— ŻYJEMY W EPOCE PRZEDWOJENNEJ – DONALD TUSK W ROZMOWIE Z GW I INNYMI EUROPEJSKIMI GAZETAMI (Bartosz T. Wieliński, Gloria Rodriguez-Pina , Dominik Kalus , Tonia Mastrobuoni, Patrice Senecal): “To, co obecnie najbardziej niepokoi, to fakt, że możliwy jest dosłownie każdy scenariusz. Takiej sytuacji nie mieliśmy od 1945 r. Z dzieciństwa pamiętam zdjęcie wiszące w rodzinnym domu. Przedstawiało sopocką plażę pełną roześmianych ludzi. Wykonano je 31 sierpnia 1939 r. Kilkanaście godzin później, pięć kilometrów dalej rozpoczęła się druga wojna światowa. Wiem, że to zabrzmi druzgocąco, zwłaszcza dla ludzi z młodszego pokolenia, ale musimy mentalnie oswoić się z nadejściem nowej epoki. Epoki przedwojennej. Nie przesadzam. Z dnia na dzień jest to coraz bardziej widoczne”.

— TO OD NAS ZALEŻY, CZY UKRAINIE UDA SIĘ UNIKNĄĆ PESYMISTYCZNYCH SCENARIUSZY – DALEJ TUSK: “To od nas zależy, czy Ukrainie uda się uniknąć pesymistycznych scenariuszy. Dziś jej sytuacja jest znacznie trudniejsza niż rok temu, ale też znacznie lepsza niż na początku wojny, kiedy żołnierze Putina stali na obrzeżach Kijowa”.

— JESTEM PEWNIE NAJBARDZIEJ PROUKRAIŃSKIM POLITYKIEM W EUROPIE, ALE ODPOWIADAM ZA MOICH OBYWATELI – MÓWI TUSK: “Najsmutniejsze chwile w mojej politycznej karierze to momenty, gdy muszę być twardy i szorstki wobec naszych ukraińskich przyjaciół. Jestem pewnie najbardziej proukraińskim politykiem w Europie, ale odpowiadam za moich obywateli. Jako polski premier mam chronić podstawowe interesy Polski. W tym przypadku nie chodzi o wąską grupę społeczną, tylko o półmilionową rzeszę rolników i członków ich rodzin”.

— NAWET GDYBY WYGRAŁ TRUMP, TO EUROPA I TAK BĘDZIE MUSIAŁA BYĆ BARDZIEJ AKTYWNA W TROSZCZENIU SIĘ O WIĘZI TRANSATLANTYCKIE – DALEJ TUSK: “Nawet gdyby wygrał Trump, to Europa i tak będzie musiała być bardziej aktywna w troszczeniu się o więzi transatlantyckie, bo to one są jedynym odpowiedzialnym sposobem obrony przed Rosją i innymi autokracjami”.

— NASZYM ZADANIEM JEST PIELĘGNACJA WIĘZI TRANSATLANTYCKICH BEZ WZGLĘDU NA TO, KTO BĘDZIE PREZYDENTEM USA – MÓWI DALEJ TUSK: “Inny przykład błędnego myślenia sugeruje, że z powodu polityki Trumpa albo antyamerykańskich nastrojów w niektórych państwach Europy mielibyśmy rozluźnić lub nawet zerwać sojusz wojskowy z USA. A moim zdaniem potrzebujemy silnego sojuszu z Ameryką i jednocześnie musimy być niezależni i samowystarczalni w zakresie obronności. Naszym zadaniem jest pielęgnacja więzi transatlantyckich bez względu na to, kto będzie prezydentem USA”.

— NIE BĘDĘ USPRAWIEDLIWIAĆ NIEKTÓRYCH METOD STOSOWANYCH PRZEZ POLSKĄ STRAŻ GRANICZNĄ, ALE NIE MOŻEMY BYĆ BEZRADNI WOBEC PUTINA I ŁUKASZENKI – DALEJ TUSK: “Nie będę usprawiedliwiać niektórych metod stosowanych przez polską Straż Graniczną, ale nie możemy być bezradni wobec Putina i Łukaszenki: oni nie tylko to organizują, ale wykorzystują jako narzędzie presji”.

— NAJWAŻNIEJSZE: NIE WOLNO POPADAĆ W SYMETRYZM. TRZEBA PROWADZIĆ BARDZO CZYTELNĄ KOMUNIKACJĘ Z WYBORCAMI. JEŚLI KTOŚ JEST ZŁODZIEJEM, TO TRZEBA MÓWIĆ, ŻE TO ZŁODZIEJ – TWIERDZI TUSK: “Najważniejsze: nie wolno popadać w symetryzm. Trzeba prowadzić bardzo czytelną komunikację z wyborcami. Jeśli ktoś jest złodziejem, to trzeba mówić, że to złodziej, a jeśli mamy do czynienia z korupcją, przemocą, to mówić o korupcji i przemocy. Poza tym, by wygrywać z autorytaryzmem i populistami, czasami trzeba być w stanie używać ich własnych argumentów. Zdarza się, że Kaczyński czy Orban mają częściową rację w swoich diagnozach, ale lekarstwa, które proponują, są trujące i złe. W odpowiedzi nie można zaprzeczać lękom ludzi i zagrożeniom, które widzą na własne oczy, ale znaleźć i zaproponować rozwiązanie, które nie będzie antydemokratyczne i nieludzkie”.
https://wyborcza.pl/7,75399,30839996,donald-tusk-wojna-nie-jest-juz-pojeciem-z-przeszlosci-kazdy.html

— KOALICJA OBYWATELSKA KUSI LUDOWCÓW. ZASKAKUJĄCA OFERTA – JAKUB SZCZEPAŃSKI I KAMILA BARANOWSKA W INTERII: “Politycy Koalicji Obywatelskiej namawiają ludowców, by w wyborach europejskich wystartowali ze wspólnego komitetu, który byłby odzwierciedleniem kształtu frakcji w europarlamencie – dowiedziała się Interia. Ludowcy do pomysłu podchodzą z rezerwą, choć nie mówią „nie”. – Nie jest żadną tajemnicą, że z PO łączą nas więzy wieloletniej współpracy w ramach wspólnej grupy w Parlamencie Europejskim – mówi nam Krzysztof Paszyk z PSL. (…) – Nasi koledzy przekonują, że dzięki wspólnemu startowi mielibyśmy jako komitet delegację porównywalną do Niemców czy Hiszpanów, to dawałoby większe pole manewru do negocjacji stanowisk w Parlamencie Europejskim – zdradza nam jeden z polityków PSL”.
https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-do-parlamentu-europejskiego-2024/news-koalicja-obywatelska-kusi-ludowcow-zaskakujaca-oferta,nId,7418034

— GDYBY NIE POWSTAŁA TRZECIA DROGA, NIE BYŁOBY ZWYCIĘSTWA KOALICJI 15 PAŹDZIERNIKA I ODSUNIĘCIA PIS OD WŁADZY – SZYMON HOŁOWNIA W ROZMOWIE Z AGATONEM KOZIŃSKIM W PORTALU I.PL: “Choćby wybory prezydenckie w 2020 r. Była wtedy realna szansa, żebym to ja wygrał z Dudą w drugiej turze, ale do drugiej tury nie wszedłem. Gdyby jednak stało się inaczej, nie założyłbym Polski 2050. Z kolei gdyby nie było Polski 2050, nie powstałaby Trzecia Droga. A gdyby nie powstała Trzecia Droga, nie byłoby zwycięstwa Koalicji 15 października i odsunięcia PiS od władzy. To jasne, że nie byłoby tego zwycięstwa bez udziału któregoś z partnerów, a nasz, spory, element układanki był niezbędny, by szala wreszcie przeważyła w drugą stronę. Najpierw jednak był sierpień 2020 r. Po przegranej zostałem z szóstką ludzi, i musieliśmy wspólnie zdecydować: wracamy do swoich światów, czy próbujemy iść dalej. Wszyscy wtedy zakładali się z nami, że nie przetrwamy pół roku, roku, dosłownie nikt nie wierzył, że dojedziemy do wyborów. Jestem naprawdę pełen podziwu dla odwagi moich współpracowników, z którymi wtedy powiedzieliśmy sobie: jedziemy”.

— WCZORAJSZA FALA CIĘ NIOSŁA, DZISIEJSZA PRÓBUJE ZATOPIĆ, JUTRZEJSZA ZNÓW CIĘ PONIESIE. NIE WARTO WALCZYĆ Z FALAMI, LICZY SIĘ TYLKO TO, CZY DOPŁYNIE SIĘ DO METY – DALEJ HOŁOWNIA U KOZIŃSKIEGO: “Dostatecznie długo jestem na „świeczniku”, żeby wiedzieć, że tak zwana popularność to zawsze sinusoida. Wczorajsza fala cię niosła, dzisiejsza próbuje zatopić, jutrzejsza znów cię poniesie. Nie warto walczyć z falami, liczy się tylko to, czy dopłynie się do mety. To, co działo się wokół mnie po 13 listopada, gdy zostałem marszałkiem Sejmu, nie dotyczyło przecież zasadniczo mnie. Przez miesiąc, wskutek żenujących kombinacji PiS-u, byłem jedynym urzędnikiem z nowej koalicji, widocznym symbolem zmiany. Okres symboliczny się skończył. To naturalna kolej rzeczy”.

— PONIEŚLIŚMY STRATY PO FRONTALNYM, ABSURDALNYM ATAKU ZE STRONY LEWICY, KTÓRE ODROBIMY – DALEJ HOŁOWNIA U KOZIŃSKIEGO: “My w naszych sondażach widzimy teraz wartości w okolicach 10 – 12 proc. Ponieśliśmy straty po frontalnym, absurdalnym ataku ze strony Lewicy, które odrobimy. Nadchodzące wybory to nie wybory partii politycznych, a kandydatów. A tych mamy wielu, sprawdzonych i mocnych. To są wybory nie o walkach liderów, a o osiedlu, o pomyśle na dom kultury, o drodze do szkoły, o nowej ulicy. Już tyle razy słyszałem, że „to już koniec Hołowni, koniec Polski 2050”, że przestałem zwracać na to uwagę. Słyszałem to i cztery lata temu, przy wyborach prezydenckich i rok temu przed wyborami parlamentarnymi. Robi się już z tego swoista świecka tradycja, miły przedwyborczy zwyczaj (śmiech)”.

— TRZECIA DROGA NIE SKŁADAŁA 100 OBIETNIC NA 100 DNI, TYLKO 12 GWARANCJI NA CAŁĄ KADENCJĘ, NA CZTERY LATA – MÓWI HOŁOWNIA: “Trzecia Droga nie składała 100 obietnic na 100 dni, tylko 12 gwarancji na całą kadencję, na cztery lata. Już udało się spełnić prawie połowę z nich. Było to możliwe właśnie dlatego, że jesteśmy częścią tego koalicyjnego rządu, po to do niego weszliśmy”.

— KAŻDY MUSI PRZYZNAĆ, ŻE ZAMRAŻARKA Z SEJMU WYJECHAŁA NAPRAWDĘ Z HUKIEM I NA DOBRE. A ŻE CZASEM JAKIŚ KLUB MUSI POCZEKAĆ CHWILĘ, ŻEBY JEGO PROJEKT ZNALAZŁ SIĘ W PORZĄDKU OBRAD? TAK, CZASEM MUSI – DALEJ HOŁOWNIA: “Wybaczy pan, ale każdy, kto pamięta Sejm za marszałka Kuchcińskiego czy marszałek Witek, musi przyznać, że zamrażarka z Sejmu wyjechała naprawdę z hukiem i na dobre. A że czasem jakiś klub musi poczekać chwilę, żeby jego projekt znalazł się w porządku obrad? Tak, czasem musi. Z dwóch prostych powodów. Po pierwsze: posiedzenia Sejmu nie są z gumy. Po drugie: wprowadziliśmy dodatkowe kontrole jakości projektów, obowiązek przygotowania do każdego z nich publicznie dostępnej oceny jego skutków. Sejm to nie tor wyścigowy dla ustaw, to ma być fabryka dobrego prawa. Biegunkę legislacyjną poprzednich kadencji jestem zdecydowany ucywilizować”.

— DO WYBORÓW JESZCZE KILKANAŚCIE MIESIĘCY, BĘDZIE JESZCZE CO NAJMNIEJ KILKA WIELKICH ZAKRĘTÓW, NOWYCH WIELKICH DEBAT, OSTATNIE LATA NAUCZYŁY NAS TEŻ, ŻE ZAWSZE TRZEBA TEŻ SPODZIEWAĆ SIĘ NIESPODZIEWANYCH WYDARZEŃ – DALEJ HOŁOWNIA U KOZIŃSKIEGO: “Ale nie jestem wcale pewien, że aż tak, jak prezydent Duda. On jest w tej sprawie dużo bardziej konserwatywny ode mnie. Do wyborów jeszcze kilkanaście miesięcy, będzie jeszcze co najmniej kilka wielkich zakrętów, nowych wielkich debat, ostatnie lata nauczyły nas też, że zawsze trzeba też spodziewać się niespodziewanych wydarzeń. To faktycznie będą bardzo ważne wybory. One albo przypieczętują zmianę, która zaszła 15 października, albo nie. Zakładam, że w ostatniej rundzie walki o prezydenturę spotkają się kandydaci o poglądach liberalnych i centrowych”.

— CZAS PARTII 40-PROCENTOWYCH SIĘ W POLSCE NA DOBRE SKOŃCZYŁ – DALEJ HOŁOWNIA: “radzimy sobie od kilku lat siłą własnych działań, niezależnie od udzielanego nam, czy nie, wsparcia. Od nas na pewno nie usłyszy pan sygnału: „Tych już nie lubcie, nas lubcie”, bo ludzie takie sygnały odczytują wprost: „Oho, już się kłócą”. Trzeba walczyć o rzeczy ważne dla wyborców, a nie walczyć z wyborcami. Oni jasno wskazali: czas partii 40-procentowych się w Polsce na dobre skończył”.
https://i.pl/holownia-jesli-trzeba-bedzie-zaglosowac-przeciw-tak-zrobimy/ar/c15-18420963

— UWAŻAM, ŻE MOJA MISJA POWINNA NAJWCZEŚNIEJ ZAKOŃCZYĆ SIĘ, GDY MINIE NIEBEZPIECZEŃSTWO WETA PREZYDENTA – ADAM BODNAR W ROZMOWIE Z JOLANTĄ OJCZYK W BUSINESS INSIDERZE: “Uważam, że moja misja powinna najwcześniej zakończyć się, gdy minie niebezpieczeństwo weta prezydenta, czyli pod koniec 2025 r. Dopiero wtedy będę mógł mieć poczucie, że wszystkie zmiany legislacyjne, które planuję przeprowadzić, będą możliwe do osiągnięcia, że wszystkie zmiany systemowe będą mogły być zakończone”.

— MAM WRAŻENIE, ŻE TO, CO DZIEJE SIĘ DZIŚ, TO TYLKO WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ – DALEJ BODNAR U OJCZYK W BUSINESS INSIDERZE: “Wieści o nadużyciach w Funduszu Sprawiedliwości docierały do nas od lat, m.in. alarmował o tym już NIK. To nie powodowało jednak właściwej reakcji prokuratury. Obecnie prowadzone czynności mają doprowadzić do zabezpieczania dowodów. A chodzi o bardzo duże środki publiczne. Roczny budżet funduszu to 400 mln zł, a wiele było informacji w przestrzeni publicznej, że pieniądze te nie trafiały wyłącznie do osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstw. Pojawiają się chociażby zarzuty o to, że środki te służyły kampanii wyborczej. To trzeba wyjaśnić. Mam wrażenie, że to, co dzieje się dziś, to tylko wierzchołek góry lodowej”.

— GDYBY NP. PROF. MARCIN MATCZAK ZOSTAŁ PREZESEM TK, TO BYŁBY TAKIM ODNOWICIELEM – MÓWI BODNAR W BUSINESS INSIDERZE: “Jeśli będzie porozumienie sił politycznych, wspólne poszukiwanie nowego składu, jeśli zostaną wybrani najlepsi prawnicy, to możemy szybko odbudować autorytet TK. Gdyby np. prof. Marcin Matczak został prezesem TK, to byłby takim odnowicielem”.
https://businessinsider.com.pl/prawo/opinie/minister-adam-bodnar-o-przeszukaniach-u-ziobry-to-tylko-wierzcholek-gory-lodowej/qr2cyg8

— ZANDBERG: ZŁOŻYMY USTAWĘ O ZMIANIE W PODATKU OD CZYNNOŚCI CYWILNOPRAWNYCH. JEŻELI KTOŚ KUPUJE MIESZKANIE W PONIEDZIAŁEK, A SPRZEDAJE W ŚRODĘ, POWINIEN PŁACIĆ WYŻSZĄ STAWKĘ – 300LIVE: https://300polityka.pl/live/2024/03/29

— PO DEBACIE RAFAŁ TRZASKOWSKI POZOSTAJE WCIĄŻ FAWORYTEM, ALE DOBRY WYSTĘP BIEJAT POWINIEN MU DAĆ DO MYŚLENIA – MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: “Dlatego jeśli ta debata zmieniła coś przed pierwszą turą wyborów samorządowych, to pokazała, że Magdalena Biejat jest poważną polityczką mającą swoją wizję Warszawy, zaś Tobiasz Bocheński, Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler grali w zupełnie inną grę, bardziej nastawioną na politykę ogólnopolską. Po debacie Rafał Trzaskowski pozostaje wciąż faworytem, ale dobry występ Biejat powinien mu dać do myślenia. Nawet jeśli nie zjadł świerszcza, którym go częstował Korwin-Mikke, to bój o progresywny elektorat między Trzaskowskim i Biejat nie został jeszcze rozstrzygnięty”.
https://www.rp.pl/komentarze/art40077851-michal-szuldrzynski-dlaczego-rafal-trzaskowski-nie-zjadl-swierszcza-czyli-kto-zyskal-na-warszawskiej-debacie

— ZASKOCZENIEM BYŁO SŁABE WYSTĄPIENIE KANDYDATA PIS. DOBRZE WYPADLI MAGDALENA BIEJAT I PRZEMYSŁAW WIPLER – JACEK NIZINKIEWICZ W RZ: “Magdalena Biejat wypadła najbardziej wiarygodnie w tematach ekologii, pomocy kobietom i budowy mieszkań na wynajem. Wypadła świeżo, błyskotliwie i energicznie. Jako jedyna kobieta w gronie dyskutujących pokazała się też jako osoba, której problemy stolicy są bliskie. Ale trudno w minutę wyczerpać tematy ważne. Pewne jest, że wicemarszałek Senatu ma przed sobą przyszłość i nie byłbym zdziwiony, gdyby kiedyś została wiceprezydentem stolicy lub nawet włodarzem miasta”.

— ZAWIÓDŁ TOBIASZ BOCHEŃSKI, KTÓRY MIAŁ BYĆ NOWYM ANDRZEJEM DUDĄ PIS – DALEJ NIZINKIEWICZ W RZ: “Zawiódł Tobiasz Bocheński, który miał być nowym Andrzejem Dudą PiS. Debata nie otworzyła mu drogi do serc i głosów nowych wyborców. Był przygaszony, pozbawiony energii, poprawny, ale niczym nie błysnął. Mówił o banałach, takich jak brak korków czy inwestycje budowlane w stolicy. Zmarnował pytanie do Rafała Trzaskowskiego, pytając o to, jakie książki czyta w metrze. Pytanie miało być złośliwie błyskotliwe, a okazało się straconą szansą na podniesienie ważnej kwestii i wypunktowanie prezydenta”.
https://www.rp.pl/polityka/art40075061-jacek-nizinkiewicz-trzaskowski-na-debacie-warszawskiej-jak-zwyciezca-wiarygodni-wipler-i-biejat

— JACEK NIZINKIEWICZ O WIOLETTCIE PAPROCKIEJ JAKO EWENTUALNEJ NASTĘPCZYNI TRZASKOWSKIEGO Z KO: “Bardziej prawdopodobne jest inne nazwisko, które zostało nam przedstawione z wnętrza PO, brane pod uwagę, gdyby Trzaskowski został prezydentem RP – Wioletta Paprocka-Ślusarska. Zna warszawski ratusz doskonale, współpracowała z Trzaskowskim. A jeszcze lepiej zna PO, mając zaufanie nawet Donalda Tuska, a przez lata będąc również zaufaną osobą Grzegorza Schetyny. Kandyduje do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pracuje jako zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta Warszawy, a zaczynała jako rzeczniczka prasowa MSWiA, właśnie u Schetyny. Jej akcje w partii rosły przez lata i cieszy się w niej sympatią i zaufaniem, a jako zadaniowiec nigdy nie grała na siebie”.
https://www.rp.pl/polityka/art40079681-zaskakujacy-kandydaci-z-po-na-prezydenta-warszawy-po-rafale-trzaskowskim

— ROZLICZENIE ZBIGNIEWA ZIOBRY TO KWESTIA PRZYZWOITOŚCI – KATARZYNA SKRZYDŁOWSKA-KALUKIN W KULTURZE LIBERALNEJ: “Udowodnienie winy polityków PiS-u oraz ludzi z nimi związanych w zawłaszczaniu państwa i środków publicznych jest politycznie na rękę obecnej władzy, szczególnie przed wyborami. Jednak rozliczenie pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości służy też zwykłej przyzwoitości i dobrym praktykom państwowym”.

— ZAUFANIE DO PAŃSTWA I RZĄDZĄCYCH TO COŚ, CO JEST BARDZO POTRZEBNE W CZASACH „PRZEDWOJENNYCH”, KIEDY SPRAWNE PAŃSTWO WZMACNIA POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA – DALEJ SKRZYDŁOWSKA-KALUKIN W KULTURZE LIBERALNEJ: “Poza tym zaufanie do państwa i rządzących to coś, co jest bardzo potrzebne w czasach „przedwojennych”, kiedy sprawne państwo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Dlatego konieczność rozliczenia polityków, którzy uwłaszczyli państwo jest oczywista i z tej perspektywy wejście do domu Zbigniewa Ziobry nabiera zupełnie innego znaczenia”.
https://kulturaliberalna.pl/2024/03/28/skrzydlowska-kalukin-rozliczenie-zbigniewa-ziobry-to-kwestia-przyzwoitosci/

— ZRÓB DOKŁADNIE TO SAMO, CO IM ZARZUCAŁEŚ – RAFAŁ WOŚ W INTERII: “Polscy liberałowie od grudnia realizują pomysł na polityczną zbrodnię doskonałą. Składa się on z dwóch elementów. Najpierw ogłoś światu, że twoi adwersarze chcą zlikwidować demokrację, zerwać się z łańcucha cywilizowanych reguł i dopuścić przemoc jako sposób rozwiązywania sporów. Po czym… zrób dokładnie to samo, co im zarzucałeś”.
https://wydarzenia.interia.pl/felietony/news-sto-dni-sto-stosow-i-sto-czarownic,nId,7418033

— TRUDNO SIĘ NIE UŚMIECHNĄĆ, PATRZĄC NA TEN KWIK ZIOBRYSTÓW, KTÓRYM NAGLE POLICJA ZROBIŁA KIPISZ NA KWADRACIE. W KOŃCU JESZCZE NIEDAWNO TO ONI TAKIE KIPISZE ZLECALI GALOPUJĄCY MAJOR NA BLOGU: “Trudno się nie uśmiechnąć, patrząc na ten kwik Ziobrystów, którym nagle policja zrobiła kipisz na kwadracie. W końcu jeszcze niedawno to oni takie kipisze zlecali. To ich prokuratura, mimo błagań rodzin ofiar Smoleńska, otwierała trumny na polityczne zlecenie. To ich prokuratura nie pozwalała Sławomirowi Nowakowi na widzenia i kontakt z bliskimi przez 7 miesięcy areszty. Teraz rolę się odwróciły. Teraz to ktoś inny ma prokuraturę, mimo iż do końca miał ją mieć świadek na ślubie Ziobry. Sprawa, w którą mają być zamieszani Ziobryści, jest sprawą, która chyba najlepiej oddaje pazerność i chciwość tego obozu. Oto pieniądze, które miały być dla ofiar (i ich rodzin) gwałtów, zabójstw i innych przestępstw. Zwykłych Kowalskich, których dotknęła tragedia i trauma, po której często latami się nie można pozbierać, zostali tych pieniędzy pozbawieni przez chciwą kamarylę, która dossała się do nich niczym libek do flipa”.

— BYĆ MOŻE WIĘC TO TERAZ CI, KTÓRZY WSADZALI SŁAWKA NOWAKA DO ARESZTU BEZ WIDZEŃ, BĘDĄ PROSILI O WIDZENIA PRZYJACIÓŁ SŁAWKA NOWAKA – DALEJ GALOPUJĄCY MAJOR NA BLOGU: “Oto ksiądz, którego jedyna „zaletą” było wypędzanie demonów weganizmu salcesonem, dostaje, bagatela 100 milionów na budowę ośrodka widmo. Jak się ten ksiądz rozpruje, a to całkiem możliwe, to się może okazać, że nagle paru polityków dostanie zarzuty (chociaż w trafienie Ziobry nie wierzę). Tymczasem Dudzie, jak wiadomo, już skasowano prewencyjne ułaskawienia, o czym się pan Wąsik z Kamińskim przekonali na więziennym sienniku. Być może więc to teraz ci, którzy wsadzali Sławka Nowaka do aresztu bez widzeń, będą prosili o widzenia przyjaciół Sławka Nowaka”.
https://galopujacymajor.wordpress.com/

— Jeżeli ktoś się urodził, kiedy Paweł Piskorski zostawał prezydentem Warszawy, to w sobotę skończy 25 lat…

— W sobotę 14. rocznica śmierci KTT.

— W niedzielę 1. rocznica śmierci Pawła Śpiewaka, trzecia Izabelli Sierakowskiej.

— URODZINY obchodzi dziś Renata Grochal. URODZINY W SOBOTĘ: Mieczysław Kasprzak, Hanna Bakuła. URODZINY W NIEDZIELĘ: Alojzy Pietrzyk, Tomasz Poręba, Anna Paluch, Elżbieta Jaworowicz. W PONIEDZIAŁEK: Wojciech Jasiński, Katarzyna Zawada.