– Zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim, z prezydentem Dudą, którzy podkreślali postulat zmiany Konstytucji. Zmiana Konstytucji jest potrzebna, na dualizm w ustawie zasadniczej zwracałam już uwagę w kampanii prezydenckiej – mówiła dziś w audycji 300POLITYKI w Polskim Radiu RDC Magdalena Ogórek. Była kandydatka SLD na prezydenta chwaliła też Beatę Szydło i Mateusza Morawieckiego, wyraziła także swój sceptyczny stosunek do przyjmowania migrantów. Przyznała też, iż dalekie są jej postulaty KOD.

Oto najważniejsze wypowiedzi z rozmowy.

— „NIE ROZUMIEM POSTULATÓW KOD-U”: „Nie wybieram się na marsze KOD-u, nie mam potrzeby uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. Nie rozumiem postulatów KOD, nie widzę przesłanek, by formułować tezę, iż Konstytucja w Polsce jest łamana”

— „NA MANIFESTACJE KOD CHODZĄ ELITY”: „Na manifestacje KOD chodzi warszawska elita. Polska to nie jest warszawska elita, ja w kampanii widziałam nie tylko Polskę B, ale Polskę C. Bardzo rozległą. To są dramaty, z których często sobie nie zdajemy sprawy. Z Pałacu na Krakowskim Przedmieściu jednak niewiele widać, trzeba wyjechać w Polskę i to zobaczyć, przypominałam to Bronisławowi Komorowskiemu”

— OGÓREK O „BRAKU ALTERNATYWY WOBEC PIS”: „Ja nie za bardzo wiem wobec czego i za czym KOD manifestuje. Jeśli przyjmiemy krytyczną wobec PiS linię, to przepraszam: co jest naszą alternatywą? Żeby niektórzy dziennikarze wrócili do pewnych telewizji, żeby dalej Narodowe Centrum Badań i Rozwoju mogło portal internetowy pewnego dziennikarza sfinansować na ponad pół miliona? Ja jestem tym oburzona, bo znam wielu doktorantów, młodych naukowców, uczelni, którzy nie dostali publicznych dotacji, a NCBiR powinno finansować naukę”

— „NIE WIADOMO, GDZIE DZIŚ ZMIERZA LEWICA”: „Podziały na lewicy następują. Barbara Nowacka bardzo intensywnie angażuje się w działania KOD-u, Leszek Miller już mniej. Bardzo trudno mi zdefiniować, w którą stronę dziś zmierza lewica. Ale oczywiście lewica w Polsce jest potrzebna, pytanie, czy w takim kształcie. Wyborcy pokazali jej czerwoną kartkę, trzeba zmienić jej formułę, ale ja absolutnie nie uzurpuję sobie prawa, żeby wyznaczać jej jakiś kierunek, nie byłam też nigdy członkiem SLD”

„ZGADZAM SIĘ Z KACZYŃSKIM I DUDĄ WS. ZMIANY KONSTYTUCJI”: „Zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim, z prezydentem Dudą, którzy podkreślali postulat zmiany Konstytucji. Zmiana Konstytucji jest potrzebna (…) Na dualizm w Konstytucji zwracałam już uwagę rok temu, bo musimy dookreślić odpowiedzialność. Utarła się pewna tradycja, że prezydent jest emanacją spraw związanych z polityką zagraniczną i wojskiem. Tymczasem zupełnie tak nie jest, bo konstytucja mówi coś zupełnie innego. Jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, ale tylko za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej. Zdecydujmy się. Niech na przykład będzie to model wzmocnienia prezydenta, który dzisiaj ma silny mandat, ale nie posiada władzy”

— „BARDZO KIBICUJĘ PREMIEROWI MORAWIECKIEMU”: „Bardzo kibicuję premierowi Morawieckiemu, bardzo przyglądam się temu, w jaki sposób chce rozruszać gospodarkę”

— „NIE MOŻNA ODMÓWIĆ SZYDŁO SAMODZIELNIE PODEJMOWANYCH DECYZJI, TO ŚWIETNA ORGANIZATORKA”: „Beacie Szydło kibicowałam od początku, ale tu się proszę nie dziwić (…) Ona zrobiła jedną z najlepszych kampanii ostatnich lat, doprowadziła do zwycięstwa Andrzeja Dudę. Pokazała się jako kobieta, która jest nie tylko świetnym organizatorem, ale fantastycznie potrafiła zebrać całe zaplecze, całe know-how kampanijne. A pamiętajmy, że Andrzej Duda startował z pułapu rozpoznawalności podobnego do mojego (…) Nie można odmówić kobiecie samodzielnie podejmowanych decyzji”

— „NIE WIEM, W KTÓRĄ STRONĘ ZMIERZA KUKIZ”: „Musi dookreślić swój program. Ma w klubie dużo osobowości, stąd wziął się u niego kryzys. Mi jest trudno dziś stwierdzić, w którą stronę Kukiz’15 zmierza”