W niedzielę o 18.00 dojdzie do spotkania Fransa Timmermansa z zarządem SLD w siedzibie Sojuszu na Złotej – dowiaduje się 300POLITYKA. Wcześnie – jak informowaliśmy jako pierwsi – Timmermans weźmie udział w konwencji Wiosny w pobliskim Palladium.

– Stary lis Timmermans z Biedroniem robi show, z Czarzastym interesy – mówi nam pragnący zachować anonimowość polityk lewicy.

Włodzimierz Cimoszewicz, występując w czwartek wieczorem w programie Agnieszki Gozdyry w Polsat News przeciął spekulacje: ewentualni eurodeputowani SLD wybrani z list Koalicji Europejskiej, po wyborach wejdą do frakcji europejskich socjalistów i demokratów, a nie jak sugerowano, EPP.

Dotyczy to wszystkich polityków SLD startujących z list KE – słyszymy, także byłych premierów: Millera, Cimoszewicza i Belki. W ten sposób SLD, z kilkoma europosłami byłoby dla Timmermansa, występującego jako Spitzenkandidat europejskich socjalistów atrakcyjniejszym, bo pewniejszym partnerem, niż Wiosna, której obecne sondaże dają niepewne 3-4 miejsca w PE – słyszymy.