– Daję szansę Grzegorzowi Schetynie, weźmy pod uwagę, ile lat Donald Tusk dochodził do swojej roli, Schetyna przy tym był. Popatrzmy na spotkanie z Kaczyńskim, jak wiele odegrało w tym przypadku doświadczenie polityczne, Schetyna nie dał złapać się na lep słodkich słów (…) Nie ma wątpliwości, gdzie znajduje się ośrodek przywódczy w PO. Klub Platformy zaczął inaczej pracować, emocje bardzo spadły – chwalił dziś szefa PO – na 100 dni jego rządów – w Polskim Radiu RDC Tomasz Siemoniak.

Oto najważniejsze wypowiedzi z rozmowy z audycji 300POLITYKI „Polityka w samo południe”:

— „ZAINTERESOWANIE MARSZEM JEST OGROMNE”: „Zainteresowani marszem jest ogromne, także poza Warszawą (…) Pomagamy ludziom dojechać, trudno, żeby z odległego Wałbrzycha dojść na piechotę”

— „NIE MA MOWY O PARTYJNYCH INTERESACH, ALE MARSZ JEST WAŻNY DLA PO”: Nie ma tu mowy o partyjnych interesach, ale marsz jest bardzo ważny dla Platformy, chcemy pokazać, że jesteśmy skuteczną opozycją, zdolną współpracować z innymi siłami, tak, by skutecznie przeciwstawić się PiS-owi. Rozważania o wspólnych listach są bardzo hipotetyczne, polska polityka jest bardzo dynamiczna, perspektywa wyborów to wieczność”

— O KRYTYCE PO ZE STRONY LIBERALNYCH PUBLICYSTÓW: „W tych głosach publicystów jest bardzo wiele niecierpliwości, oczekiwania, że zmiany nastąpią szybko i ktoś czarodziejską różdżką ktoś odsunie PiS od władzy. Nie, nas czeka długi marsz. Głosy te odbieram jako głosy ludzi dobrze życzących opozycji”

— „NAWET TUSK BYŁ KIEDYŚ POLITYKIEM LŻEJSZEGO KALIBRU, NIE DA SIĘ OD RAZU OGŁOSIĆ LIDEREM OPOZYCJI”: „Nie da się tak zaplanować, że ktoś sam się ogłosi liderem opozycji, bo liderem opozycji zostaje się przez działania, przez budowanie autorytetu. Nawet Donald Tusk, do którego wielu tęskni, nie od razu był wielkim liderem. Przez lata był uznawany za polityka lżejszego kalibru, a potem wyrósł na polityka o znaczeniu europejskim, bardzo ciężkiego kalibru”

— „DAJĘ SZANSĘ SCHETYNIE, NIE DAŁ SIĘ ZŁAPAĆ NA LEP KACZYŃSKIEMU”: „Daję szansę Grzegorzowi Schetynie, weźmy pod uwagę, ile lat Donald Tusk dochodził do swojej roli, Schetyna przy tym był. Popatrzmy na spotkanie z Kaczyńskim, jak wiele odegrało w tym przypadku doświadczenie polityczne, Schetyna nie dał złapać się na lep słodkich słów (…) Nie ma wątpliwości, gdzie znajduje się ośrodek przywódczy w PO. Klub Platformy zaczął inaczej pracować, emocje bardzo spadły”

— „MŁODZI WZIĘLI PLATFORMĘ, BARONOWIE NIE SĄ JUŻ PROBLEMEM”: „Baronowie PO nie są już takim problemem Platformy, jak jeszcze jakiś czas temu, przebili się nowi ludzie, a to pokazuje, że wpływ mitycznych baronów nie jest taki duży (…) W Radzie Programowej PO na 7 osób jest 2 najmłodszych posłów (…) Młodzi wzięli Platformę”

— „BARDZO WĄTPIĘ, BY TUSK CHCIAŁ WRÓCIĆ DO POLITYKI KRAJOWEJ”: „Bardzo wątpię, że będzie chciał wracać do polityki krajowej. Decyzja z 2014 była bardzo poważną decyzją, o wejściu na całkowicie inną orbitę polityczną. Byli prezydenci Polski próbujący wrócić do polskiej polityki nie odnieśli sukcesu”