NEWS

05/03/2026

08:35

Kierwiński o polskim SAFE 0%:

To wygląda na takie hasło reklamowe

Michał Olech

- Ja nie wiem, Polacy nie wiedzą i chyba sam pan Glapiński też jeszcze nie wie [skąd wziąć 185 mld zł] - stwierdził Marcin Kierwiński w TOK FM.

- Nie wiem, słuchałem wczoraj tej konferencji pana Glapińskiego z panem prezydentem. Mówiąc szczerze - zero konkretów. To wygląda na takie hasło reklamowe. Kredyt 0% zawsze ładnie brzmi. Chwilówki też się tak reklamują. Natomiast nie usłyszałem żadnych konkretów - mówił dalej szef MSWiA.

- Muszę powiedzieć, że oczekiwałbym od głowy państwa trochę poważniejszego komunikatu, w tym zakresie. No bo to jest sprawa fundamentalna. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, i mówię to z perspektywy ministra spraw wewnętrznych i administracji - każde dodatkowe pieniądze przydadzą się na polską armię, na polską policję, na polską Straż Graniczną - zaznaczył.


Michał Olech