PKO BP w ciągu trzech lat zamierza przenieść kluczowe systemy IT do chmury obliczeniowej opartej na technologii hybrydowej, wprowadził również funkcję asystenta głosowego opartego na sztucznej inteligencji do aplikacji IKO – poinformowali przedstawiciele banku na konferencji.

Największy polski bank stawia na przyspieszenie swojej transformacji cyfrowej. Oprócz rozwiązań technologicznych PKO BP zamierza na przełomie połowy roku uruchomić platformę sprzedażową aut poleasingowych, za realizację której odpowiada spółka zależna PKO Leasing.

PKO BP przygotowuje się również do migracji swojej architektury IT do chmury.

Proces ten wszedł w kolejną fazę po zawarciu przez Operatora Chmury Krajowej partnerstwa strategicznego z Microsoftem, w ramach którego globalna spółka technologiczna uruchomi w Polsce swój pierwszy region przetwarzania danych w Europie Środkowo-Wschodniej.


Czytaj też: Microsoft ogłasza uruchomienie największej w historii Polski inwestycji technologicznej


PKO BP przewiduje, że najpóźniej za trzy lata kluczowe biznesowe systemy IT banku będą działały w chmurze obliczeniowej opartej o architekturę hybrydową.

„Bank chce w ten sposób zapewnić sobie i swoim klientom innowacyjne, bezpieczne i efektywne kosztowo środowisko do rozwoju. Dzięki temu zarówno bank jak i jego klienci będą mieli takie same możliwości technologiczne, jak ich konkurenci z krajów, gdzie usługi chmurowe wykorzystywane są na dużo szerszą skalę” – napisano w raporcie.