„TAK” to nowy projekt SLD, który jest elementem strategii wyborczej partii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Bezpłatna gazeta, która w formie i treści przypomina tabloid jest od kilku dni rozdawana przez polityków i działaczy SLD w całej Polsce. W pierwszym numerze ukazał się m.in. wywiad z Magdaleną Ogórek. Gazeta ma być próbą dotarcia Sojuszu do wyborców przede wszystkim w małych i średnich miejscowościach. Nakład każdego numeru planowany to kilkaset tysięcy egzemplarzy.

Ten projekt SLD przygotowywany było od kilku miesięcy. W pierwszym numerze oprócz wywiadu z Magdaleną Ogórek jest m.in. uderzenie w Platformę i PiS – wszystko w tabloidowym stylu. Na pierwszej stronie Duda i Komorowski pojawiają się w notce pod tytułem: „Demony wojny”. Jak czytamy: „Jeden od lat ze wszystkich sił zabiega o dodatkowe miliardy na zbrojenia. Drugi snuje rozważania na temat udzielenia wsparcia rządowi Ukrainy w konflikcie”.

TAK2

Ogórek mówi w rozmowie m.in. o konieczności „normalizacji relacji z Rosją”, wspomina także o swoim programie dla młodych, konieczności walki z „uściskiem skarbowym i fiskalnym”. Jak mówi: ” (…) młodzi z pomysłami na lepsze biznesy nadal będą wyjeżdżać na Zachód i w Polsce zostaną ci, co boją się ryzykować. Do tego rządzący wciąż rzucają im kłody pod nogi w postaci gąszczu przepisów bez jakiegokolwiek wsparcia od państwa. Dlatego dla mnie tak ważne jest, by politycy zaczęli walczyć z uciskiem fiskalnym czy skarbowym. Trzeba zwolnić z płacenia podatków ludzi niezamożnych. Polska musi stać się też krajem, gdzie prawo rzeczywiście zwalcza np. przemoc w rodzinie, gdzie szanowane są równe prawa kobiet i mężczyzn, gdzie ludzie, którzy marzą o dziecku, mają dostęp do in vitro. Dlatego zwracam się do wyborców
z hasłem: zbudujmy Polskę od nowa!”.

Nie brakuje oczywiście tekstów pokazujących projekty SLD w korzystnym świetle.

tak3

fot SLD.