Schetyna: PiS-owski statek zaczyna nabierać wody. Zaczynają się konflikty i wojna domowa w PiS

– Formuła jednej listy, o czym mówię od tygodni, to też wyzwanie, które powinny podjąć partie, środowiska opozycyjne, polityczne, ale do tego trzeba dojrzeć. To musi trwać. Nie mówię tego po to, żeby komuś narzucać swoją czy Platformy wolę. Mówię o pewnej konstrukcji, którą musimy zaakceptować – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Robertem Mazurkiem w Porannej rozmowie RMF FM. Jak dodał:

„Będziemy budować listę, która będzie akceptować programowe podstawy, ale będzie chciała być skutecznym anty-PiS-em i zrozumie, że trzeba współpracować między sobą, że najważniejsze jest porozumienie pomiędzy środowiskami opozycyjnymi, bo jeżeli one będą ze sobą walczyć, to będą inwestować w pozycję PiS. Dzisiaj PiS jest słabnie, jest konflikt w rządzie między prezydentem, prezes Kaczyński traci kontrolę i sterowność całego systemu PiS-owskiego, więc dzisiaj jest szansa” 

PiS-owski statek zaczyna nabierać wody i jeżeli prezes Kaczyński traci sterowność co do poszczególnych części tego wehikułu PiS-owskiego, to są kłopoty i dzisiaj to widzimy. Zaczynają się konflikty i wojna domowa w PiS-ie – dodał przewodniczący PO.