— BEATA SZYDŁO W DEBACIE 300POLITYKI, TVP INFO I POLSAT NEWS: PBS o Waszczykowskim, poparciu dla Tuska, podatku VAT i ulubionej muzyce – kluczowe cytaty z debaty TVP INFO, Polsat News i 300POLITYKA. https://300polityka.pl/news/2016/02/26/pbs-o-waszczykowskim-poparciu-dla-tusku-podatku-vat-i-ulubionej-muzyce-kluczowe-cytaty-z/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Tyszka: Poprzemy obniżenie wieku emerytalnego
Magierowski: PAD jest gotów na rozmowy o modyfikacji swoich projektów
Magierowski: Jeżeli PiS wykluczył 3 mln dzieci, to i tak krok do przodu, bo PO wykluczała ponad 7 mln dzieci
Grupiński o 100 dniach rządu: Symbolem jest oszustwo wyborcze
Brudziński: W polityce można być wiarygodnym i można mówić to samo przed wyborami i dokładnie to samo po wyborach
“My, Naród” – o 13:00 marsz KOD w Warszawie
W Łomży wyjazdowe posiedzenie klubu PiS
https://300polityka.pl/live/2016/02/27/

— URODZINY PAWŁA SZEFERNAKERA.

— PŁACIMY ZA MECZE SEJMOWYCH BRZUCHACZY – na zdjęciu w Fakcie Grzegorz Schetyna.

— FACEBOOK STAJE SIĘ CZŁOWIEKIEM – pisze w RZ Dominik Zdort: “Cieszę się, że teraz można już nie tylko lubić wpisy innych, ale też kochać, śmiać się, dziwić, płakać i wściekać. Czasem to będzie nieprzyjemne, ale znacznie bardziej ludzkie”.

— RYSUNEK W SE: Lech [Wałęsa]- kiedy brakowało mu pieniędzy na utrzymanie dzieci, wygrywał w totka. Mateusz [Kijowski] – brakuje mu ciągle pieniędzy na dzieci, ale nie ma szczęścia w grach losowych.

— NAJŚMIESZNIEJSZY FRAGMENT PRASOWY W SOBOTĘ – SE O PO: “Obowiązki sekretarza generalnego PO będzie pełnił Stanisław Gawkowski (36 l.).”

— PORZĄDKI NA ZAPLECZU PO – opisuje Renata Grochal w GW: “Widać, że nie wszystkim decyzje kadrowe Schetyny odpowiadają. W partii słychać pomruki niezadowolenia, że nowy przewodniczący otoczył się starymi kolegami”.

— MANDAT GAWŁOWSKIEGO SŁABSZY – pisze Grochal: “Zgodnie z przewidywaniami p.o. sekretarza generalnego został jeden z partyjnych baronów Stanisław Gawłowski, który zbudował poparcie dla Schetyny wśród innych partyjnych baronów. Jednak Gawłowskiego nie wybrała rada krajowa, będzie tylko pełniącym obowiązki, a więc jego mandat będzie słabszy. Za kilka miesięcy Schetyna chce zmienić statut partii i przebudować struktury. Niewykluczone, że wtedy wymieni sekretarza. W nieoficjalnych rozmowach mówi się, że może nim zostać zaufany Schetyny Piotr Borys, 40-letni szef biura krajowego”.

— GROCHAL: NIE WIDAĆ WIELKIEJ ENERGII W PO: “Ale na razie wielkiej energii wśród działaczy PO nie widać. W kuluarowych rozmowach powracał wątek kiepskich sondaży”.

— BEYLIN W GW: PIS ROŚNIE NĘDZĄ OPOZYCJI – jak pisze Marek Beylin: “Zagubiona i ogarnięta wewnętrznymi wojenkami Platforma. Narcystyczna Nowoczesna, traktująca świat zewnętrzny z narastającą arogancją. Razem zajmujące się głównie tym, z kim nie chce demonstrować, i milczące o tym, co chciałoby robić. No i PSL jak zwykle niezbyt zaciekawione życiem publicznym.”.

— FAKT NA JEDYNCE WYKPIWA 100 DNI: Rząd i partia w walce o lepszą przyszłóść. Władzy minęło 100 dni ciężkiej pracy.

— RZĄD KONTYNUUJE TRADYCJĘ PROPAGANDY SUKCESU, KTÓRA NARODZIŁA SIĘ W PRL – dalej Fakt nad zdjęciami PBS stylizowanymi na epokę Gierka: “W natłoku codziennej pracy ważne jest, by umieć się zatrzymać i docenić sukcesy władzy”.

— 100 DNI CHAOSU – pisze w GW Witold Gadomski: “Jeżeli jednak rząd będzie w dalszym ciągu uderzał w gospodarkę swymi chaotycznymi decyzjami, doprowadzi do kryzysu, a tym samym do kompromitacji formacji Kaczyńskiego”.

— GADOMSKI O PODNIESIENIU PODATKÓW: “Dla racjonalnie myślących przedsiębiorców jest jasne, że rząd, choć tego nie zapowiada, będzie musiał podnieść podatki, które w nich uderzą”.

— PREMIER SZYDŁO CHWALI SIĘ O BRZASKU – pisze w GW Agata Kondzińska: “Z perspektywy kancelarii premiera nie starczyłoby dnia, żeby opowiedzieć o pierwszych stu dniach rządu. Dlatego zapewne premier Beata Szydło konferencję zwołała już świtem o 5.30”.

— PROF. ANDRZEJ FRISZKE W SE – fragment:
“- W tamtej książce najbardziej mnie zażenowało wypożyczenie przez Wałęsę akt TW Bolek i oddanie ich zdekompletowanych. Wyrwane kartki i po sprawie.
– Tego nie da się obronić. W perspektywie tego, co dzieje się dziś, Wałęsa więcej sobie tym zaszkodził, niż pomógł. Próbował usunąć dokumenty i takiego krętactwa rozgrzeszyć się nie da”.

— FRISZKE NA PYTANIE SE CZY POSTAWA MORALNA WAŁĘSY JEST TRUDNA DO OBRONY: “Niestety, tak. I jestem przekonany, że te dokumenty są autentyczne. Tej liczby i takiej treści nie da się sfałszować po latach.
– Z dokumentów wynika, że Wałęsa donosił i brał za to pieniądze.
– Do 1976 r. spotykał się i udzielał informacji. Są pokwitowania, a czy autentyczne, zbada grafolog”.

— FRISZKE RADZI WAŁĘSIE: “Osobiście radziłbym Wałęsie, by teraz się nie wypowiadał. Żeby przeczytał te akta, porozmawiał ze znajomymi, jak sugeruje mu Bogdan Lis… Przemyślał sprawę i odniósł się do tego merytorycznie”.

— WAŁĘSA NIE BYŁ MARIONETKĄ W RĘKACH KOGOKOLWIEK – mówi Jerzy Gwiżdż w rozmowie z Elizą Olczyk w Plus/Minus RZ: “Uważam, że Wałęsa jest osobą nietuzinkową i niesterowalną. Na pewno nie był marionetką w rękach kogokolwiek. Nie od dzisiaj jest powszechnie wiadome natomiast, że miał kontakty z SB w latach 70. i szkoda, że sam nie wyjaśnił, na czym one polegały”.

— ON PO PROSTU MUSI BYĆ PIERWSZY, NAJWAŻNIEJSZY I ŚWIĘTY – dalej Gwiżdź:
“Nigdy nie miałem wrażenia, że ktoś kręci Wałęsą. Chciał nad wszystkimi i wszystkim dominować, zawsze chciał być najważniejszy. Cała walka Wałęsy o tę jego nieskazitelną świętość wynika z jego charakteru. On po prostu musi być pierwszy, najważniejszy i… święty”.

— KACZYŃSKI I WAŁĘSA TO NAJWYBITNIEJSI POLITYCY – jeszcze Gwiżdź: “I Kaczyński, i Wałęsa to najwybitniejsi polscy politycy. Dobrze byłoby, żeby obaj panowie usiedli sam na sam i porozmawiali w cztery oczy, choć mam wątpliwości, czy po teczkach z szafy Kiszczaka jest to jeszcze możliwe, jeśli Wałęsa pójdzie w zaparte”.

— JÓZEFA HENNELOWA W GW: CÓŻ DOKONAŁ PAN ZANDBERG? – w rozmowie z Andrzejem Brzezieckim: “Koleje III RP są zawiłe, budzą wiele sprzeciwów, jest wiele spraw, które w tych kolejach martwiły, groziły, były zawinione. Jeden rząd cieszył, inny był przeciwnikiem. Ale przecież to jedyna Rzeczpospolita 25 lat wolności i tego nikt nam nie odbierze. Formułę Adriana Zandberga, że III RP odkreśla grubą kreską, uważam za nonszalancką. Cóż takiego dokonał pan Zandberg, żeby tak mówić?”.

— WYGINA SIĘ DLA PREZESA – SE o Elżbiecie Rafalskiej wychylającej się do JK z tramwaju rządowego an sali sejmowej.

— TEGO DNIA W 1957:
Powołano drugi rząd Józefa Cyrankiewicza.
Ukazało się pierwsze wydanie tygodnika “Polityka”.

— URODZINY: Paweł Szefernaker, Roman Giertych.

— URODZINY W NIEDZIELĘ: Maciej Iłowiecki.