– Na moje spotkania przychodzą ludzie w wieku 21-25 lat. Kuce? Zostały w internecie, przeszli do Kukiza. Gimbaza jest dziś u Kukiza. Przy nas są nieco starsi, 21-25. Ludzie, którzy założyli bądź chcą założyć firmę, chcą normalnie pracować lub chcą wyjechać. Ludzie, którzy w normalnym kraju byliby przedsiębiorcami, zakładali rodziny – mówił dziś w audycji 300POLITYKI w Polskim Radiu RDC Janusz Korwin-Mikke.

Oto kilka wątków z rozmowy z europarlamentarzystą.

— KORWIN PYTANY O SWOJE SUKCESY W PE: „Nadwątliłem przekonanie w ludziach w PE, że to będzie trwało. Kończę przemówienia słowami, że „poza tym uważam, iż Unia Europejska powinna być zniszczona”. Wykazuję straszną głupotę UE, myślę, że to chwieje ich pewnością siebie”

— O SUKCESIE „BANDY UNIJNYCH SUKINSYNÓW”: „Przerobiono zacną instytucję, jaką była Europejska Wspólnota Gospodarcza na Związek Socjalistycznej Republiki Europejskiej. To jest wielki sukces pracującej na to od 30 lat tej bandy sukinsynów. To im się udało”

— „PLAN MORAWIECKIEGO TO COFNIĘCIE NAS DO CZASÓW GOMUŁKI”: „Plan Morawieckiego to cofnięcie nas do czasów Gomułki. Jarosław Kaczyński to człowiek wychowany w komunie. Jego brat napisał pracę,w której wręcz domagał się powrotu marksizmu/leninizmu. To są wszyscy marksiści. Ja jestem antysocjalistą. W Chinach jest partia komunistyczna, a tam nikt w komunizm nie wierzy”

— „LEPIEJ, ŻEBY PAŃSTWEM RZĄDZIŁA MAŁPA, NIŻ SOCJALISTA”: „Socjalista to brakujące ogniwo między człowiekiem, a małpą. Ale jeśli państwem by rządziła małpa, to ona by szła raz w prawo, raz w lewo, a socjalista zawsze pójdzie w lewo, czy źle. Więc dla państwa lepiej byłoby, gdyby rządziła nim małpa, niż socjalista (…) Zwariowanym socjalistą jest choćby Martin Schulz, który narzuca swoje poglądy, jak widać, skutecznie”

— „GIMBAZA JEST DZIŚ U KUKIZA”: „Na moje spotkania przychodzą ludzie w wieku 21-25 lat. Kuce? Zostały w internecie, przeszli do Kukiza. Gimbaza jest dziś u Kukiza. Przy nas są nieco starsi, 21-25. Ludzie, którzy założyli bądź chcą założyć firmę, chcą normalnie pracować lub chcą wyjechać. Ludzie, którzy w normalnym kraju byliby przedsiębiorcami, zakładali rodziny”

— „KUKIZ NIE GŁOSI ŻADNEGO POGLĄDU, MÓWI OGÓLNIE”: „Wśród młodzieży pan Kukiz wyraźnie wygrywa. On nie głosi żadnego poglądu, a ja sobie zrażam ludzi, głosząc poglądy jawnie kapitalistyczne. A pan Kukiz mówi tak ogólnie, że „ma być dobrze”