Sobotnia Rada Krajowa SLD ma być początkiem kampanii parlamentarnej Sojuszu. Jednym z elementów całej strategii ma być wykorzystanie kwestii referendum ws. JOW, które daje SLD możliwość wyraźnego pozycjonowania się na scenie politycznej na wiele tygodni przed startem najbardziej intensywnej fazy kampanii parlamentarnej. Jak słyszymy, Sojusz planuje powołanie komitetu referendalnego, który będzie skupiać obywatelską opozycję wobec JOW.

Sojusz – dzięki swojemu projektowi związków partnerskich – dziś był bardzo widoczny w mediach. I to jako lewicowa opozycja wobec Platformy i jej konserwatywnego skrzydła. Politycy SLD zaapelowali dziś też do PSL o poparcie ustawy modyfikującej reformę wieku emerytalnego. Jak słyszymy, ten temat – zmian w całym systemie – będzie w najbliższych dniach mocno eksponowany przez SLD.

Rada Krajowa ma też zatwierdzić reguły ustalania list. SLD prowadzi intensywne negocjacje z politykami, którzy nie należą do partii, a mogą jednak w ramach Sojuszu wystartować w jesiennych wyborach. Sojusz chce mocnym politycznym przekazem w sobotę rozpocząć nowy etap politycznej rozgrywki o Sejm, zwłaszcza w sytuacji, w której Platforma nie zaprezentowała jeszcze jasnego pomysłu ani politycznego planu po bolesnej niedzielnej klęsce.

fot. SLD