„Człowiek demolka”, „lider opozycji histerycznej”, działający „przeciw polskiej racji stanu” – tak Marek Jakubiak z Kukiz’15 ocenia działania Grzegorza Schetyny – przede wszystkim w kontekście złożenia wniosku ws. odwołania szefa MON Antoniego Macierewicza na kilka dni przed szczytem NATO.

Oto kilka wątków z rozmowy z audycji 300POLITYKI w Polskim Radiu RDC.

— „SCHETYNA TO CZŁOWIEK DEMOLKA”: „Od dawna mówimy, że mamy do czynienia z opozycją histeryczną, Schetyna to człowiek demolka. Nie można działać przeciwko polskiej racji stanu. Czekamy na szczyt NATO, to polityczne wydarzenie roku. Krytykowanie gospodarza, organizatora, wyszukiwanie szefowi MON jakichś ludzi sprzed 20 lat, matko… No naprawdę, trzeba bardziej patrzeć na Polskę jako wspólny dom. Schetyna działa przeciwko polskiej racji stanu. To histeryczne wykorzystanie okazji do wrzeszczenia”

— „TO PREZYDENT W NASZYM IMIENIU DECYDOWAĆ, GDZIE LECĄ POLSCY ŻOŁNIERZE”: „Wybraliśmy prezydenta, zwierzchnika sił zbrojnych, żeby właśnie w naszym imieniu decydował, gdzie nasi żołnierzy powinni jechać. Jeśli PAD podjął taką decyzję, to nie mnie to oceniać, to jego decyzja. On cieszy się największym zaufaniem społecznym”

— O MATEUSZU MORAWIECKIM: „On nie ma wiary w siebie. Potrzeba by było kogoś takiego, jak Zyta Gilowska, jak Margaret Thatcher, potrzebne są nożyce, jakiś rewolucjonista. A maszynę urzędniczę trzeba odciąć, jak pępowinę. Jeśli będziemy mieć udział we władzy, takie nożyce wprowadzimy”

— „KUKIZ’15 TO NAJBARDZIEJ ZGRANY KLUB W SEJMIE”: „Klub Kukiz’15 jest najbardziej zgranym klubem w Sejmie, mimo iż próbują nas osłabić inne słabe charaktery”

— „MARSZE KOD POKAZUJĄ, ŻE DEMOKRACJA IDZIE W DOBRĄ STRONĘ”: „Załatwianie spraw na ulicy nie jest niczym dobrym, ale wesołe happeningi są ok, to pokazuje, że demokracja idzie w dobrą stronę”

— O WSPARCIU BRUKSELI DLA KOD I KIJOWSKIEGO: „Ludzi wychodzą na ulice pełni wiary, a tu się nagle mówi o partii. Bruksela będzie popierać pewnie bardziej pana Kijowskiego, niż pana Petru i Schetynę. A więc coś się kończy, coś zaczyna”

— JAKUBIAK DEMENTUJE INFO BARBARY NOWACKIEJ, IŻ KUKIZ’15 PODPISZE Z OPOZYCJĄ PAKT NA RZECZ MEDIÓW: „Nie było rozmów na ten temat, my mamy własne ustawy”