„Zgadzam się z Trumpem. Europa musi wydawać więcej na bezpieczeństwo” — Nawrocki podczas CPAC
stan gry: 11.12.2012
Stan Gry- Lobbing w Ministerstwie Finansów na jedynce Gazety, Czy cios w Tychy otrzeźwi rząd, Sami nie damy rady ze Smoleńskiem
Jedynki: Dzieci pogubione w sieci (GW- dzieci wierzą, że jak coś jest w Internecie, to na pewno jest prawdą), Są ponad prawem! Posłowie mandatów nie płacą (Fakt), Zwolnienia grożą dostawcom Fiata (RZ), Polska bieda na Święta (SE- polskie Święta najbiedniejsze w Europie), Fotoradary niestraszne. Skuteczność: 9 procent (DGP), Partia Palikota i Kwaśniewskiego (GPC)
-- LOBBING W MINISTERSTWIE FINANSÓW- zapowiada tekst na jedynce Gazeta Wyborcza: „Złożymy się na nowe bankomaty? Min. Fin. chce żebyśmy za każdą wypłatę gotówki z bankomatu płacili dodatkową prowizję. Po co? Resort napisał projekt przepisów pod wpływem organizacji Pracodawcy RP, do której należy Euronet, właściciel największej w Polsce sieci bankomatów. Dodatkowe pieniądze mają sfinansować instalację nowych bankomatów. -Ta opłata to narzędzie do zwiększania zysków kosztem klientów- mówi Cezary Kocik z BRE Banku”
-- MAMY SIĘ SKŁADAĆ NA BANKOMATY NA WSI?- kontynuacja tekstu z jedynki GW - „Ministerstwo Finansów chce, żebyśmy zapłacili za wypłatę gotówki. Urzędników namówili lobbyści”- pisze Maciej Bednarek.
-- 22,2%- o tyle spadła od stycznia produkcja samochodów w polskich fabrykach- pisze Rzeczpospolita na jedynce.
-- TYSKI EFEKT DOMINA- pisze Rzeczpospolita: „perspektywy na rok przyszły są jeszcze gorsze. Tyska fabryka Fiata zmniejszy produkcję do poniżej 300 tys. sztuk, Opel nie wyprodukuje więcej niż 125 tys. Problemy może mieć także Volkswagen w Poznaniu: według organizacji europejskich producentów ACEA popyt na samochody dostawcze (takie robi Poznań) w krajach UE skurczył się w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku o 10 proc. Nic nie wskazuje, by w przyszłym roku miał się poprawić.”
-- DALEJ RZ O ZWOLNIENIACH W MOTORYZACJI: “Pomiędzy wrześniem 2011 a wrześniem 2012 r. zatrudnienie w salonach aut skurczyło się z niecałych 40,2 tys. osób do 38,1 tys. Na podstawie badania ankietowego przeprowadzonego we wrześniu w 269 firmach dilerskich (41 proc. polskiego rynku sprzedaży nowych aut) Związek Dealerów Samochodów szacuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy pracę straci ponad 3,8 tys. osób. Z ankiet wynika, że redukcje zatrudnienia w najbliższym czasie planuje ponad 77 proc. dilerów.”
-- CZY CIOS W TYCHY OTRZEŹWI RZĄD- pyta Andrzej Kublik w Gazecie: “Fiat zamierza zwolnić 1,5 tys. pracowników swojej tyskiej fabryki, jedną trzecią jej załogi. Czy rząd wreszcie wyrwie to z letargu niemocy wobec branży motoryzacyjnej, jednego z filarów polskiej gospodarki? (…)Milczał premier Donald Tusk i jego główny doradca gospodarczy Jan Krzysztof Bielecki. Ręce umył były wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. - Minister gospodarki nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje biznesowe podejmowane przez zarząd Fiata - tłumaczyło Ministerstwo Gospodarki bierność swojego szefa.”
-- GASZENIE POŻARU W POLSKIEJ MOTORYZACJI- pisze w komentarzu Rzepa: “Wicepremier Piechociński ma dziś przedstawić swoje pomysły na wsparcie motoryzacji. Liczy, że rząd od razu podejmie „stosowne decyzje" w tej sprawie. Pośpiech sugeruje, że znowu – jak wielokrotnie w przeszłości – ewentualne działania niewiele będą miały wspólnego z przemyślaną strategią dla sektora i pomysłem na jego rozwój w trudnych czasach. Bardziej będą przypominać gaszenie pożaru. Miejmy nadzieję, że po jutrzejszym posiedzeniu rządu nie okaże się, że użyto do tego benzyny.”
-- KRONIKA ZAPOWIEDZIANEJ ŚMIERCI- na opiniach Rzepy Paweł Rożyński o motoryzacji: “W przypadku utraty pandy i kryzysu naszego przemysłu motoryzacyjnego padliśmy ofiarą coraz silniejszych w Europie tendencji protekcjonistycznych, ale i własnych zaniechań. (…)Pal sześć Pawlak, ale dlaczego premier nie jeździł do Rzymu i Brukseli, robiąc raban i skarżąc się na szkodliwe praktyki protekcjonistyczne? Trudno to pojąć. Bo też Włosi nawet nie ukrywali, że chodzi o czysty protekcjonizm.”
-- JAK UŻYWAĆ BYŁYCH PREZYDENTOW- pisze w GW Katarzyna Kolenda-Zaleska: “Wbrew temu, co napisało wielu publicystów i czym zachłysnęło się wielu lewicowych polityków, nie wierzę, że Aleksander Kwaśniewski wróci do czynnej, partyjnej polityki. Nie tylko nie wierzę, ale wręcz uważam, że nie powinien.”
-- DALEJ KOLENDA: “Można powiedzieć: Aleksandrze Kwaśniewski, nie idźcie tą drogą, bo nawet los lewicy nie jest wart tego, aby autorytet byłego prezydenta roztrwonił się w doraźnych przepychankach politycznych. Jestem za tym, aby powoli budować coś na kształt instytucji "były prezydent". I by ta instytucja miała, jak w Stanach Zjednoczonych, odpowiedni status. Sam były prezydent powinien być trochę mentorem, trochę arbitrem, trochę autorytetem, trochę inicjatorem ważnych debat i wydarzeń. Na pewno nie powinien być zwykłym politykiem wikłającym się w polityczne gierki. Nie powinien kandydować ani do Senatu, ani do europarlamentu. Jego miejsce powinno być gdzie indziej.”
-- SAMI NIE DAMY RADY ZE SMOLEŃSKIEM - pisze w Rz Andrzej Talaga: “Rację mają ci krytycy rządu – pomijając wszelkie ich szaleństwa – którzy uznają za skandal przetrzymywanie przez Rosjan wraku tupolewa rozbitego w Smoleńsku. Od dawna powinien być w Polsce, a nie jest, ponieważ nie potrafimy wyegzekwować od Moskwy jego zwrotu.”
-- DALEJ TALAGA: “Nie dostajemy wraku z innych przyczyn. Jakich? To już pole do spekulacji. Zwolennicy zamachu twierdzą, że powodem jest zacieranie śladów. Trudno polemizować z tym poglądem, bo nie sposób wskazać racjonalnych przyczyn rosyjskiej zwłoki.”
-- GPC na jedynce: “Marek Siwiec nie odszedłby z SLD, gdyby nie miał innej po- ważnej propozycji – mówią „GPC” politycy lewicy. Pojawiają się spekulacje, że tą alternatywą mogłaby być centrolewico- wa partia pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego. O ta- kim scenariuszu mówią głównie posłowie Ruchu Palikota.”
-- WYPOWIEDŹ KALISZA: “Czy partia centrolewicowa miałaby szansę przejąć część elektoratu Platformy Obywatelskiej? Oczywiście, że tak. Partia, która miałaby mocny pierwiastek liberalno-lewicowy, z pewnością byłaby szalenie atrakcyjna dla wyborców PO – mówi w rozmowie z „Codzienną” Ryszard Kalisz.”
-- KRYSTYNA NASZKOWSKA W GW O UBOJU RYTUALNYM: “Jeśli zakażemy uboju rytualnego, to w efekcie ukatrupimy polską produkcję mięsa i stracimy wpływ na ceny mięsa w Polsce. (…)Teraz w Unii tylko dwa kraje zakazują uboju rytualnego - nielicząca się na rynku rolnym Szwecja i Włochy. Ale Włosi chcą od nowego roku znieść zakaz takiego uboju. Ten znacznie od nas bogatszy kraj uznał, że nie stać go na rezygnację z tego rynku. Nas oczywiście stać. Możemy uznać, że wolimy płacić więcej za mięso w kraju, godzić się z zamykaniem firm i zwalnianiem ludzi, mniejszymi wpływami do budżetu i zrujnowaniem naszej pozycji jako eksportera żywności. Bo bardziej liczy się dla nas cierpienie zwierząt. Tylko powiedzmy to wprost.”
-- DOM W KSZTAŁCIE PIRAMID, by zmniejszyć podatek od deszczu. I lasy pełne śmieci. Polska w roku 2020 będzie znana z unikalnych w skali świata dziwactw- pisze o zapowiedzi nowych podatków Krzysztof Rybiński w Fakcie.
-- WIRTUALNE MEDIA O SŁUCHALNOŚCI: „Z najnowszej fali badania Radio Track SMG/KRC A Millward Brown Company (wrzesień - listopad 2012) wynika, że RMF FM z wynikiem 25,3 proc. - po spadku o 1,5 punktu procentowego - było liderem słuchalności wśród stacji ogólnopolskich. Na drugim miejscu uplasowało się Radio ZET z 15,2 proc. udziałem w rynku (poprzednio 16,2 proc.). Na podium znalazła się jeszcze "Jedynka" z wynikiem 11,1 proc. (spadek o 0,4 pkt. proc.) a czwartym miejscu uplasowała się "Trójka" - 7,5 proc. (spadek o 0,7 punktu procentowego). Swoje wyniki poprawiły w tym okresie Radio Maryja (o 0,9 pkt. proc.), Eska Rock (o 0,3 pkt. proc.) i RMF Classic (o 0,1 pkt. proc.).”
-- WIELKIE SPÓŁKI SZYKUJĄ SIĘ DO DUŻYCH ZWOLNIEŃ - pisze DGP: „Wysokie kwalifikacje nie chronią przed redukcją. Menedżerowie na bruk. Według resortu pracy w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku firmy zwolniły z przyczyn leżących po ich stronie (ekonomicznych, organizacyjnych, upadłości) ponad 73 tys. pracowników. Tyle osób zarejestrowało się z tych powodów w urzędach pracy. To aż o 40 proc. (o 21 tys.) więcej niż przed rokiem.
live
22 godz.
22 godz.
„Kiedy Polska i Ameryka stoją ramię w ramię - wolność zwycięża” — Nawrocki podczas CPAC
22 godz.
„Wasz prezydent jest prawdziwym przyjacielem Polski, ale jest również wojownikiem” — Nawrocki podczas CPAC
22 godz.
„Po raz pierwszy w historii Polacy cieszą się, że w ich kraju stacjonują zagraniczne wojska” — Nawrocki podczas CPAC
2 dni
Siwiec: Pałac Prezydencki i PiS są za zamykaniem niewinnych ludzi w kryminałach. My byliśmy przeciwko
2 dni
Siwiec: W interesie przede wszystkim prezydenta jest to, aby po powrocie z USA szybko przyjąć ślubowanie sędziów TK
2 dni
„To był jego obowiązek” — Motyka komentuje podpis prezydenta
2 dni
„Liczymy na prace nad tym projektem” — Motyka o propozycji PSL ws. SAFE 0%
3 dni
Czarnek: Musi nastąpić przebudzenie. Trzeba pogonić Tuska
3 dni
Czarnek: To państwo dzisiaj jest zarządzane przez dziadostwo, a nie rząd
stan gry
Szubartowicz: Nawrocki gra w wielką grę o ustrój prezydencki, Szefernaker: Nawrocki został wybrany po to, by prowadzić państwo, wyznaczać kierunek
stan gry
wczoraj
Onet o sondażu: Nowacka bezapelacyjnie najgorszym ministrem, Pół miliona wyświetleń Kanału zero o Kłodzku w 20 godzin
stan gry
27.03.2026
Flieger: Konfederacja staje się nowym centrum, w tym sensie, że adresuje problemy prowinicji, Kalukin: Czarnek będzie oceniany za dobicie do 35%, Fatalny wynik von der Leyen w zaufaniu
stan gry
26.03.2026
Kondzińska/ Szpala: Koalicjanci sceptyczni wobec gry PSL z Pałacem, Cylka w GW: Kobiety na marginesie we władzach KO
stan gry
25.03.2026
Balczun o możliwych interwencjach ws paliw, Meller: W Zerze było więcej wolności niż np. w TVN24, Korcz w GW: Raczej będzie weto ws PiP i B2B
stan gry
24.03.2026
GW: Desant polityków KO do miejskich i państwowych spółek, Wittenberg: Nowackiej nic się nie udało, nikt nie będzie po niej płakał
stan gry
23.03.2026