W spocie na 100-lecie PKO pokazana jest historia banku, od dekretu Józefa Piłsudskiego, finansowanie budowy Gdyni, przez wybudowanie Rotundy i znane wszystkim do dziś logo aż po bankowość internetową i aplikację IKO.
Historia PKO Banku Polskiego rozpoczęła się 7 lutego 1919 roku, kiedy to Naczelnik Państwa Józef Piłsudski, premier Ignacy Paderewski oraz minister poczty i telegrafów Hubert Linde podpisali dekret, na mocy którego powstała Pocztowa Kasa Oszczędności. Od tego czasu każdy, nawet osoby niepełnoletnie, mógł oszczędzać w banku. Startujący od zera w 1919 roku Bank, już w 1938 roku był największym w Polsce depozytariuszem oszczędności naszego społeczeństwa.
W ciągu pierwszych 20 lat istnienia, Kasa stała się największą instytucją oszczędnościową w Polsce, a skrót PKO – symbolem oszczędzania. Pomysłodawcą utworzenia Pocztowej Kasy Oszczędności był Hubert Ignacy Linde. Jeszcze w czasie I wojny światowej opracował on projekt organizacji poczty polskiej oraz związanej z nią kasy oszczędności i przedstawił go Radzie Regencyjnej w Warszawie, sprawującej władzę zwierzchnią w Królestwie Polskim. 4 listopada 1918 roku Hubert Linde zgłosił się do naczelnika wydziału Polskiej Komisji Likwidacyjnej w Krakowie (będącej namiastką polskiego rządu tymczasowego) i przedstawił mu projekt organizacji Polskiego Banku Czekowego, który miałby przejąć czynności austriackiej Postsparkasse. Następnie, po spotkaniu z premierem rządu polskiego Jędrzejem Moraczewskim, Linde otrzymał misję utworzenia Pocztowej Kasy Oszczędności, zależnej od Ministerstwa Poczt i Telegrafów. 8 grudnia 1918 roku Hubert Linde przedstawił premierowi projekt organizacji PKO, a 28 grudnia został mianowany dyrektorem PKO oraz ministrem poczt i telegrafów. Był więc jednocześnie własnym przełożonym i podwładnym, co miało sprzyjać sprawnemu budowaniu nowej instytucji finansowej.