Jak dowiaduje się 300POLITYKA, w czwartek wieczorem ma odbyć się spotkanie połączonych zarządów SLD i Twojego Ruchu poświęcone przede wszystkim układaniu list przez Zjednoczoną Lewicę. Jak słyszymy kluczowym punktem spornym pozostaje m.in. kwestia jedynki w Warszawie. Czasu na rozstrzygnięcie jest coraz mniej. Leszek Miller zapowiadał, że już w tym tygodniu zostanie zarejestrowany wspólny, lewicowy komitet.

Intensywne rozmowy toczą się od wielu dni, najbardziej problematyczna okazała się Warszawa. Ze strony SLD pojawiają się pomysły, że jedynką mógłby być Wojciech Olejniczak lub Włodzimierz Czarzasty. TR argumentuje, że Nowacka jest najlepszą kandydatką na jedynkę lewicy, osobą która jako jedyna ma szansę na zdobycie dobrego wyniku w stolicy. Punktów zapalnych na liście jedynek jest więcej, ale to wokół obsady warszawskiej jedynki jest najwięcej dyskusji.

Problemów nie stwarza nazwa (chociaż pojawiają się koncepcje, by do „Zjednoczona Lewica” dołożyć nazwy TR i SLD) czy też szef sztabu (będzie nim najpewniej Krzysztof Gawkowski). Problemem jest tak naprawdę tylko obsadzenie jedynki w Warszawie. Biorąc jednak pod uwagę sondaże i ogólną sytuację lewicy, nie ma żadnych wątpliwości, że wynik kandydatki lub kandydata Zjednoczonej Lewicy w Warszawie może być kluczowy dla całego projektu.