
„Myślę, że szybko będzie uszczelniony przepis, żeby alkohol nie udawał produktów dla dzieci”. Nowacka zapowiada pismo do Ministerstwa Zdrowia
– Musimy coś z tym zrobić. Ja jestem głęboko oburzona […]. Poprosiłam i dzisiaj wyjdzie od nas pismo do Ministerstwa Zdrowia, takie oficjalne pismo z prośbą o zmianę przepisów dotyczących opakowań, w których sprzedawany jest alkohol – powiedziała Barbara Nowacka w rozmowie z Karolem Surówką w „Sygnałach Dnia” PR1, pytana o alkohol sprzedawany w opakowaniach przypominających musy.
– Z tego co czytamy przepisy, to tak, to jest legalne, ale to nie znaczy, że przepisów nie można zmienić. Je trzeba zmienić, kiedy są przepisami, które pozwalają na takie omijanie […]. Jestem w stałym kontakcie z ministrą Leszczyną i popieram jej politykę dotyczącą ograniczenia dostępności alkoholu […] w tej sprawie działania potrzebne są wyjątkowo pilnie […] myślę, że szybko będzie uszczelniony przepis tak, żeby alkohol nie udawał produktów miłych i dla dzieci – kontynuowała.
Więcej z: Live

,,Dzięki nim współpraca stanie się jeszcze bardziej owocna”. Duda zapowiedział nowych członków Trójmorza
