Pakiet PeoPay KIDS z aplikacją do edukacji finansowej i oszczędzania to innowacyjne i finansowo korzystne narzędzie dla dzieci w wieku 6-12 lat. Bankowe rozwiązanie doceniło już 137 tys. dzieci. Teraz Pekao przygotowało jeszcze więcej możliwości personalizacji wyglądu aplikacji i dodatkową promocję, korzystną zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Mikołajki tuż, tuż, a okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już teraz wybrać mądry prezent dla najmłodszych. Może nim być na przykład pierwsze własne konto bankowe.

Z myślą o dzieciach, tych młodszych i starszych, w wieku poniżej 18 lat Bank Pekao przygotował promocję pod nazwą „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”, w ramach której dziecko może zdobyć kieszonkowe na start w wysokości 200 zł. Promocja trwa tylko do 10 grudnia 2023 r., więc warto się pospieszyć.

Oprócz kieszonkowego na start Bank Pekao proponuje także bonus na koncie oszczędnościowym dziecka Mój Skarb. Oferta promocyjna to oprocentowanie aż 6,5% w skali roku do 5000 zł przez 5 miesięcy (152 dni) od dnia otwarcia konta. Do promocji można przystąpić do 8 stycznia 2024 r. Szczegółowe informacje o promocjach są dostępne na stronie www.pekao.com.pl/promocje-dla-dzieci.

Rodzic może wygodnie założyć swojemu dziecku produkty z obiema promocjami przez Internet – w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay w Panelu rodzica oraz w dowolnym oddziale banku.

Aby skorzystać z promocji i otrzymać na start 200 zł kieszonkowego na koncie dziecka wystarczy spełnić kilka warunków, uzależnionych od wieku dziecka w dniu otwarcia konta:

  • najmłodszym poniżej 6 lat – założyć Konto Przekorzystne i zapisać do promocji oraz zapewnić ponad 200 zł na koncie dziecka na dzień 31 grudnia 2023 r.;
  • dzieciom w wieku 6-12 lat – założyć produkty wchodzące w skład Pakietu PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, kartę Mastercard PeoPay KIDS i aplikację PeoPay KIDS) i zapisać dziecko do promocji. Dziecko ma zalogować się do aplikacji PeoPay KIDS i zapłacić minimum 3 razy kartą lub BLIK do 31 grudnia 2023 r.;
  • nastolatkom w wieku 13-17 lat – założyć Konto Przekorzystne, kartę do konta Mastercard Debit FX oraz aplikację PeoPay i zapisać się do promocji. Dziecko ma zalogować się do aplikacji PeoPay i zapłacić minimum 3 razy kartą lub BLIK do 31 grudnia 2023 r.

 

Nowe tła z motywem gier w aplikacji PeoPay KIDS

Pekao wciąż rozwija aplikację mobilną PeoPay KIDS i dostosowuje ją do potrzeb dzieci w wieku 6-12 lat. Młodzi użytkownicy mają teraz jeszcze większą możliwość personalizacji swojej aplikacji – zmiany tła, ikony oraz finansowego trenera. Bank zdecydował się rozszerzyć serię teł w aplikacji PeoPay KIDS o te z motywem gier. Nowe tła z wizerunkami gier nie są przypadkiem. Pekao chce wspierać pasję wśród dzieci i młodzieży. Możliwość personalizacji produktów bankowych podoba się dzieciom i chętnie z tego korzystają – 40% dzieci zmienia tło w aplikacji na wybrane przez siebie, przy czym zdecydowana większość, bo aż 80% z nich wybiera właśnie tematykę gamingową. Jeszcze chętniej własnych wyborów dokonują przy kartach płatniczych – aż 75% wydawanych kart jest wybieranych ze specjalnym wizerunkiem, a tylko 25% dzieci korzysta z sześciu podstawowych propozycji.

Nowe sezony w grze w aplikacji PeoPay KIDS

Ostatnia aktualizacja aplikacji mobilnej PeoPay KIDS przyniosła zmiany nie tylko w zakresie teł z wizerunkami gamingowymi, ale również nowe sezony w grze edukacyjnej dla dzieci. Gra w angażujący i atrakcyjny sposób wprowadza najmłodszych w świat finansów. Aby skorzystać z nowości, dotychczasowi posiadacze aplikacji PeoPay KIDS powinni jedynie zaktualizować swoją aplikację.

Korzyści dla dziecka

Aplikacja mobilna PeoPay KIDS, Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe Mój Skarb oraz karta Mastercard PeoPay KIDS, które tworzą Pakiet PeoPay KIDS to produkty bankowe udostępnione dzieciom przez Bank Pekao w 2020 r. Dzieci chętnie oszczędzają w wirtualnych skarbonkach i korzystają ze swojego konta w aplikacji bankowej – logowali się do niej już prawie 15 mln razy.

Poprzez udostępnianie atrakcyjnych rozwiązań do edukacji finansowej dzieci, Pekao zachęca rodziców do jak najwcześniejszego założenia konta dziecku. Samodzielne zarządzanie własnymi środkami w praktyce przy jednoczesnej kontroli rodziców, sprawia, że młodsze pokolenie ma bezpieczny dostęp do pieniędzy, uczy się gospodarowania własnym budżetem i korzystania z nowoczesnych technologii. Bank chce także uczyć dzieci oszczędzania, dlatego przygotował dla nich atrakcyjną promocję.

Korzyści dla rodziców

Dzięki Pakietowi PeoPay KIDS zyskują nie tylko najmłodsi, ale także dorośli. Otrzymują oni narzędzia i pomoc w edukacji finansowej swoich dzieci i sami mogą też skorzystać z dodatkowych bonusów. Rodzic, który założy dziecku konto i kartę z wizerunkiem gamingowym, może otrzymać 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile, co jest równoznaczne z nagrodą o wartości 100 zł.

Aby rodzic zdobył nagrodę wystarczy, że do 15 stycznia 2024 r. spełni dwa proste warunki.

Pierwszy warunek uzależniony od wieku dziecka:

  • rodzic założy dziecku w wieku 6-12 lat Pakiet PeoPay KIDS, w skład którego wchodzą Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe Mój Skarb, karta Mastercard PeoPay KIDS z wizerunkiem gamingowym oraz aplikacja PeoPay KIDS;
  • rodzic otworzy nastolatkowi w wieku 13-17 lat Konto Przekorzystne oraz kartę debetową Mastercard Debit FX z wizerunkiem gamingowym lub muzycznym.

Drugim warunkiem jest, aby rodzic w okresie 30 dni od zawarcia umowy, zapłacił min. 5 razy swoją kartą Mastercard zapisaną do programu Bezcenne Chwile.

Funkcjonalność i innowacyjność PeoPay KIDS doceniają eksperci rynku finansowego, czego wyrazem są liczne nagrody. Aplikacja otrzymała już m.in. nagrodę EFMA – międzynarodowej organizacji non-profit skupiającej  ekspertów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego oraz tytuł najlepszej implementacji w sektorze bankowych usług cyfrowych, przyznawany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Konto Przekorzystne i Konto Przekorzystne dla dziecka zostały także uznane w 2023 roku za najlepsze rachunki w Polsce w ramach rankingu Złoty Bankier. Docenione zostały warunki cenowe oraz szeroka oferta usług dodatkowych, dostępna również w aplikacjach bankowych.

Szczegóły oferty dla dzieci dostępne są na stronach:

TEKST PARTNERSKI