Jak mówił dziś w rozmowie z 300POLITYKĄ i RDC Jacek Sasin o propozycji stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”, zgodnie z którą powinien powstać specjalny wydział do spraw przestępczości zorganizowanej odnoszący się tylko do sprawy reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie: – Sytuacja jest na tyle poważna, że wymaga nadzwyczajnych działań. Mamy do czynienia z ogromnymi pieniędzmi, które wpływały do kieszeni oszustów z kasy miasta.

Oto kluczowe wypowiedzi z rozmowy z politykiem PiS, byłym kandydatem na prezydenta Warszawy.

— „HGW PRZYZWALAŁA NA PRZESTĘPCZĄ DZIAŁALNOŚĆ”: „Pojawia się pytanie o odpowiedzialność polityczną prezydent Warszawy. Powinna przecież zainteresować się podległym jej urzędem. Jeśli tego nie zrobiła, to przyzwalała na tego typu przestępczą działalność i konsekwencje być muszą. Nie wiem, jakie dokładnie. Czy będzie wniosek o kolejne referendum? PiS dotychczas nie rozważało takiego wariantu. Jeśli jednak pojawi się wniosek społeczny, trudno będzie go nie poprzeć”

— „HGW MA NA SUMIENIU KORZYSTANIE Z PRZESTĘPSTW”: „W warszawskim ratuszu w ostatnich latach działo się bardzo źle, zwłaszcza w obszarze reprywatyzacji. [Ratusz] Jest teraz pod lupą CBA. Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się wytłumaczyć z tych rzeczy, które zostały ujawnione. Ja nie wierzę w niekompetencję urzędników, bo zbiegów okoliczności jest zbyt wiele (…) Pytanie, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz przymykała oko na te nieprawidłowości, ponieważ sama, jej rodzina, ma na sumieniu korzystanie z tego typu działalności, procederu przestępczego. HGW postanowiła dalej kręcić. Zamiast ujawnić, jak był naprawdę (…) Ona jest zupełnie niewiarygodna w tej sprawie”

— „WYMAGANE SĄ NADZWYCZAJNE DZIAŁANIA”: „Sytuacja jest na tyle poważna, że wymaga nadzwyczajnych działań. Mamy do czynienia z ogromnymi pieniędzmi, które wpływały do kieszeni oszustów z kasy miasta (…) Służby są w stanie tę sprawę, wiele z tych spraw, wyjaśnić. Muszą być konsekwencje, nie może być jednie zdiagnozowany problem. Odpowiedzialność HGW jest co najmniej polityczna. Ona odpowiada za działania podległych jej urzędników”

— O WYJAŚNIANIU OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI JOLANTY BRZESKIEJ, DZIAŁACZKI ZAANGAŻOWANEJ W OBRONĘ EKSMITOWANYCH LOKATORÓW: „Tę sprawę należy wyjaśnić, to jest tragiczna karta warszawskiej reprywatyzacji. To sprawa niewyjaśniona. Zapłaciła śmiercią (…) Cieszy mnie to, że są zapewnienia od ministra Ziobro, że ta sprawa zostanie na nowo zbadana przez prokuraturę”