Projekt Kłamca – referendalna kampania w UK coraz brutalniejsza, sondaże częściej z większością za wyjściem

ProvidentWydaje się, że Leave osiągnęło w poniedziałek momentum swojej kampanii. Potwierdzają to dwa najnowsze sondaże online pracownii ICM i YouGov i dwa inne dając zwolennikom wystąpienia z UE 4-5 proc. przewagę. Eurosceptyków szczególnie cieszy badanie YouGov, w których ich rezultat wynosi teraz 45%, a miesiąc temu był o 5 punktów procentowych gorszy.

Coraz mocniejsze słowa padają w Wielkiej Brytanii przed unijnym referendum. Były konserwatywny premier John Major oskarżył obóz zwolenników wystąpienia z Unii o prowadzenie „podłej” i „nieszczerej kampanii”. Z kolei konserwatywna posłanka Nadine Dorries, która tydzień temu zażądała dymisji Davida Camerona, tym razem stwierdziła, że premier i kanclerz „okłamali” swoich posłów i próbowali na nich wymusić podporządkowanie się linii partyjnej.

John Major powiedział w politycznym talk-show Andrew Marra, że „złości” go sposób w jaki Leave zwodzi Brytyjczyków.

„Ja wiem, Międzynarodowy Fundusz Walutowy wie i Boris [Johnson] też wie, że nie wysyłamy do Unii 350 mln funtów tygodniowo.”

Były premier twierdzi także, że ekipa eurosceptyków rozumie, że członkostwo Turcji w Unii to przyszłość tak odległa, że niemająca wpływu na losy UK w najbliższych latach. Dodał również, że za „dziwaczne” uważa przekonanie, że kampania Leave chce bronić brytyjskiej służby zdrowia: „Michael Gove chciał prywatyzacji NHS-u, Boris chciał nałożyć opłaty, a Iain Duncan Smith proponował wprowadzenie systemu ubezpieczeń społecznych. W ich rękach NHS jest tak bezpieczny, jak chomik w obecności głodnego pytona.”

Boris Johnson, Michael Gove i Gisela Stuart (eurosceptyczka z Partii Pracy) nie ustają z kolei w atakach na Davida Camerona.

W tekście opublikowanym przez The Telegraph twierdzą, że Wielka Brytania jest bezsilna wobec państw strefy euro. Negocjacje premiera Camerona doprowadziły ich zdaniem do pogorszenia statusu UK w UE, ponieważ oddały możliwość zawetowania propozycji zgłaszanych przez inne państwa w Radzie Europejskiej.

Według tria Gove-Johnson-Stuart premier naraził tym samym brytyjską gospodarkę na olbrzymie straty, a brytyjskich podatników na finansowanie kolejnych pomysłów ratowania strefy euro.

„Gdy państwa strefy euro zagłosują wspólnie za wsparciem upadającego systemu, mogą narzucić nam swoją wolę i zmusić do akceptacji praw, nie leżących w naszym interesie.” – czytamy w The Telegraph.

W nowym tygodniu grupa kontynuuje ataki na układ wynegocjowany przez Camerona w lutym, przepowiadając m.in., że Unia przygotowuje dla Wielkiej Brytanii kolejny gigantyczny rachunek do zapłacenia po referendum.

UKpolitics po polsku

Pozostałe z : Brexit

Atak na ośrodek POSK w Londynie. Antypolskie graffiti na drzwiach wejściowych

Atak na ośrodek POSK w Londynie. Antypolskie graffiti na drzwiach wejściowych Graffiti o treści wymierzonej w Polaków pojawiło się na drzwiach wejściowych do polskiego centrum POSK w Londynie. Informacje o tym pojawiły się na Twitterze w niedzielę rano, m.in. opublikowała je redaktor „The Economist”, która mieszka w pobliżu. Policja – Czytaj więcej →

STAN GRY PO BREXICIE: Konserwatyści dyskutują o nowym liderze w grupie na Whatsapp, Brytyjscy Eurokraci występują o obywatelstwo Belgii

— PROVIDENT JEST PARTNEREM SERWISU 300POLITYKI O BRYTYJSKIM REFERENDUM http://providentpolska.pl — DONALD NIEZBĘDNY, PREMIER KACZYŃSKI, KONIEC SCHULZA, PIS W EPP- 5 MOŻLIWYCH KONSEKWENCJI BREXITU DLA POLSKI: http://300polityka.pl/news/2016/06/25/donald-niezbedny-premier-kaczynski-koniec-schulza-pis-w-epp-5-mozliwych-politycznych-konsekwencji-brexitu-dla-polski/ — DONALD TUSK W PONIEDZIAŁEK O 11 SPOTYKA SIĘ Z HOLLANDEM, O 15 BĘDZIE JUŻ U MERKEL z premierem Włoch Matteo Renzim. — Czytaj więcej →

Wróćcie do domu polskie szumowiny – rasistowskie ulotki po brytyjskim referendum

Wulgarne, nawet specjalnie zalaminowane ulotki, pojawiły się w okolicach szkoły, do której uczęszcza dużo dxieci polskich imigrantów. Ujawniła to baronessa Sayeeda Warsi, muzułmańska była współprzewiodnicząca Partii Konserwatywnej, która po wcześniejszym zaangażowaniu po stronie LEAVE, oburzona ostrym tonem wobec przedstawicieli innych kultur zmieniła front i przeszła na stronę Camerona. This is Czytaj więcej →

51,9 do 48,1. Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej

51,9 do 48,1. Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej Po podliczeniu wszystkich głosów Brexit stał się faktem. Zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej ponieśli porażkę. Za wyjściem opowiedziało się 51,9% Brytyjczyków 17,410,742 głosów, za pozostaniem było 48.1%, czyli 16,141,241 FINAL RESULT: Leave: 51.9%, or 17,410,742 votes, versus Remain: 48.1%, or Czytaj więcej →