Dzisiaj przekroczony został pewien rubikon
- Trzaskowski z radą dla koalicyjnych partii pod progiem wyborczym
news
05.10.2017
07:20
07:40
Szefernaker:
PiS na pewno jest zdeterminowane do kontynuowania reform
"Od 2 lat można czytać w mediach wiele różnych informacji od różnych osób. Ile razy przeżywaliśmy już w mediach rekonstrukcję rządu? O rekonstrukcjach nie powinno się rozmawiać, tylko powinno się je przeprowadzać. Realizujemy nasz program, te zmiany, o których mówiliśmy Polakom i mamy z tego wiele satysfakcji. Jestem przekonany, że pani premier ma wiele satysfakcji z tego, jak wiele zmian w ciągu 2 lat przeprowadzić”- PiS na pewno jest zdeterminowane do tego żeby kontynuować te reformy, które już wprowadziło. Cały nasz obóz - łącznie z prezydentem - jestem przekonany, że będziemy kontynuować tę dobrą zmianę, którą zaczęliśmy - stwierdził minister.
07:45
Szefernaker:
I prezydent w kampanii i PiS obiecało realne reformy, a nie tylko kosmetykę
07:50
Szefernaker:
Musimy rozmawiać i wypracować taki projekt ustawy, który zostanie przyjęty
07:55
Szefernaker:
Takie spory w przestrzeni medialnej nie służą całej ekipie, która przeprowadza wiele zmian
08:01
Szefernaker:
Poniedziałkowa wypowiedź Rzepeckiego go dyskwalifikuje
08:35
08:44
Adamczyk:
Uważam, że mam szansę w dalszym ciągu realizować zadania, które na mnie nałożono
"Uważam, że mam szansę w dalszym ciągu realizować zadania, które na mnie nałożono. Czuję wsparcie pani premier, kolegów i koleżanek ministrów, członków rządu, kierownictwa partii, prezesa Kaczyńskiego. Wielokrotnie rozmawialiśmy po kongresie w Przysusze nt. m.in. KZN, programu Mieszkanie plus i Narodowego Programu Mieszkaniowego i zapewniam słuchaczy, że program idzie w dobrym kierunku, jest realizowany i przyniesie w swoim czasie konkretne efekty”
08:54
09:00
Waszczykowski o pomyśle, by to prezydent jeździł na szczyty RE:
To kwestia do dyskusji
09:06
Siemoniak:
Z kandydatami PO do samorządów będziemy czekali do początku roku, a być może na zmianę ordynacji
09:33
09:50
Schetyna:
Przyszły tydzień sprawdzianem, czy jesteśmy dalej państwem praworządnym
09:52
09:54
10:50
Jóźwiak:
Stawiam się przed KW mimo watpliwości co do konstytucyjności jej działania
"Przez te 10 lat pracy, a niekiedy nawet służby dla miasta Warszawy wspólnie z moimi współpracownikami zmieniliśmy bardzo wiele. Udało się istotnie zmienić wizerunek tego miasta, zbudować duże inwestycje infrastrukturalne, ale też realizować te projekty miękkie, takie jak budżet partycypacyjny, numer 19115 (…) W tych momentach ważnych dla miasta i tych momentach chwały takich jak Powstanie Warszawskie, miałem okazję 10 lat organizować obchody i chciałbym podziękować najwspanialszym ludziom, z którym miałem okazję pracować, kombatantom warszawskim, powstańcom”Jak mówił dalej:
"Chciałbym również powiedzieć o tych trudnych sprawach związanych z reprywatyzacją, bo dzisiaj przede wszystkim o tym mamy rozmawiać. Mamy rozmawiać, mówić o tym, co było największą bolączką, problemem kolejnych prezydentów miasta Warszawy. Te zaniechanie klas politycznych, bez względu czy była to lewica, prawica czy centrum, w nieprzyjęciu ustawy reprywatyzacyjnej, o którą apelowali kolejni prezydenci, jest chyba największym grzechem, z którego powodu mamy conajmniej 1000 powodów do dzisiejszego spotkania. Mam nadzieję, że to, co przez ten krótki okres, bo raptem półtoraroczny, kiedy sprawowałem swoja funkcję, udało się zrobić w sposób istotny zarówno w sprawach indywidualnych ale też dużych, systemowym, rozwiązuje poniekąd ten problem”Jóźwiak mówił, że udało mu się przygotowywać projekt małej ustawy reprywatyzacyjnej, za co należą się podziękowania Hannie Gronkiewicz-Waltz, która uzyskała wolę polityczną do uchwalenia projektu. - Dzięki małej ustawie, która weszła w życie (…) którą przygotowaliśmy z zespołem i obroniliśmy, ponad 100 decyzji odmownych w oparciu o nią zostało wydane, które powodują, że żłobki, przedszkola, komisariaty policji czy inne budynki użyteczności publicznej pozostały własnością publiczną - dodał.
12:39
12:53
Mazurek:
Nie ma konkretnych decyzji dot. kandydatów na prezydentów miast
12:55
TK:
Nowelizacja ustawy o kuratorach sądowych niekonstytucyjna z powodu nieprawidłowości w procesie legislacyjnym
14:41
15:38
16:08
Jaki:
Dzisiaj NSA przesądził jednoznacznie, że KW może istnieć. To wielkie zwycięstwo
16:18
Jaki:
TVN w sposób ohydny manipuluje informacjami nt. komisji weryfikacyjnej
16:20
16:21
Lubnauer:
HGW nie ma powodu do odmowy zeznań. Brak jej odpowiedzi to oddanie Warszawy
17:07
HGW pytana czy stawi się przed komisją weryfikacyjną:
Nie planuję
17:24
HGW:
KW musi się zastosować do standardów procedury. Tzn. że w zasadzie powinna zmienić ustawę na 500 zł, tak jak w Kpa
19:25
Dera:
Spotkanie PAD-JK jutro o 17:00 z inicjatywy prezesa
19:31
Dera:
Nie potrzeba było żadnego pośrednictwa, jeżeli Kaczyński chciał się spotkać z PAD
20:02
Błaszczak:
HGW nie chce stawić się przed komisją dlatego, że wyraźnie ma coś do ukrycia
20:11
Błaszczak:
Tusk i jego zaplecze polityczne byli gotowi zagrozić bezpieczeństwu Polski dla własnych pomysłów
20:15
Błaszczak:
Verhofstadt i Timmermans bardzo daleko oderwali się od rzeczywistości
20:17
21:14
22:10
22:19
W najbliższą sobotę o 11:30 w Warszawskim Domu Technika odbędzie się konwencja Solidarnej Polski - dowiaduje się 300POLITYKA. Konwencja odbędzie się na dzień po spotkaniu Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim i - jak można przypuszczać - ma być próbą wzmocnienia pozycji Zbigniewa Ziobry i jego przekazu o sądowych projektach czy reprywatyzacji.
Fot. Facebook Solidarnej Polski
Dzisiaj przekroczony został pewien rubikon
- Trzaskowski z radą dla koalicyjnych partii pod progiem wyborczym
news
Odtworzenie urzędu cenzorskiego
- Bosak o rządowym projekcie wdrażającym DSA
Gorący temat
news
Gorący temat
Czy rząd naprawdę biernie patrzy na likwidację miejsc pracy?
- Morawiecki
Gorący temat
Sprytna próba przyspieszenia rotacji
- Żukowska chce by Czarzasty prowadził głosowania, a Hołownia wyszedł przed Sejm
Gorący temat
Witaj na 300polityka AI!
Zadaj pytanie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć świat polityki, kampanii wyborczych, mediów i strategii. AI odpowie na podstawie wiarygodnych źródeł i aktualnych danych.