300POLITYKA jako pierwsza poznała termin czwartej edycji Kongresu 590 – odbędzie się jednak 7 i 8 pażdziernika 2019 (PON-WT) na G2A Arena na rzeszowskiej Jasionce. Termin uległ modyfikacji ze względu na obowiązki prezydenta związane ze szczytem V4. Po raz kolejny, patronatu Kongresowi 590 udzielił prezydent Andrzej Duda, który wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wystąpi w Rzeszowie.

– Przed nami kolejna, czwarta już edycja Kongresu 590, jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Rosnąca z każdym kolejnym rokiem liczba uczestników Kongresu dowodzi, że wśród polskich przedsiębiorców istnieje duże zapotrzebowanie na taką formułę spotkania i dyskusji, która umożliwia przełamywanie barier między światem biznesu i polityki, nawiązanie życzliwego porozumienia między przedsiębiorcami a twórcami przepisów, wytyczających ramy działalności gospodarczej w Polsce – mówi nam Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.

Tegoroczny Kongres 590 ma być rekordowy. Już w ubiegłym roku w dyskusjach w rzeszowskiej G2A Arena wzięło udział ponad 6000 uczestników. Z danych organizatorów wynika, że Kongres relacjonowało aż 570 dziennikarzy, a w 104 panelach dyskutowało pół tysiąca ekspertów.

Organizatorzy zapowiadają udział licznych gości zagranicznych w tym przedstawicieli administracji większości państw Trójmorza.

Organizatorzy przewidują dziewięć warsztatów, które mają być praktycznym uzupełnieniem dyskusji i debat, odbywających się w ramach bloków merytorycznych. Podczas godzinnego spotkania 30-50-osobowe zespoły zastanowią sie nad rozwiązaniami konkretnych problemów administracyjno- biznesowych (case study). Wypracowane rozwiązania zostaną przekazane, jako propozycje i postulaty, do właściwych organów administracji publicznej.

Planowane jest też dziewięć bloków tematycznych:

Blok nr 1 – Nowe wyzwania
Blok nr 2 – Przemysł, energetyka, infrastruktura
Blok nr 3 – Elektromobilność i transport niskoemisyjny
Blok nr 4 – Wybieram 590
Blok nr 5 – Nowoczesny biznes – nowoczesne instytucje
Blok nr 6 – Polska – Europa – Świat
Blok nr 7 – Międzypokoleniowa solidarność społeczna
Blok nr 8 – Nauka, innowacje, rewolucje
Blok nr 9 – Zrównoważony system finansowy