Janusz Palikot powraca po 3-tygodniowym objeździe struktur Twojego Ruchu w całej Polsce. Jak się dowiadujemy, w niedzielę o 13:00 w Warszawie ma przedstawić plan swojej kampanii parlamentarnej. Niedzielna konferencja ma być jej początkiem. Janusz Palikot ma też odnieść się nowej sytuacji w Polsce po zwycięstwie Andrzeja Dudy.

Uzupełnieniem ma być występ w niedzielnych „Faktach po Faktach” – pierwszy po wielotygodniowej przerwie. W niedzielę Palikot będzie rywalizować o uwagę mediów z kongresem Nowoczesna.PL, stowarzyszenia Ryszarda Petru. Do tej pory jedyną publiczną wypowiedzią Palikota o wyborach była krótka setka w „Wiadomościach TVP” kilka dni temu. Palikot stwierdził, że Duda i Komorowski są niemal identyczni, ale za Dudą stoi prezes Kaczyński.

Palikot w kampanii wyborczej podkreślał, że Duda i Komorowski to kandydaci konserwatywni, jeden jest umiarkowanym konserwatystą, drugi radykalnym. Sam Palikot pozycjonował się – co było widoczne m.in. w debacie telewizyjnej – jako jedyna alternatywa dla prawicy.

fot. FB Palikota