— BRONISŁAW KOMOROWSKI W KONTRWYWIADZIE RMF O SPOCIE DUDY I REFORMIE EMERYTALNEJ: W moim przekonaniu sztab uprawia kłamliwą politykę, kłamliwą kampanię negatywną, oskarżając bezpodstawnie, z zamykaniem oczu na to co rzeczywiście zrobiłem w tej sprawie.

— O ZGODZIE NA REFORMĘ EMERYTALNĄ, ZMIANY W OFE I PODWYŻKI PODATKÓW: Proszę mnie rozliczać z tego, co jest moją inicjatywą, a nie to, co jest przedmiotem działania rządu. Konrad Piasecki: Ale to, co jest pańskim podpisem to jest pańska odpowiedzialność, panie prezydencie. Nie, nie. Prezydent nie jest od tego, żeby sypać piasek w tryby machiny rządowej. Prezydent nie jest od tego, żeby wsadzać kij w szprychy. Tak było! Za poprzednich prezydentów tak bywało! Otóż rolą prezydenta jest wpływać na to, aby rozwiązania proponowane przez rząd były lepsze. Albo uzdalniały różne inne wrażliwości. I tak działałem i tak działam.

— O PODSUMOWANIU KADENCJI: Jutro będzie prezentacja materiału dotyczącego 5 lat mijających mojej prezydentury, ale też będzie mowa co będzie następnej. To będzie m.in. rozwinięcie programu o dodatkowy element strategiczny: dobry start dla młodych ludzi. To jest zadanie tak ważne, jak w poprzedniej kadencji dobry klimat dla rodziny.

— PBK O POLITYCE INFORMACYJNEJ PROKURATURY: To co jest widoczne gołym okiem, to są kardynalne błędy prokuratury w zakresie polityki informacyjnej, sprzeczne sygnały, niekonsekwentne. To jest rzeczywiście problem. Dlatego między innymi chcę zaprosić prokuratora generalnego do mnie, to może być tylko zaproszenie bo prokuratura jest w pełni niezależna. [Chciałbym] wyjaśnić, skąd się biorą niespójności, jeśli chodzi przynajmniej o politykę informacyjną prokuratury, a ona ma ogromne znaczenie, dla budowania braku pewności Polaków, że sprawy są wyjaśnione i zdefiniowane.

— O TYM CZY PAŃSTWO POLSKIE ZDAŁO EGZAMIN PO 10/04: Państwo polskie, a w szczególności konstytucja się w pełni sprawdziły, jeśli chodzi o ustabilizowanie państwa po dramatycznej katastrofie i po utracie liczących się nie tylko osób, ale w ogóle możliwości kierowania liczącymi się instytucjami państwa. Mam w tym swój poważny udział – to się przejawiło m.in. nie tylko w szybkim zastąpieniu – z mocy właśnie konstytucji właśnie – prezydenta, który zginął, ale także szybkim wejściu w proces nowych wyborów.

— ROBERT TYSZKIEWICZ W JNJ TVN24 O DEBACIE 5 MAJA: Nasze stanowisko nie ulega zmianie. Nie widzimy sensownej formuły zorganizowania debaty, w której będzie uczestniczyć 11 kandydatów. Wątpię, że którykolwiek sztab zgodziłby się na to, by jego kandydat [urzędujący prezydent] miał 5,5 minuty na 55-minutowy atak [ze strony innych]. To byłaby okazja do ataków [na prezydenta], do chaosu.

— “PREZYDENT W DEBATACH INTERNETOWYCH”: Pan prezydent uczestniczy z dziennikarzami w wielu debatach – telewizyjnych, internetowych.

— O KAMPANII: Jestem dumny z kampanii którą robimy, toczy się w okazałym wymiarze. Zapraszam na trasę Bronkobusa i spotkania z mieszkańcami w Polsce. Jestem zadowolony. W najbliższym czasie planujemy wielką akcję mobilizacyjną.

— O NAJBLIŻSZYCH PLANACH: W weekend parlamentarzyści Platformy zorganizują wiele konferencji, przypominających dorobek prezydenta. To będzie wielka akcja mobilizacyjna. Będzie kampania door-to-door. Im bliżej wyborów, tym kampania będzie bardziej intensywna. Zapowiadamy spoty o programie pana prezydenta, jeden z takich spotów pokażemy dzisiaj. O wsparciu młodego pokolenia. W środę prezydent przedstawi raport ze swoje działalności prezydenckiej i przedstawi strategię na kolejne 5 lat.

— TYSZKIEWICZ NA KONIEC: Mamy wiarę i przekonanie, że zwycięstwo w I turze jest możliwe.

— LESZEK MILLER W SYGNAŁACH DNIA PR1 O PODPISANIU PRZEZ PREZYDENTA KONWENCJI ANTYPRZEMOCOWEJ: Pan prezydent jeszcze niedawno mnożył zastrzeżenie konstytucyjne, i nagle za pomocą czarodziejskiej różdżki te zastrzeżenia zniknęła. Ta czarodziejska różdżka nazywa się kampanii. Teraz czas na inne posunięcia. Obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie emerytur, refundowanie leków dla najbiedniejszych. Polska jest jedynym krajem obok Wielkiem Brytanii, który nie przyjął pełnego tekstu Kart Praw Podstawowych, obowiązującej w całej UE.

— O KAMPANII MAGDALENY OGÓREK: Zarówno sztab, jak i sama kandydatka, będą intensyfikować siły na ostatnie tygodnie kampanii. Z tego co wiem, szykowane są różne niespodzianki.

— O DEBACIE 5 MAJA: Dziś lub jutro nasza kandydatka w tej sprawie się wypowie.

— ADAM JARUBAS W SALONIE POLITYCZNYM TRÓJKI: Uczciwie będę pracował tak, jak do tej pory, odbyłem już kilkaset spotkań w miastach, miasteczkach, wsiach. Mój program jest odpowiedzią na bolączki formułowane przez Polaków na spotkania.

— O KONWENCJI ANTYPRZEMOCOWEJ: Nie podpisał bym tego dokumentu. Warto doskonalić polskie prawodawstwo.

— O OBCHODACH 70 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚW: Ja bym jednak [na miejscu prezydenta] podał powody, dlaczego nie jadę na obchody do Rosji 9 maja (…). Prezydent powinien być strażnikiem dobrego imienia w Polsce.

— O SMOLEŃSKU: Symbolicznie wróciliśmy do pocżtku śledztwa, bo etap badania czarnych skrzynek powinien być pierwszym. To pokazuje, że polskie państwo nie zdało egzaminu. Popełniliśmy błąd, zawierzając Rosjanom śledztwo w oparciu o konwencję chicagowską.

— MAŁGORZATA SADURSKA W RADIU ZET O SIKORSKIM I USTAWIE PIS O IN VITRO: Pani redaktor, w konsekwencji ta ustawa, my złożyliśmy autopoprawkę do tej ustawy, no marszałek Sikorski nie zgodził się, bo to by był ewenement, jeżeli chodzi o regulamin sejmowy, chyba to nawet precedens, bo marszałek Sikorski podzielił nam ustawę na pół, puścił nam ustawę pod obrady Sejmu, projekt ustawy, natomiast nie puścił nam autopoprawki, która mówiła o zakazie wykonywania zawodu lekarza dla tych osób, dla tych lekarzy, którzy [wykonują in vitro]

fot. RMF