Wyjazd czerwonego busa lewicy. Barbara Nowacka zapowiada dzień pod hasłem mieszkań i ochrony lokatorów

Jak mówiła na porannym briefingu przed Sejmem Barbara Nowacka: – Pokażemy jak lewica rozwiązuje problemy. Nie musieliśmy wsiadać do pociągu, żeby je poznać. W Poznaniu pokażemy co robimy dla lokatorów, tam gdzie mamy wpływ na rządzenie. Problem mieszkań to też pułapki kredytowe i ci, którzy tych mieszkań mieć nie mogą. Chodzi też o tych, którzy przyjeżdżając do dużych miast, gnieżdżą się w 5 osób. Będziemy wspierać budownictwo komunalne.

Jak mówił Dariusz Joński: – Dość wyrzucania ludzi na bruk, dość czyścicielom kamienic. PO przez 4 lata nie mieli siły się zmierzyć z tym problemem.

W konferencji brał też udział współszef sztabu wyborczego Lewicy Michał Kabaciński, który mówił: – To Lewica dwukrotnie składała w Sejmie projekt o minimalnej powierzchni egzystencjonalnej, przeciw eksmisji na bruk. Mamy gotowe ustawy, one były składane.

Barbara Nowacka odniosła się też do atomowej wpadki PEK: „Pani premier sama nie do końca wie jak wygląda polityka energetyczna i ile wydano na pensje różnych agendach. Lekką ręką wydaje olbrzymie pieniądze na wynagrodzenia”.

slack_for_ios_upload-1