Co zobaczyć na scenie tegorocznej edycji Impact’22, jednej z największych imprez gospodarczych w naszej części Europy? Wybraliśmy najciekawszych gości, których wystąpień nie można przegapić.

Na kongresie Impact’22, już 11 i 12 maja w Poznaniu gośćmi będą – jak co roku – nie tylko specjaliści ze świata technologii i biznesu, ale także badaczki, twórcy i sportowcy. Redakcja 300Gospodarki przedstawia subiektywny wybór najciekawszych speakerów tegorocznej edycji.

Bogdan de Barbaro

Autorytet w dziedzinie psychoterapii, lekarz psychiatra i terapeuta, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni terapeuta rodzin. Bogdan de Barbaro prowadzi szkolenia dla psychoterapeutów i terapeutów rodzinnych.

  • Wystąpienie pt. „Rodzina w stanie zamieszania”, środa 11 maja, scena 4, godz. 15.45.
  • Dyskusja moderowana, pt. „Wypalenie zawodowe wśród różnych grup społecznych”, środa 11 maja, scena 4, godz. 17.00.

Yuval Harari

Autor światowego bestsellera “Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Historyk, filozof i pisarz, uważany za wizjonera. Podczas Impactu wystąpi po raz pierwszy na żywo w Polsce.

  • Wystąpienie pt. „The World After the War”, środa 11 maja, scena 1, godz. 10.30.
  • Dyskusja moderowana pt. „Addressing the state of the world. The time for rebuilding”, środa 11 maja, scena 1, godz. 11.00.

Anna Orska

Projektantka biżuterii, założycielka marki biżuterii artystycznej ORSKA. Jej projekty pokazywane były na wystawach m.in. w Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Nowym Jorku. Była prekursorką upcyklingu w polskim jubilerstwie.

  • Dyskusja moderowana pt. „Jak tworzyć strategie w czasach wielkiej niepewności”, czwartek 12 maja, scena 4, godz. 13.05.

Jeffrey Pfeffer

Amerykański teoretyk biznesowy, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, doradca korporacyjny i specjalista w temacie niuansów władzy w organizacjach. Pfeffer prowadził wykłady i seminaria w 40 krajach na całym świecie. Jedne z najbardziej rozpoznawalnych zatytułował “ścieżki do władzy”. Według profesora to właśnie władza jest kluczem do wszelkich zmian w organizacjach, ale także w całych społeczeństwach.

  • Wystąpienie pt. „Building a Culture of Health: Why, What, and How”, czwartek 12 maja, scena 1, godz. 11.35.
  • Dyskusja moderowana pt. „What skills do we need to build a better future?”, czwartek 12 maja, scena 1, godz. 11.45.

Alina Polyakova

Dr Alina Polyakova od lat zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa europejskiego, technologii cyfrowych, autorytaryzmu i zjawiska populizmu w demokracjach. Poruszyła tę tematykę w swojej pracy pt. “Ciemna strona integracji europejskiej”. To specjalistka od rosyjskiej sceny politycznej oraz bezpieczeństwa i współpracy transatlantyckiej. Obecnie pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego w Centrum Analiz Polityki Europejskiej (ang. Center for European Policy Analysis – CEPA).

  • Dyskusja moderowana pt. „United we stand. America and Europe: Partners of First Resort „, czwartek 12 maja, scena 1, godz. 13.05.

Martin Sandbu

Ceniony komentator ekonomiczny, który na co dzień pisze dla jednego z najważniejszych dzienników ekonomicznych, „Financial Times”. W FT Sandbu odpowiada za materiały o wydarzeniach związanych z europejską ekonomią, polityką i etyką biznesową.

  • Dyskusja moderowana pt. „Addressing the state of the world. The time for rebuilding”, środa 11 maja, scena 1, godz. 11.00.
  • Dyskusja moderowana pt. „Global Inequality in the Times of Uncertainty”, środa 11 maja, scena 1, godz. 14.00.

Filip Springer

Pisarz, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu wielbicielowi reportaży, fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag” czy „Źle urodzone”. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

  • Fireside chat pt. „Czy w małym mieście można żyć dobrze?”, czwartek 12 maja, scena 4, godz. 14.00.

Anita Włodarczyk 

Najlepsza młociarka w dziejach, ikona polskiej i światowej lekkiej atletyki. Jest trzykrotną złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich i oraz rekordzistką świata w rzucie młotem.  Włodarczyk stała się pierwszą kobietą na świecie, która rzuciła młotem poza granicę 80 metrów.

  • Fireside chat pt. „Jak zdobyłam 3 olimpijskie złota”, czwartek 12 maja, scena 5, godz. 16.00.