PO zachęca do udziału w akcji „Wolontariusze Wolnych Wyborów”. Kierwiński: To gwarancja tego, że każde fałszerstwo zostanie wyłapane

Jeszcze tak skomplikowanej ordynacji nie było jak teraz. Dwie komisja, jedna zbiera, druga liczy. Wszystko po to, żeby zagmatwać. Uważamy, że te wybory mogą być sfałszowane i dlatego zrobimy wszystko, by wraz z obywatelami, przy pełnej mobilizacji struktur Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Koalicji Obywatelskiej i innych struktur samorządowych, te wyborów po prostu dobrze przypilnować. Te wybory muszą być uczciwe” – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Andrzej Halicki z PO.

Platforma Obywatelska jest narzędziem społeczeństwa obywatelskiego. W takiej formie pragniemy się państwu oddać do dyspozycji. Zachęcamy wszystkich, zapraszamy każdego z was, obywateli i obywatele, do włączenia się w akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”. Możemy pomóc zatrzymać zły proces, jaki wiąże się ze zmianami, wprowadzonymi przez ekipę rządzącą, w Kodeksie wyborczym” – dodawała Alicja Cichoń.

PiS zmienił Kodeks wyborczy, by kuglować przy wyborach, zwiększać swoje szanse na nieuczciwe wygranie tych wyborów. „Wolontariusze Wolnych Wyborów” to jest gwarancja tego, że każde fałszerstwo zostanie wyłapane” – mówił Marcin Kierwiński.