konstytucji poprzez to że likwiduje trójpodział władzy. -- PIS POWTARZA ARGUMENT ŻE WYGRAŁO WYBORY I MA PRAWO WPROWADZAĆ WŁASNE PORZĄDKI - Kolenda-Zaleska. -- TO PRAWDA, ŻE PIS W KAMPANII OBIECYWAŁ REFORMĘ WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, ALE NIE BYŁO MOWY O DEGRADACJI TK ANI O PODPORZĄDKOWYWANIU SĄDÓW I SĘDZIÓW WŁADZY WYKONAWCZEJ - Kolenda-Zaleska dalej. -- Gdyby PiS wierzył że może zdobyć większość konstytucyjną, z pewnością rozpisałby nowe wybory. Ale jakoś nie rozpisuje - Kolenda-Zaleska. -- JEST ŚLEDZTWO PROKURATURY WS. AKCJI NARODOWCÓW W KATOWICACH. -- MON CHCE LUSTROWAĆ WETERANÓW. ***** WIADOMOŚCI TVP -- KŁAMSTWO PIERWSZEJ PREZES SĄDU NAJWYŻSZEGO - belka. -- Po burzliwej dyskusji nad prezydenckim projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, posłowie dziś zajęli się projektem o Sądzie Najwyższym. Totalna opozycja wciąż próbuje powstrzymać prace nad reformą sądownictwa. Było też kolejne wystąpienie pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf, w którym dopuściła się kłamstwa. -- TOTALNA OPOZYCJA PRÓBUJE POWSTRZYMAĆ, ALBO CO NAJMNIEJ OPÓŹNIĆ REFORMĘ, KTÓRYCH CHCĄ POSZKODOWANI PRZEZ SĄDY - Ewa Bugała. -- Wypowiedź Romaszewskiej o sędziami ze świeczkami. -- SĘDZIOWIE SN NIE CHODZILI Z ŻADNYMI ŚWIECZKAMI I JA TEŻ NIE - Gersdorf na komisji. -- PIERWSZA PREZES SN, KTÓRA KŁAMIE PODCZAS OBRAD PARLAMENTARNEJ KOMISJI TO STANDARDY NIESPOTYKANE- Bugała. -- 82% NIE CHCE ZAANGAŻOWANIA SĘDZIÓW W SPRAWY POLITYCZNE - Kantar Public. -- WYGLĄDA NA TO JEDNAK, ŻE SĘDZIOWIE NIE MAJĄ ZAMIARU SŁUCHAĆ POLAKÓW - Bugała. -- SYSTEM W KTÓRYM POLITYCY PO MIELI SĘDZIÓW NA TELEFON - Bugała. -- OBÓZ POLITYCZNY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO KONSEKWENTNIE I DOGŁĘBNIE REFORMUJE SĄDOWNICTWO - Bugała. -- ZAGADKOWE ZWIĄZKI KAMIENICZNIKA - belka. -- Skupował za bezcen roszczenia do kamienic i bez skrupułów wyrzucał z nich lokatorów. Ale to nie jedyna twarz Marka Mossakowskiego. "Gazeta Polska" ujawniła informacje o biznesie handlarza roszczeń z lat osiemdziesiątych, który ma rodowód komunistycznych służb specjalnych. -- BYĆ MOŻE NIE BYŁO PRZYPADKIEM ŻE TO WŁAŚNIE ON ZAJĄŁ SIĘ REPRYWATYZACJĄ I ŻE TO MU SIĘ UDAWAŁO - Sebastian Kaleta. -- W materiale Barłomieja Graczaka o śledztwie ws zamordowania Jolanty Brzeskiej wznowionym przez Ziobrę. -- PODWÓJNE STANDARDY W BRUKSELI - belka. -- "Wyrażamy troskę o praworządność" - mówił dziś w Brukseli wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Konkretnie chodzi mu o jednolite unijne prawo, które powinno dbać o dzieci trafiające do rodzin zastępczych. Jest takie, ale dotyczy tylko dzieci uchodźców. W pozostałych przypadkach, każdy kraj reguluje przepisy sam. ***** WYDARZENIA POLSATU -- W DRUGIM DNIU OBRAD SEJMOWEJ KOMISJI POSŁOWIE PIS PRZEGŁOSOWALI KOLEJNE POPRAWKI DO PROJEKTU USTAWY O SN - zapowiedź. -- ARTYKUŁ ZA ARTYKUŁEM, PUNKT PO PUNKCIE - Grzegorz Kępka: Sejmowa komisja sprawiedliwości akceptowała kolejne fragmenty ustawy o SN. Na nic zdały się protesty. -- JEDEN Z NAJOSTRZEJSZYCH SPORÓW DOTYCZY I PREZES SN, KTÓRA MOŻE STRACIĆ STANOWISKO - Kępka dalej. -- FRAGMENTY POSIEDZENIA KOMISJI. -- NAPIĘCIE POJAWIŁO SIĘ TEŻ MIĘDZY PRZEDSTAWICIELAMI PREZYDENTA A POSŁAMI PIS, KTÓRZY ZASKOCZYLI WSZYSTKICH I ZGŁOSILI PONAD 30 NOWYCH POPRAWEK - Kępka. -- POLITYCY OPOZYCJI SĄ OBURZENI SPOSOBEM PROWADZENIA DYSKUSJI W SEJMOWYCH KOMISJACH - zapowiedź. -- O TAK PROWADZONYCH OBRADACH ZWYKŁO SIĘ MÓWIĆ: SEJMOWY WALEC - Dariusz Ociepa: Wnioski opozycji rozjeżdżane są bez wnikania w ich treść i sens. Czasami nawet bez ich odczytania. -- PARADOKSEM JEST TO ŻE CZĘŚĆ Z TYCH RZECZY PRZEWODNICZĄCY ROBI Z UŚMIECHEM NA TWARZY - Ociepa dalej: Paradoksem jest też to że to on, były prokurator z czasów PRL, jest w Sejmie twarzą zmian w sądownictwie. -- SEJMOWY WALEC OPIERA SIĘ NA ARGUMENCIE SIŁY - Ociepa. -- POLITYCY PIS PRZYPOMINAJĄ ŻE ZA PLATFORMY TEŻ TAK BYŁO - Ociepa dalej. -- INNA SPRAWA ŻE CZĘŚĆ WNIOSKÓW OPOZYCJI NASTAWIONA JEST NA PODRAŻNIENIE CZY SPROWOKOWANIE RZĄDZĄCYCH - Ociepa. -- MOŻNA ZAPYTAĆ: DLACZEGO PRZEWODNICZĄCY NIE ZMIENI STRATEGII - Ociepa dalej: Dlaczego nie pozwoli na swobodne wypowiadanie się posłom i zaproszonym gościom. Nawet gdyby ta debata miała trwać kilka dni dłużej. -- JEST ŚLEDZTWO PROKURATURY WS. AKCJI NARODOWCÓW W KATOWICACH.

21:59

Piotrowicz:

Jest determinacja zakończenia prac w tym tygodniu
Piotrowicz: Jest determinacja zakończenia prac w tym tygodniu W trakcie posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz stwierdził iż "jest determinacja zakończenia prac w tym tygodniu", a wszystko zależy od posłów. Jak mówił, posiedzenie może być w sobotę, a nawet w niedzielę, jeśli będzie taka potrzeba. Komisja przyjęła art. 59 - w sumie jest ich 132.

22:09

SPC przyjęła poprawkę opozycji do projektu ustawy o SN
SPC przyjęła poprawkę opozycji do projektu ustawy o SN https://twitter.com/gajewska_kinga/status/935978318276497414