McCain o relacjach Trumpa i jego doradców z Putinem: Nie sądzę, aby Amerykanie znali już wszystkie odpowiedzi

Chociaż Donald Trump i Republikanie rozpoczęli w tym tygodniu realizację jednej z ważniejszych zapowiedzi wyborczych – czyli zmian w reformie zdrowotnej Obamy – to nadal w amerykańskich mediach jednym z tematów pozostają relacje Trumpa i jego doradców z Rosją. O tym mówił też senator John McCain, jeden z kluczowych głosów GOP w Senacie i jednocześnie jeden z mocniejszych krytyków nowej administracji. Jak powiedział McCain w programie porannym “State of the Union” na antenie CNN:

Jest wiele aspektów tej relacji [Trumpa] z Rosją i Putinem, które wymagają dalszego zbadania. Nie sądzę, aby do tej pory Amerykanie poznali już wszystkie odpowiedzi w tej sprawie. Myślę, że jeszcze wiele rzeczy się dowiemy.

McCain powtórzył też, że potrzebne jest śledztwo Kongresu, ale on nie przesądza o winie kogokolwiek. „Potrzebne jest zbadanie sprawy” – powtórzył. Dodał też, że Trump musi cały czas przedstawić jakikolwiek dowód, że jego sztab był podsłuchiwany w trakcie kampanii przez administrację Obamy. A oto nowy prezydent oskarżył kilkanaście dni temu byłego prezydenta.