NEWS

02/07/2016

10:34

Kaczyński:

Byliśmy odpowiedzialną opozycją, bo jesteśmy odpowiedzialną partią

Michał Olech

Kaczyński: Byliśmy odpowiedzialną opozycją, bo jesteśmy odpowiedzialną partią Jak mówił Jarosław Kaczyński na kongresie PiS w Warszawie:
"Jednoczyliśmy prawicę, bo mówiłem tu o rozłamie. Były też inne akty tworzenia nowych podmiotów politycznych na prawicy, a wybory, o których będę mówił, pokazały, że ta jedność jet potrzebna. I udało się, 12 i 19 lipca 2014 roku - w dwóch krokach - doszło do zjednoczenia prawicy. To było bardzo ważne, to była droga do zwycięstwa”
"Byliśmy odpowiedzialną opozycją"
"Prorosyjska polityka została zmieniona pod odsłoną mediów. Nikt w tym głównym nurcie nie pytał: dlaczego ta polityka przedtem była radykalnie inna? Przyniosło to pozytywne efekty dla PO, bo sondaże wykazały na nasze zwycięstwo. Te efekty wynikały także z naszej postawy, odpowiedzialnej. Byliśmy odpowiedzialną opozycją, bo jesteśmy odpowiedzialną partią, partią racji stanu. I właśnie dlatego tak się zachowaliśmy, mimo, że - być może - przyniosło nam to straty”

Michał Olech