NEWS

23/06/2026

19:23

Leśkiewicz o spotkaniu Nawrocki-Zełenski:

Ukraińcy zabawili się w głuchy telefon. Była już data i miejsce spotkania, zrezygnowali

Michał Olech

- Najpierw rozmowa telefoniczna, a potem spotkanie Nawrockiego z Zełenskim w Warszawie. Do którego ostatecznie nie doszło. Mimo, że była ustalona data i godzina spotkania. Strona ukraińska zakończyła rozmowy w sprawie przygotowania tego spotkania - twierdził Rafał Leśkiewicz w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Tłumaczył, że “rzeczywiście dwukrotnie dochodziło do rozmów pomiędzy stroną polską, czyli przedstawicielami Kancelarii Prezydenta i administracji ukraińskiej”.

- Te rozmowy wywoływali Ukraińcy, prosząc o rozmowę telefoniczną z prezydentem Karolem Nawrockim. Byliśmy otwarci. Ukraińcy zakończyli przygotowania do tej rozmowy telefonicznej i zabawili się w głuchy telefon - powiedział.


Michał Olech