— 77 LAT KOŃCZY JÓZEF ZYCH, 52 Piotr Zaremba, 50 Aneta Kreglicka!

— 8.30 prezentacja spotu Polska racjonalna, Polska radykalna z udziałem PBK https://300polityka.pl/news/2015/03/22/polaka-racjonalna-radykalna-sztab-pbk-spotem-otworzy-w-poniedzialek-nowy-etap-kampanii/

— Bronkobus dziś na Podlasiu. Wyjazd 9:15 spod Belwederu.

— KAMPANIA DUDY OTWORZY DZIŚ SKLEP Z CENAMI W EURO: https://300polityka.pl/news/2015/03/22/tydzien-dudy-euro-glownym-tematem-w-poniedzialek-restart-muzeum-zgody/

— OTWARCIE BRONKO-MARKETU O GODZ. 13.00 NA PIĘKNEJ.

— EURO – PIS CHCE RATOWAĆ KAMPANIĘ – pisze Paweł Majewski: “Po zarzutach Dudy, że prezydent jest zwolennikiem zmiany waluty, Kancelaria Prezydenta odpowiedziała, że dyskusja w tej sprawie powinna się odbyć po wyborach. PiS ma jednak kontynuować temat do Wielkanocy. Zaplanowano wiele działań w tej sprawie”.

— PAWEŁ MAJEWSKI O RELACJACH WIPLER-HOFMAN-BIERECKI: “Twarda postawa prezesa połączona z obroną senatora, w której przoduje poseł partii KORWiN Przemysław Wipler, wywołała w PiS pogłoski, że to na tę partię postawi wpływowy senator. Według jednej z wersji w kontaktach Wiplera z Biereckim ma pośredniczyć były rzecznik PiS Adam Hofman. Miał obiecać Wiplerowi, że będzie jego łącznikiem z senatorem PiS, jeśli dostanie miejsce na listach. Z naszych informacji wynika jednak, że Hofman przespał wybuch afery. W tym czasie był na nartach, a Wipler sam ułożył sobie stosunki z Biereckim”.

— RADYKAŁOWIE JAKO WROGOWIE PREZYDENTA – pisze w RZ Andrzej Stankiewicz: “W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski ogłosi nowy etap swej kampanii. Czy pomoże mu hasło wzorowane na zwycięskiej kampanii PiS z 2005 r.? Sztab prezydenta chce narzucić nowy podział na scenie politycznej: na Polskę racjonalną i Polskę radykalną. Cel – wywołać emocje wyborców, a przez to zwiększyć frekwencję wyborczą, co poprawi wynik Komorowskiego”.

— SZTABOWIEC PO W TEKŚCIE STANKIEWICZA: “Znaleźliśmy dla nich wspólny mianownik – przekonuje jeden ze sztabowców PO. – Andrzej Duda to ekstremista katolicki, który sprzeciwia się in vitro i chodzi do Radia Maryja. Magdalena Ogórek też ma ekstremistyczne postulaty, choćby napisanie prawa na nowo. Paweł Kukiz, Janusz Korwin-Mikke czy Janusz Palikot to dla większości wyborców z definicji ekstremiści”.

— JEDYNKA GW: Prezydent nazywa spór o Polskę. Radykalna czy racjonalna: https://300polityka.pl/news/2015/03/22/nowy-spin-pbk-na-jedynce-gazety-wyborczej-polska-radykalna-kontra-racjonalna/

— KOMOROWSKI, SKOK WOŁOMIN I WSI – jedynka GPC.

— PIS WALI W PREZYDENTA ZDJĘCIEM – tytuł w SE.

— SONDA NA WPOLITYCE.PL: Dlaczego telewizja publiczna tak bardzo i tak agresywnie zaangażowała się w rządowy atak na polskie SKOK-i?

— WPOLITYCE.PL O SKOKACH: Skąd Justyna Dobrosz-Oracz z „Wiadomości” wie, że „sprawa SKOK-ów nie ucichnie do maja”!? Czy to plan PO i TVP? http://wpolityce.pl/media/238204-skad-justyna-dobrosz-oracz-z-wiadomosci-wie-ze-sprawa-skok-ow-nie-ucichnie-do-maja-czy-to-plan-po-i-tvp

— ZMIANĘ NAZWY POLSKI RAZEM I SOLIDARNEJ POLSKI WYMYŚLIŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI? Jak pisze w RZ Marcin Pieńkowski: “Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry zmienia nazwę. Solidarna Polska dorzuci do swojego miana zwrot „zjednoczona prawica”. (…) Z naszych informacji wynika, że podobne zmiany mają dotyczyć także PiS. – Na ten pomysł wpadł sam Jarosław Kaczyński – mówi „Rz” osoba znająca kulisy sprawy”.

— GDZIE POSZLI POSŁOWIE PALIKOTA – pisze GW: “10 palikotowców wsparło PSL, dzięki temu jest to teraz trzeci klub w Sejmie z 39 posłami. Kolejna dziesiątka uciekinierów zwiększyła stan posiadania SLD do 34. Pozostałe 12 sierot po Palikocie na razie nigdzie nie dołączyło. – Ta partia była od początku ruchem ad hoc, w którym przeważali polityczni amatorzy – mówi dr Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Kiedy tylko zaczęli się orientować w polityce, zrozumieli, że trudno będzie powtórzyć ich partii sukces wyborczy z 2011 r. Zdali sobie sprawę, że większe szanse na przetrwanie w polityce daje wejście do którejś z tradycyjnych partii, nawet jeśli oznacza to daleko idące kompromisy programowe”.

— BIANKA MIKOŁAJEWSKA O BIERECKIM I WŁADZACH BIAŁEJ PODLASKIEJ pisze w GW: “Dziś przyszedł czas zapłaty za udzielone Stefaniukowi poparcie. Trudno inaczej odczytać fakt, że Stefaniuk nakazał prezesom miejskich spółek, by przeprowadzenie tam audytów zlecili kancelarii prawnej, której wspólnikami są trzej przyjaciele Biereckiego i jego syn. Bez przetargu czy choćby konkursu ofert! I że tej samej kancelarii zlecono obsługę prawną magistratu. Łącznie kancelaria zarobi na tych usługach co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Stefaniuk za poparcie udzielone przez Biereckiego i SKOK-i zapłaci więc z publicznych pieniędzy. Bo Bierecki jest wielkim filantropem – ale głównie za pieniądze Kas. I tylko do pewnego momentu. Powinien o tym pamiętać każdy polityk, który przychodzi do niego po wsparcie”.

— PROF. MARKOWSKI O SONDAŻACH w rozmowie z Agnieszką Kublik w GW: “Niestety, jeśli ośrodki nie wezmą się do porządnej metodologicznej analizy własnych dokonań, to będziemy skazani na to, że szarlatani będą wodzić opinię publiczną za nos i twierdzić, że posiedli lepszą wiedzę o ludzkich preferencjach niż profesjonalne ośrodki”.

— JEDEN Z POSTULATÓW PROF. MARKOWSKIEGO WOBEC METODOLOGII BADAWCZYCH: “obecnie ośrodki docierają jedynie do 40-45 proc. tych, których wylosowały. I gdyby było tak, że te 40 proc. nie różni się niczym od 60 proc., do których ankieterzy nie docierają, nie byłoby problemu. Ale oni się różnią, i różnią się nielosowo. Dlatego pierwszym zasadniczym zabiegiem powinno być niejako wytworzenie w badaniach tej grupy respondentów, do których nie dotarliśmy. I jeśli chcemy przewidywać zachowania polityczne, to należy to robić już kryteriami nie tylko socjologicznymi, ale też politologicznymi”.

— GENERAŁ SKRZYPCZAK KRYTYKUJE PATRIOTY – jak mówi w rozmowie z RZ: “Kiedyś trochę nieopatrznie powiedziałem o jednym z proponowanych nam systemów, że Polska nie powinna być zbrojeniowym szrotem. Zrobiła się afera, ale przecież my potrzebujemy broni nowoczesnej, mającej chociażby dookrężny radar. No i nierozpracowanej przez Rosjan. (…) Amerykanów oferujących patrioty, do tego przyczynił się zresztą as polskiego wywiadu Marian Zacharski. Skoro z różnych względów nie możemy mieć najnowocześniejszej i najlepszej broni tego rodzaju na świecie, czyli izraelskiej Tarczy Dawida, postawmy przynajmniej na coś, co jej dorównuje pewnymi parametrami”.

— PANI MINISTER NIE INTERESUJĄ RANNI POLACY. UCIEKŁA DO DOMU – pisze Fakt: “Piątek, dzień powrotu do ojczyzny ośmiu Polaków rannych w ataku terrorystycznym w Tunezji. Dla naszych obywateli był najbardziej krwawy od chwili zamachów w Nowym Jorku w 2001 r. Jednak dla minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej ( 60 l.) te fakty nie znaczą nic! Mimo że to ona odpowiada za pomoc dla polskich turystów rannych w Tunisie – na lotnisku ich nie wita! Już koło południa służbową limuzyną z ochroniarzami pędzi do domu!”

— PROWOKACJA FAKTU: TAK SIĘ KUPUJE PODPISY WYBORCÓW: “Komitet wyborczy Pawła Kukiza (52 l.) i Adama Słomki (51 l.) mami ludzi łatwym zarobkiem. Rozdaje ogłoszenia, w których obiecuje pracę w komisjach wyborczych za 320 zł na rękę za dwa dni pracy. A jak jest naprawdę? W rzeczywistości fucha polega na… zbieraniu podpisów poparcia dla obu kandydatów. Tyle że w zamian komitet nie gwarantuje właściwie nic! Bo kiedy zbierzemy podpisy, może się okazać, że ani z pracy w komisji, ani z pieniędzy nic nie będzie. Wyborcze machlojki ujawniła nasza prowokacja”.

— KUKIZ I SŁOMKA DZIELĄ SIĘ PODPISAMI? JAK DALEJ PISZE FAKT: “- To trzeba pójść do znajomych, do kolegów, do studentów w ten sposób. To jest komitet wyborczy Kukiza i Słomki, dwóch kandydatów na prezydenta. Połączyli komitety. Są za słabi, by zebrać 100 tys. Więc jeden zbiera na drugiego, drugi na jednego i w ten sposób to wygląda. Nie mamy 40 mln jak Komorowski, by jeździć po kraju i do tego jeszcze służby specjalne mu pomagają.
– Trzeba na jednego i na drugiego zebrać po 20?
– Tak, tak, tak, tak. Ale ta sama osoba może się wpisać i tu, i tu. Podpisać się można u 10 kandydatów, a głos się oddaje na jednego”.
http://www.fakt.pl/polityka/tak-komitet-wyborczy-kukiza-i-slomki-kupuje-podpisy-wyborcow,artykuly,533166.html

— NOSIŁ TYLKO HARCERSKI MUNDUREK. DUDA NIE BYŁ W WOJSKU – pisze Fakt.

— GPC: SIKORSKI BOI SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNYCH: “Rodzice osób niepełnosprawnych, a nawet jeden z ich podopiecznych, otrzymali zakaz wejścia do Sejmu. – Marszałek Radosław Sikorski traktuje niepełnosprawnych jak chuliganów stadionowych – komentuje oburzony poseł Arkadiusz Mularczyk ze Zjednoczonej Prawicy”.

— DLA NAS OCHŁAPY DLA NICH LUKSUSY- jedynka SE o emeryturach. Zdjęcia: bp. Głódź, Rostowski, Niesiołowski.

— POLSKA I ROSJA RYWALIZUJĄ – pisze w RZ Jędrzej Bielecki: “8 maja na Westerplatte czy 9 maja w Moskwie – Polska i Rosja w naturalny sposób rywalizują o to, na którą ceremonię obchodów 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej przyjadą przywódcy najważniejszych krajów Europy. (…) Kancelaria Prezydenta RP nie chce na razie mówić, kto przyjedzie 8 maja na Westerplatte, choć twierdzi, że „lista gości zapowiada się imponująco”. Ale Polsce taki ewentualny sukces już jest mniej potrzebny, bo mitów historycznych budować nie musi. Wystarczy jej historyczna prawda”.

— AMERYKANIE BIORĄ MEDIA – czytamy w GW: “Zakup większościowego pakietu TVN przez Scripps Networks Interactive nie rozpocznie fali przejęć przez amerykańskie koncerny mediowe w Polsce. Większość z nich już jest obecna u nas w kraju, a nawet jeżeliby chcieli, to nie mają czego kupić”.

— JEDYNKA RZ O NAUCZYCIELACH: BOGACI CHCĄ PODWYŻEK: “Walczący o podwyżki nauczyciele zarabiają średnio po 4,7 tys. zł. Ale ukrywają to”.

— URODZINY: Józef Zych, Ferdynand Rymarz, Arkady Fiedler, Hanna Zdanowska, Piotr Zaremba, Aneta Kręglicka, Agata Młynarska, Hubert Urbański, Jarosław Kulczycki, Maciej Białecki.