Sztab Magdaleny Ogórek zamiast tradycyjnych życzeń wielkanocnych przygotował na Wielką Sobotę nowy klip o programie kandydatki.  Ogórek mówi w nim o swoim centralnym postulacie – propozycji napisanie prawa od nowa, a przynajmniej jego kilku kluczowych elementów, przede wszystkim prawa podatkowego. To postulat potencjalnie bardzo istotny np. dla przedsiębiorców, grupy do której wolnościowe propozycje kandydatki popieranej przez SLD mogą trafiać.

Ogórek mówi o nowym prawie po: „By tego dokonać, Prezydent musi powołać rodzaj komisji kodyfikacyjnej złożonej z ekspertów, która napisze nowe prawo podatkowe. Następnie gotowy projekt zostanie złożony w Sejmie”.

Ogórek zapowiada też rodzaj permanentnego weta, jeśli Sejm przyjmie ustawy: „By Sejm zajął się projektem w trybie pilnym, jako Prezydent poinformowałabym Sejm, iż do czasu rozpatrzenia gotowego i priorytetowego dla gospodarki projektu, wszystkie inne ustawy będą wetowane i nie ma sensu ich składać. To jest najmocniejsza broń Prezydenta, żeby zwrócić uwagę Sejmu na potrzeby obywateli i wskazać priorytety”.

Co ciekawe, kandydatka SLD odwołuje się do organizacji NIEPOKONANI. Jak piszą o sobie: „NIEPOKONANI to ludzie pokrzywdzeni przez organy państwa, które w sposób bezpodstawny doprowadziły do upadku ich firmy”. Ogórek mówi o nich: „Sytuacje jakie przedstawia nam na przykład ruch NIEPOKONANI, pokazują, jak dużo jest do zrobienia w naszym systemie prawnym”. 

Całość kończy się mocnym apelem dotyczącym prawa i sytuacji obywateli: „Niejasne prawo likwiduje miejsca pracy, łamie życie, doprowadza do bankructw obywateli, którzy zamiast rozwijać nasz kraj, tracą masę czasu i energii w urzędach czy sądach. To jest całkowicie niezgodne z moralnością, etyką, Konstytucją i interesem państwa”.