Premier Mateusz Morawiecki ogłosi w poniedziałek, że z Tarcz: antykryzysowej i finansowej wypłacono już rekordowe 100 miliardów złotych – dowiaduje się 300POLITYKA od współpracowników szefa rządu. W poniedziałkowe południe na PGE Narodowym, Morawiecki spotka się z przedsiębiorcami i będzie z nimi rozmawiał na temat doświadczeń ze stosowania tarcz i przedstawi horyzont i zakres dalszych planowanych mechanizmów – słyszymy. 

W ostatnich tygodniach premier odwiedził kilkunastu beneficjentów tarcz i rozmawiał o tym, jak wpłynęły one na ratowanie miejsc pracy, w ten weekend w Gdańsku i Słupsku: – Z wychodzeniem z kryzysu w momencie, kiedy inne kraje wyraźnie pogrążają się w recesji. Tutaj współpraca pomiędzy Sejmem, rządem, panem prezydentem i samorządami jest kluczowa. Dlatego zaproponowaliśmy błyskawicznie rozwiązania, które mają na celu ratować polską gospodarkę. Ratować polskie miejsca pracy. I te rozwiązania przez analityków zostały określone jako największy pakiet fiskalny w Europie – mówił premier w niedzielę w Gdańsku. 

Morawiecki sygnalizował też perspektywę rozszerzania tarcz: – Nasze tarcze, które już zaproponowaliśmy polskim przedsiębiorcom na ratowanie miejsc pracy, są bardzo dobrym instrumentem, który musimy rozwijać. Musimy ich zakres poszerzać. I to robimy dzisiaj – mówił premier w niedzielę.