Kidawa-Błońska o odwołaniu prezydiów Sejmu i Bundestagu: Okazało się, że sprawy wewnątrz PiS są ważniejsze dla nich, niż polityka naszego kraju

Strona polska w ostatniej chwili, po godzinie 16:00 odwołała to spotkanie. Powód odwolania tego spotkania jest zaskakujący. Podobno trudna sytuacja w naszym kraju, wyjątkowe wydarzenie. Wczoraj jedynym wydarzeniem był mecz piłki nożnej i spotkanie na Nowogrodzkiej. Rozumiem, że to spotkanie na Nowogrodzkiej spowodowało, że marszałkowie PiS zrezygnowali z tego spotkania. Okazało się, że sprawy wewnątrz PiS są ważniejsze dla nich, niż polityka naszego kraju. W tak trudnej sytuacji międzynarodowej, Polski powinniśmy dbać o to, żeby bywać na takich spotkaniach, rozmawiać, przedstawiać nasze racje, a polska strona obraziła stronę niemiecką, odwołując takie spotkanie. Naprawdę bez żadnych poważnych powodów, w ostatniej chwili – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska na briefingu w Sejmie.

To nie tylko niepoważne traktowanie strony niemieckiej, ale także nas wszystkich. Takich rzeczy po po prostu się nie robi. Kiedyś rozmawiali z nami wszyscy, Niemcy, Francuzi, a teraz na własne życzenie odsuwamy się od tego stołu – dodała.