Totalizator Sportowy szykuje rewolucję w grach liczbowych. Jeśli zrealizuje swoje zapowiedzi, jeszcze w 2018 roku nie trzeba będzie iść do kolektury, aby zagrać w Lotto. Wcześniej informowano, że do wszystkich kolektur wprowadzona będzie płatność bezgotówkowa.

– Ten rok jest dla spółki przełomowy, ponieważ dzięki znowelizowanej ustawie o grach hazardowych, realizujemy wiele nowych projektów. Głównym celem, który chcemy osiągnąć jeszcze w tym roku, jest wprowadzenie naszych produktów do internetu. Myślę, że z końcem tego roku klienci będą mogli już zagrać w Lotto przez internet – zapowiada Aida Bella, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego.

– Jako jedni z pierwszych w Europie 27 lat temu wprowadziliśmy system online do sprzedaży gier loteryjnych i był to duży przełom w funkcjonowaniu Totalizatora Sportowego. Wcześniej, aby zagrać w nasze gry, trzeba było wypełnić kupon odręcznie. Potem były one przez kolektorów pakowane i wysyłane do centrali w Warszawie. Zanim wszystko zostało sprawdzone – kto wygrał i gdzie – mijało kilka dni. Po wprowadzeniu systemu online jest prościej, ponieważ w naszych przeszło 17 tys. punktów wszystko jest scentralizowane, wszystkie informacje są przekazywane na bieżąco – przekonuje Aida Bella.

Do końca roku Totalizator Sportowy chce uruchomić też do 50 salonów gier na automatach. Pierwsze z nich otwarto w czerwcu w ramach pilotażu.

Wartość sprzedaży produktów Lotto w 2017 r. przekroczyła 5,6 mld zł.