Magdalena Ogórek szykuje swój program wyborczy. A w nim, jak się dowiedzieliśmy, dużą część ma zajmować sytuacja młodych. Magdalena Ogórek ma namawiać tych, którzy wyjechali za granicę, by zaczęli wracać do Polski. Jak zamierza ich zachęcić? – Chcemy, by w przetargach mogły brać udział tylko te firmy, które zatrudniają ponad 50 proc. pracowników na umowy o pracę – mówi nam jedna z osób współpracujący przy kampanii Ogórek.

Pomysłów dla młodych ma być więcej. I mają być zaprezentowane podczas niedzielnej prezentacji kandydatki. – Magda jest odpowiedzią dla wszystkich młodych ludzi, którzy nie odnajdują swojej reprezentacji wśród obecnych polityków. Bo dzisiaj żadna z partii nie rozumie głosu młodych – mówi jeden z naszych rozmówców z lewicy. Dlatego też, jak tłumaczy, Sojusz wybrał kandydatkę spoza utrwalonego partyjnego układu.

Niespodzianek wokół kandydatki SLD ma być więcej. Już teraz Ogórek formuje swoje zaplecze intelektualne, które będzie ją wspomagać w czasie kampanii. W komitecie honorowym Magdaleny Ogórek mają znaleźć się ludzie z show-biznesu, kultury i nauki. – Zostawiliśmy Magdzie pełną swobodę w kompletowaniu komitetu i sztabu, choć są w nim oczywiście osoby z SLD – zapewne polityk Sojuszu. W tę pełną swobodę można jednak powątpiewać. Pewne jest jedno, że plan Sojuszu to pozyskanie nowego, młodego elektoratu, a jego ma ich zdaniem przyciągnąć Magdalena Ogórek.

fot. SLD