NEWS

09/12/2025

11:46

Spełnienie obietnic albo dymisja. Konfederacja z apelem do Tuska

Mateusz Nowak

- Dwa lata temu Platforma Obywatelska dochodziła do władzy pod hasłami m.in. naprawy systemu ochrony zdrowia. [...] Obiecywali w swoich 100 konkretach nielimitowane dostępy do świadczeń, obiecywali jednym słowem, że wszystko naprawią i wszystkim będzie w tym systemie lepiej - powiedział Michał Wawer na konferencji prasowej.

- Niestety po dwóch latach widzimy, że z tego nic nie zostało, że po tych dwóch latach wszystkie istniejące już wcześniej, tak, głębokie, systemowe problemy systemu ochrony zdrowia przez te dwa lata uległy dalszemu pogłębieniu - kontynuował.

- Mamy sytuację, w której, zacząć warto od tego, że polscy obywatele są obywatelami drugiej kategorii, dlatego, że obywatele Ukrainy są przez ten system utrzymywani i finansowani, obywatele Ukrainy mają do tego systemu dostęp gwarantowany nawet wtedy, kiedy nie płacą składek, które dla polskich obywateli są obowiązkowe - mówił dalej.

- Wzywamy premiera Tuska do spełnienia obietnic. Obietnic, które składał Polakom, dochodząc do władzy, a jeżeli nie jest w stanie tych obietnic spełnić, to wzywamy, żeby dobrowolnie podał się do dymisji, przyznał, że nie jest w stanie realizować własnego programu, że nie jest w stanie naprawić ochrony zdrowia i że jest gotów pozostawić to w rękach ludzi, którzy [...] będą faktycznie potrafili system ochrony zdrowia zreformować - dodał.


Mateusz Nowak