– To symbol ciągle rosnącego potencjału Polski, tego, że z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej otwarci na współpracę z międzynarodowym biznesem – mówił prezydent Andrzej Duda, otwierając Dom Polski w Davos, wspólną inicjatywę Pekao S.A. i PZU. Dom Polski dostępny będzie dla wszystkich odwiedzających przez cały czas trwania Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w dniach 21-24 stycznia.

W swoim krótkim wystąpieniu po angielsku, prezydent mówił o rosnącym potencjale innowacyjnym polskiej gospodarki, wymieniając zwłaszcza sektor gamingowy i – z nazwy- CD Projekt.

Prezydent mówił też o Trójmorzu, którego głowy państw będzie następnego dnia o świcie gościł Dom Polski. Prezydentowi towarzyszyła ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher.

Odwiedzający będą mogli również zapoznać się z sylwetkami znanych Polaków – na specjalnej ścianie „hall of fame” znalazły się fotografie m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Pawła II, Andrzeja Wajdy, Lecha Wałęsy, czy Olgi Tokarczuk.

Dom Polski to przedsięwzięcie promujące polską gospodarkę na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, która pojawiło się rok temu z inicjatywy ówczesnego prezesa Pekao – Michała Krupińskiego.