O 8:50, z okazji Święta Wojska Polskiego, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna złoży kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Po złożeniu kwiatów, przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbędzie się briefing prasowy. O 9:00 kwiaty przed pomnikiem Wincentego Witosa złoży delegacja PSL-u.

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w Katowicach. Na 10:30 zaplanowano mszę świętą sprawowaną w intencji ojczyzny, a na 11:45 – złożenie wieńca przed Pomnikiem Powstańców Śląskich.

O 12:00 odbędzie się uroczystość wręczenia przez prezydenta nominacji generalskich, nominacji admiralskiej oraz odznaczeń państwowych, a o 13:40 – przyjęcie przez prezydenta defilady „Wierni Polsce”.

Następnie w Katowicach odbędzie się defilada z okazji Święta Wojska Polskiego pod hasłem „Wierni Polsce”, w której wezmą udział najważniejsze osoby w państwie. Według szefa MON Mariusza Błaszczaka, chodzi o upamiętnienie 100. rocznicy I powstania śląskiego oraz o oddanie hołdu “mieszkańcom Górnego Śląska, którzy zdecydowali o tym, że Śląsk stał się częścią Polski”.