Bielan: Relacje PAD i większości rządowej będą nieco inne. Będzie potrzeba wzmocnienia ośrodka rządowego. Tak interpretuję słowa Kaczyńskiego

Nie chcę wypowiadać się w tej chwili o zmianach personalnych. W tym tygodniu staramy się podsumowywać dwa lata naszych rządów, ponieważ uważamy że w ciągu tych dwóch lat dużo się udało – mówił Adam Bielan w TV Republika. Jak dodał:

„Nikt nie ma gwarancji, że pozostaje na jakimś stanowisku, nawet wicemarszałek Senatu. Każdy jest – można powiedzieć – wynajęty przez wyborców i przez większość rządową do określonych zadań. Prezes Kaczyński też mówił o tym że jeżeli dojdzie do jakichś zmian personalnych np. w resortach, to one nie będą wynikały tylko i wyłącznie z ewentualnej złej oceny pracy kogoś czy jego wypalenia, ale również z faktu że zmieniają się co jakiś czas okoliczności polityczne. Polska jest w innym miejscu niż dwa lata temu gdy ten rząd był powoływany. Pewne nowe okoliczności powstały po wecie prezydenta Dudy. Po prostu sytuacja polityczna się zmieniła”

Porozumienie [ws. sądów] zostało osiągnięte, chociaż głosowanie i procedowanie w parlamencie, również w Senacie, dopiero przed nami. To się wydarzy w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale nie ma co ukrywać, że jakby relacje prezydenta oraz większości rządowej będą od tego momentu nieco inne. I to rzeczywiście jest sytuacja nieco trudniejsza. W związku z tym – jak sądzę – tak interpretuję słowa prezesa Kaczyńskiego, będzie potrzeba wzmocnienia ośrodka rządowego – dodał wicemarszałek Senatu.