Kursy online Polskiego Funduszu Rozwoju dotychczas działały na platformach kursy.pfr.pl oraz startup.pfr.pl. Przez ostatnie miesiące PFR tworzył nowe, przyjazne dla użytkowników miejsce, w którym będą dostępne wszystkie nasze materiały e-learningowe, czyli Strefę Wiedzy PFR. 

Na strefawiedzypfr.pl rusza nowa platforma, na której znajdują się bezpłatne materiały kursowe oraz propozycje warsztatów prowadzone przez najlepszych ekspertów. 

Na platformie Strefa Wiedzy PFR dostępnych jest 16 kursów online w tematyce:

prowadzenia projektów; 

zrównoważonego rozwoju;

wykorzystywania narzędzi cyfrowych;

zmiany ścieżki kariery;

rozwijania i wdrażania innowacyjnych pomysłów; 

aspektów finansowych i prawnych prowadzenia firmy;

wdrażania projektów B+R.

Dostęp do kursów online jest nieograniczony i wymaga jedynie rejestracji konta w serwisie. Ukończenie większości z nich jest dokumentowane certyfikatem, który użytkownik może pobrać w formie pdf. Ucząc się, użytkownik zdobywa odznaki przypięte do poszczególnych lekcji w kursach, które może udostępnić w sieci społecznościowej Strefy Wiedzy PFR, w zakładce „Moje aktywności”. Zarówno zdobyte certyfikaty, jak i odznaki dostępne są w zakładce „Moje konto”.

Co wydarzy się z początkiem października?

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy kursów online PFR otrzymają maila z informacją, że ich adres mailowy został przeniesiony do Strefy Wiedzy PFR. Skorzystanie z platformy będzie wymagało od użytkownika wygenerowania nowego hasła, w myśl zasady: bezpieczeństwo jest najważniejsze! Pamiętaj, aby ukończyć rozpoczęte dotychczas na stronach kursy.pfr.pl i startup.pfr.pl kursy i wygenerować certyfikaty przed końcem września. 

TEKST PARTNERSKI