– Od samego początku podjęliśmy działania, które miały chronić naszych pracowników przed pandemią. Posiadamy 1800 stacji benzynowych, które pracowały nieprzerwanie w czasie pandemii. Teraz kierunkiem strategicznym jest dla nas fuzja z Lotosem, nabycie akcji Energi pomogło nam ustabilizować nasze wyniki, które są wyższe niż rok temu – mówiła Patrycja Klarecka, członkini zarządu Orlenu na Forum Wizja Rozwoju.

– Kryzys wywołany przez epidemię koronawirusa był inny, ale też jest nadzieja, że on szybciej zostanie zwalczony – mówiła Klarecka.

– Fuzja z Lotosem to nie cel sam w sobie, ma zbudować koncern multienergetyczny, który ma stymulować rozwój w naszej części Europy – żeby przejść w działalność innowacyjną, która ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki na 30 lat. Musimy inwestować w nowe technologie transformacji energetycznej i to będzie wymagało nawet 380 miliardów Euro inwestycji, jak wynika z raportu McKinsey. Jesteśmy w wielu aspektach szansę stać się liderem zmian – mówiła Klarecka. 

– Jestem sobie w stanie wyobrazić że za 30 lat w ogóle nie będzie śmieci, bo ten problem zostanie technologicznie rozwiązany – dodawała Klarecka na pytanie o perspektywę 20250 r.