TEKST PARTNERSKI

Już 40 proc. kont dla osób pełnoletnich w Banku Pekao S.A. jest otwieranych online,  „na selfie”. Bank wprowadza nowość – od teraz klienci w ramach tego procesu mogą potwierdzić swoją tożsamość logowaniem do innego banku. Osoby, które skorzystają z tej metody mogą zyskać nawet 200 zł za otwarcie konta oraz otrzymać promocyjne 6,5 proc. na koncie oszczędnościowym.

Pekao jako pierwszy w Polsce wdrożył proces zakładania konta online na selfie w 2019 roku. Od tego czasu z takiej formy zakładania rachunku w banku skorzystało ponad 340 tys. osób. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą założyć rachunek w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu, omijając wypełnianie dodatkowych dokumentów i konieczność wizyty kuriera. Cały proces odbywa się w pełni online.

Teraz bank rozszerzył zakres sposobów potwierdzania tożsamości klienta w zdalnym procesie otwierania rachunku. Podczas zakładania rachunku klient może potwierdzić swoją tożsamość poprzez zalogowanie się na swoje konto w innym banku. Nowy proces pozwala otworzyć Konto Przekorzystne w wygodny i prosty sposób w ciągu kilku minut.  Bank do potwierdzenia tożsamości wykorzystuje usługę AIS (Account Information Service), polegającą na przekazaniu za zgodą klienta danych rachunku oraz historii operacji.

– Klienci oczekują coraz prostszych i szybszych rozwiązań, a my na te potrzeby odpowiadamy. Nowy sposób potwierdzania tożsamości klienta z wykorzystaniem usługi AIS w ramach otwartej bankowości to kolejne wdrożenie będące częścią strategii transformacji cyfrowej banku. Nasze innowacyjne rozwiązania są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku i liczymy, że przyczynią się one do umocnienia naszej pozycji w sektorze bankowym – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych.

Klient, który chce potwierdzić swoją tożsamość w procesie zdalnego otwierania rachunku ma teraz do wyboru trzy opcje. Potwierdzenie tożsamości w oddziale banku, weryfikację za pomocą selfie oraz zalogowanie do swojego konta w innym banku. Żeby założyć konto z wykorzystaniem nowej metody należy wybrać opcję „Potwierdzenie w innym banku”.  Następnie podać podstawowe dane i zalogować się na konto we wskazanym wcześniej banku w celu sprawdzenia tożsamości. Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu odpowiednich zgód, umowę należy zatwierdzić kodem SMS. Usługa jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, również w wersji mobilnej. Potwierdzanie tożsamości nową metodą zostanie wkrótce udostępnione w aplikacji PeoPay. Obecnie z usługi mogą skorzystać osoby posiadające konto osobiste w Santander Bank Polska, mBanku, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, Alior Banku, Banku Millennium, VeloBanku, Banku Pocztowym, Credit Agricole.

W ramach otwartej bankowości Bank Pekao S.A. udostępnia również:

– podgląd sald i historii transakcji na rachunku w aż jedenastu innych bankach: Alior Banku, BNP Paribas, Banku Millennium, ING Banku Śląskim, Inteligo, mBanku, PKO BP, Santander Banku, Credit Agricole, Banku Pocztowym oraz VeloBanku.

– wykonanie przelewu krajowego lub zagranicznego SEPA i SWIFT z konta innego banku w serwisie internetowym Pekao24 z kont w Alior Banku, Banku Millennium, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Inteligo, BNP Paribas, Santander Banku oraz VeloBanku.

– potwierdzanie dochodu w procesie o pożyczkę gotówkową poprzez logowanie do jednego z innych banków: Alior Banku, BNP Paribas, Banku Millennium, ING Banku Śląskim, Inteligo, mBanku, PKO BP, Banku Pocztowym, Credit Agricole, Santander Banku oraz VeloBanku.

– potwierdzenie tożsamości podczas zawierania umowy o kredyt ratalny oraz Elektroniczny wniosek kredytowy dla klientów MŚP.

Bank Pekao prowadzi specjalną promocję dla nowych klientów zakładających Konto Przekorzystne z kartą debetową online. Osoby, które się zdecydują otworzyć konto online do 8 stycznia 2024 r. mogą otrzymać od banku nawet 200 zł premii. Pierwsze 50 zł otrzymają za samo otwarcie konta z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 i aplikacją mobilną PeoPay. Drugą część nagrody w kwocie nawet 150 zł mogą zdobyć, jeśli będą aktywnie korzystać z karty debetowej lub aplikacji PeoPay. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z promocji na 6,5 proc. w skali roku na rachunku oszczędnościowym (do kwoty 100.000 zł, z gwarancją promocyjnego oprocentowania przez 152 dni, czyli około 5 miesięcy), a także 150 zł premii pod postacią punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile, które klienci mogą wymienić na vouchery do ulubionych sklepów.

Szczegóły promocji dostępne: https://www.pekao.com.pl/konto