Kolejne programy TVP pojawiają się już w naziemnej telewizji cyfrowej.

– Co ważne, to umowa, która jest korzystna dla obu firm – negocjacje zakończyły się wynikiem win-win. Podpisaliśmy ją ze świadomością, że obie firmy na niej skorzystają – mówi Andrzej Kozłowski, prezes Emitel: – Można powiedzieć, ze wygrali widzowie, którzy najwięcej zyskają na naszym porozumieniu. Otrzymują kolejne kanały za darmo, bez dodatkowych czy ukrytych opłat.

Naziemna telewizja cyfrowa odbierana jest w ponad pięciu milionach polskich domów, co stanowi aż 1/3  gospodarstw domowych do których dociera sygnał dostarczany przez Emitel.

– Cieszę się, że Telewizja Polska, którą kieruje prezes Jacek Kurski zdecydowała się wprowadzić programy na Multipleks 8. To kolejny krok w rozwoju naziemnej telewizji, która jest ważną platformą dystrybucji programów nadawcy publicznego. Myślę, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa ponieważ nadal istnieje spory potencjał rozwoju, w tym połączenia tradycyjnej telewizji i internetu. W jak najlepszy sposób chcemy wykorzystywać nasze ponad 50-letnie doświadczenie na rynku. Stoją za nami kompetencje i profesjonalizm naszych pracowników połączony z polskim i amerykańskim know-how – przypomnę, że Emitel ma amerykańskiego właściciela. Ta umowa ma oczywiście charakter biznesowy, ale zapewne będzie postrzegana także jako przykład dobrych relacji gospodarczych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – mówi Kozłowski.