Bank Pekao już drugi raz jest partnerem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Przy udziale prezydenta Andrzeja Dudy i wraz z PZU otworzy w Davos Polish House, miejsce spotkań i promocji polskiego biznesu. Planowane jest także podpisanie umów partnerskich oraz udział w debatach z gospodarczymi liderami świata.

49. Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w szwajcarskim Davos rozpoczyna się we wtorek 22 styczniaTo jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych dla światowych liderów politycznych, społecznych i biznesowych potrwa do piątku 25 stycznia. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Globalizacja 4.0.

We wtorek gościem Banku Pekao i PZU będzie prezydent Andrzej Duda, który otworzy Dom Polski. To miejsce, w którym przez cały czas trwania Forum będą odbywać się debaty, prezentacje i konferencje poświęcone tematyce globalnej i polskiej gospodarki. Prezydent weźmie też udział w debacie na temat rewolucji przemysłowej 4.0 i szans dla CEE. 

– Nasza obecność w Davos to nie tylko spotkania biznesowe, ale przede wszystkim reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. To odpowiedzialne zadanie, biorąc pod uwagę coraz większą rolę polskiej gospodarki za granicą. Po zeszłorocznych sukcesach, w tym roku chcemy jeszcze wyraźniej zaznaczyć swoją obecność. Stąd pomysł m.in. na Dom Polski: miejsce spotkań, dialogu i promocji naszego kraju – mówi Michał Krupiński, prezes Banku Pekao. W planach Banku Pekao jest też ogłoszenie partnerstw strategicznych z innowacyjnymi polskimi firmami oraz organizacja innych wydarzeń, mających na celu promocję Polski, polskich firm i przedsiębiorców.