Bank Pekao S.A. rozpoczął drugą edycję konkursu artystycznego PEKAO ART_stories skierowanego do wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim talentem. Zadanie konkursowe bieżącej edycji polega na przedstawieniu pomysłu na wydanie dodatkowych  środków finansowych pozyskanych z pożyczki ekspresowej Pekao. Laureat konkursu za główną nagrodę otrzyma 20 tys. zł. Do wygrania będą także trzy nagrody dodatkowe, każda po 2 tys. zł.

Na Instagramie @bankpekaosa i stronie kampanii https://pekaoartstories.pl/ trwa nabór do kolejnej edycji konkursu PEKAO ART_stories. Podobnie jak w poprzedniej edycji, artyści za pomocą swoich dzieł mają szansę pokazać jak postrzegają współczesny świat bankowości. Tym razem prace konkursowe mają nawiązywać do spełnionych planów i marzeń artystów po uzyskaniu dodatkowych środków z Pekao np. w formie pożyczki: „Na to, co Cię ucieszy! Czyli na co?”. Odpowiedzią na te pytania mają być złożone do konkursu dzieła.

Bank Pekao poprzez konkurs zachęca wszystkich artystów, zajawkowiczów, pasjonatów i twórców aby odważyli się i podjęli wyzwanie kreatywne. Do wygrania jest nagroda główna w wysokości 20 tys. zł oraz trzy nagrody dodatkowe po 2 tys. zł. Wybrane prace zostaną opublikowane w galerii na stronie konkursu oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swoich prac i twórczości.

– PEKAO ART_stories to konkurs, który w nietuzinkowy sposób łączy świat finansów ze sztuką. To nasza kolejna inicjatywa wpisującą się w działania w duchu art brandingu, który polega na promocji marki przez pryzmat jej aktywności w obszarze sztuki – mówi Martyna Nowakowska, dyrektor ds. zarządzania wizerunkiem w Banku Pekao S.A. – Bank Pekao realizując ten konkurs kultywuje tradycję mecenatu wspiera artystów, chcących przenieść sztukę z galerii do mediów społecznościowych i Internetu.

Każda osoba, która maluje, fotografuje, przygotowuje grafiki, animacje czy materiały wideo, może wziąć udział w konkursie. Prace plastyczne zgłaszane do PEKAO ART_stories mogą przybrać dowolną formę artystycznego wyrazu tj. plakat, obraz, grafikę, fotografię, wideo lub zdjęcie rzeźby/instalacji/obiektu. Ważne, aby odzwierciedlały duszę artysty i nie ważyły więcej niż 512 MB. Po akceptacji regulaminu konkursu i wypełnieniu wniosku, należy je wgrać na dedykowanej stronie konkursu https://pekaoartstories.pl/ do 8 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia br.

Dzieła artystyczne zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury w składzie: Martyna Nowakowska – dyrektor ds. zarządzania wizerunkiem w Banku Pekao S.A., Joanna Gerlee – współwłaścicielka i dyrektor kreatywna agencji Digital Kingdom, prof. Prot Jarnuszkiewicz – prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki – artysta multidyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii.

W pierwszej edycji konkursu otrzymaliśmy ponad 1000 zgłoszeń, z czego jury ostatecznie zakwalifikowało 738 prac. Wyróżnione prace konkursowe są dostępne na stronie www.pekaoartstories.pl. Na tej samej stronie oraz na Instagramie banku @bankpekaosa są umieszczone wszystkie niezbędne informacje na temat warunków uczestnictwa w konkursie.

ARTYKUŁ PARTNERSKI